Z OSTATNIEJ CHWILI! W powiecie idą na noże z burmistrzem? Radny Gołuchowski grozi nagraniami!

2021-05-08 20:00
Tomasz Krupecki
2021-05-08 20:00

W kuluarach powiatowej polityki rozgrywa się bój o fotel przewodniczącego Rady Powiatu. Największy apetyt na to stanowisko ma radny Marek Gołuchowski, który dziś zadzwonił do naszej redakcji, aby oznajmić, że już nie będzie przewodniczącym. Wszystko przez to, że nie ma na to zgody przewodniczącego Ziemi Gryfickiej, burmistrza Gryfic Andrzeja Szczygła. W najbliższą środę radny Gołuchowski planuje wystąpić w STUDIU SUPERPORTALU24 i na żywo zaprezentować kompromitujące nagrania, które zdaniem Gołuchowskiego dla pewnych osób mogą skończyć się zarzutami prokuratorskimi.

Na zdjęciu: radny Marek Gołuchowski

Niewesoło i nerwowo w koalicji rządzącej jest od początku roku, kiedy podczas jednego z wystąpień starosta gryficki Ryszard Chmielowicz ogłosił, że na najbliższej sesji, która odbędzie się stacjonarnie, nastąpi zmiana na stanowisku Przewodniczącego Rady. Tę funkcję obejmie Marek Gołuchowski, zastępując Agnieszkę Mackojć – poinformował starosta Ryszard Chmielowicz. – Takie były ustalenia, że w połowie kadencji fotel Przewodniczącego Rady obejmie radny z północnej części powiatu – tłumaczył naszej redakcji starosta Ryszard Chmielowicz.

KLIKNIJ I ZOBACZ ROZMOWĘ ZE STAROSTĄ RYSZARDEM CHMIELOWICZEM

Wielkie wówczas było zdziwienie, bo wielu się tego nie spodziewało. Między innymi zdziwiony był szef Komitetu Wyborczego Ziemia Gryficka, burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł, który naszej redakcji potwierdził, że nie zna takich ustaleń i się z nimi nie zgadza.

Radna Agnieszka Mackojć jest radną wybraną z ramienia Ziemi Gryfickiej. Musi wykonywać polecenia polityczne szefa swojego ugrupowania. W temacie oddania funkcji przewodniczącej polecenie Andrzeja Szczygła jest jasne: absolutny zakaz! (Nic dziwnego, bo jaki interes mają Gryfice, by oddać szable? przyp-red).

W czwartek gościem naszego programu był burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł, który definitywnie stwierdził, że KWW Ziemia Gryficka nie zgadza się na oddanie funkcji i nie było żadnych umów. - Jest taka zasada, że władzę wybiera się na całą kadencję - mówił burmistrz Szczygieł.

ZOBACZ: Wywiad z burmistrzem Gryfic Andrzejem Szczygłem

Dziś do redakcji zadzwonił radny Marek Gołuchowski z pytaniem, czy w najbliższą środę mógłby wystąpić w STUDIU SUPERPORTALU24.  Radny chciałby publicznie powiedzieć, że już nigdy nie będzie przewodniczącym Rady Powiatu. W piątek przedstawiciele Zarządu z Ryszardem Chmielowiczem spotkali się z burmistrzem Gryfic Andrzejem Szczygłem, który miał nie wyrazić zgodny na oddanie „przewodniczącego”. Jak przekazał Marek Gołuchowski, na to starosta Chmielowicz miał zadeklarować Gołuchowskiemu, że nie będzie słuchał Szczygła i czekał na oddanie funkcji - większością głosów odwoła Mackojć na siłę! Takie postępowanie nie odpowiada Gołuchowskiemu, który nie chce przyjmować funkcji „po trupach”. W związku z takim finałem radny Gołuchowski chce opowiedzieć o kulisach politycznych układanek. Radny w trakcie audycji zamierza opublikować kompromitujące nagrania, które dla niektórych mogą skończyć się zarzutami prokuratorskimi. 

Trzy godziny później, radny Marek Gołuchowski przekazał naszej redakcji, że jest po dwóch rozmowach telefonicznych, które zawieszają jego udział w środowym programie. We wtorek ponownie mają odbyć się negocjacje z burmistrzem Gryfic Andrzejem Szczygłem. Zdaniem Gołuchowskiego radna Mackojć nie nadaje się do pełnienia tej funkcji, a Szczygieł zmusza i szantażuje ją, żeby ta nie rezygnowała.

Żarty się skończyły. Jeśli Mackojć nie ustąpi, zdesperowany Gołuchowski w rozmowie z reporterem SUPERPORTALU24 odgrażał się, że pociągnie na dno kilka osób, ujawniając kompromitujące nagrania.

Tak w dużym skrócie wygląda polityczne bagienko w powiecie gryfickim. Czekamy do wtorku, tymczasem spokojnego weekendu!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wywiad z przewodniczącą Rady Powiatu Agnieszką Mackojć

 

Komentarze (16)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Antoni

odpowiedz
09.05.2021 13:33

Dawno mnie tak nic nie ubawiło, jak ten materiał Superportalu :-D Znam Gołuchowskiego wiele lat, zarówno ze strony politycznej, jak i przedsiębiorczej. Sprawdził się jako polityk, o czym świadczy wybranie go na kolejną kadencję. Mimo pandemii, poradził sobie także jako przedsiębiorca. Ale jak widać, żal co niektórych do jego osoby jest ogromny. Szczególnie tych niespełnionych politycznie baranów typu dawny starosta. Ten to cierpi na ból dupy, a superportal (może karmiony pieniędzmi z Gryflandii, co?) wtóruje Kaziowi :-D Ale robi to w najgorszy z możliwych sposobów. Była szansa, by stać się wiodącym medium w regionie, a tu porażka.

Rozedma

09.05.2021 13:33

Antoni jak jesteś w nim zakochany to nie widzisz wad , tak już jest z ślepą miłością

Kaszalot

09.05.2021 13:33

gruba i brzydka paskuda z pobierowa się odezwała ha ha

Pracownik

odpowiedz
09.05.2021 15:58

Co za bzdury! Jestem wieloletnim pracownikiem u Pana Gołuchowskiego i mogę śmiało powiedzieć, że nigdy nie było takiej sytuacji żeby Szef zgrywał nagrania. Ludzie, nie dodawajcie sobie!!! Czytajcie ze zrozumieniem.

jola

09.05.2021 15:58

O znalazł się ten co na imprezach laseczkę robił - kochany nie Ty jeden jesteś zasłużony dla Mareczka nie ty jeden.

Zorro

09.05.2021 15:58

Współczuję Tobie. Napisz lepiej jak ten Twój szef Cię docenia za taką lojalność. Śmiem wątpić, że niezbyt dobrze.

Szmaty butelko złom skupuje!

odpowiedz
08.05.2021 20:39

Dla ciebie szmaciarzu Pani Przewodnicząca Mackojć.

Dana Dana

08.05.2021 20:39

To , że zajmujesz się szmelcem , można wyczytać w twoim myśleniu

Szmaciarz

08.05.2021 20:39

Możesz mi possać

ona

08.05.2021 20:39

Szmaciarzu , tobie przy ssaniu rurki wyssali rozum , pociesz się , nie tylko tobie to się przydarzyło .

Edyta

08.05.2021 20:39

O ile masz coś w spodniach by Ci possać tępaku. Dorosły a zero mózgu.

Mirek

odpowiedz
08.05.2021 23:40

Jestem za Gołuchowskich. Tylko on może zrobić coś dla Trzebiatowa. Marek trzymaj się!

Kolega

08.05.2021 23:40

Widać gołym okiem co zrobił.dla Trzebiatowa za poprzednich kadencji A co dla siebie. Podobnie zrobiła Pałacowa Dama.

Jasiu

08.05.2021 23:40

On Ch... j kładzie na ciebie i Trzebiatów.

Kłódkowa dama

08.05.2021 23:40

Zrobić dla Trzebiatowa a dla siebie nic ?

Zorro

08.05.2021 23:40

Tak... Trzebiatów to zapadła dziura, a wiesz dlaczego? Bo ma takich właśnie radnych i takie władze. Gołuchowski jest dobry w rozdawaniu kaszy dla takich jak Ty.