Z OSTATNIEJ CHWILI! W powiecie idą na noże z burmistrzem? Radny Gołuchowski grozi nagraniami!

2021-05-08 20:00
Tomasz Krupecki
2021-05-08 20:00

W kuluarach powiatowej polityki rozgrywa się bój o fotel przewodniczącego Rady Powiatu. Największy apetyt na to stanowisko ma radny Marek Gołuchowski, który dziś zadzwonił do naszej redakcji, aby oznajmić, że już nie będzie przewodniczącym. Wszystko przez to, że nie ma na to zgody przewodniczącego Ziemi Gryfickiej, burmistrza Gryfic Andrzeja Szczygła. W najbliższą środę radny Gołuchowski planuje wystąpić w STUDIU SUPERPORTALU24 i na żywo zaprezentować kompromitujące nagrania, które zdaniem Gołuchowskiego dla pewnych osób mogą skończyć się zarzutami prokuratorskimi.

Na zdjęciu: radny Marek Gołuchowski

Niewesoło i nerwowo w koalicji rządzącej jest od początku roku, kiedy podczas jednego z wystąpień starosta gryficki Ryszard Chmielowicz ogłosił, że na najbliższej sesji, która odbędzie się stacjonarnie, nastąpi zmiana na stanowisku Przewodniczącego Rady. Tę funkcję obejmie Marek Gołuchowski, zastępując Agnieszkę Mackojć – poinformował starosta Ryszard Chmielowicz. – Takie były ustalenia, że w połowie kadencji fotel Przewodniczącego Rady obejmie radny z północnej części powiatu – tłumaczył naszej redakcji starosta Ryszard Chmielowicz.

KLIKNIJ I ZOBACZ ROZMOWĘ ZE STAROSTĄ RYSZARDEM CHMIELOWICZEM

Wielkie wówczas było zdziwienie, bo wielu się tego nie spodziewało. Między innymi zdziwiony był szef Komitetu Wyborczego Ziemia Gryficka, burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł, który naszej redakcji potwierdził, że nie zna takich ustaleń i się z nimi nie zgadza.

Radna Agnieszka Mackojć jest radną wybraną z ramienia Ziemi Gryfickiej. Musi wykonywać polecenia polityczne szefa swojego ugrupowania. W temacie oddania funkcji przewodniczącej polecenie Andrzeja Szczygła jest jasne: absolutny zakaz! (Nic dziwnego, bo jaki interes mają Gryfice, by oddać szable? przyp-red).

W czwartek gościem naszego programu był burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł, który definitywnie stwierdził, że KWW Ziemia Gryficka nie zgadza się na oddanie funkcji i nie było żadnych umów. - Jest taka zasada, że władzę wybiera się na całą kadencję - mówił burmistrz Szczygieł.

ZOBACZ: Wywiad z burmistrzem Gryfic Andrzejem Szczygłem

Dziś do redakcji zadzwonił radny Marek Gołuchowski z pytaniem, czy w najbliższą środę mógłby wystąpić w STUDIU SUPERPORTALU24.  Radny chciałby publicznie powiedzieć, że już nigdy nie będzie przewodniczącym Rady Powiatu. W piątek przedstawiciele Zarządu z Ryszardem Chmielowiczem spotkali się z burmistrzem Gryfic Andrzejem Szczygłem, który miał nie wyrazić zgodny na oddanie „przewodniczącego”. Jak przekazał Marek Gołuchowski, na to starosta Chmielowicz miał zadeklarować Gołuchowskiemu, że nie będzie słuchał Szczygła i czekał na oddanie funkcji - większością głosów odwoła Mackojć na siłę! Takie postępowanie nie odpowiada Gołuchowskiemu, który nie chce przyjmować funkcji „po trupach”. W związku z takim finałem radny Gołuchowski chce opowiedzieć o kulisach politycznych układanek. Radny w trakcie audycji zamierza opublikować kompromitujące nagrania, które dla niektórych mogą skończyć się zarzutami prokuratorskimi. 

Trzy godziny później, radny Marek Gołuchowski przekazał naszej redakcji, że jest po dwóch rozmowach telefonicznych, które zawieszają jego udział w środowym programie. We wtorek ponownie mają odbyć się negocjacje z burmistrzem Gryfic Andrzejem Szczygłem. Zdaniem Gołuchowskiego radna Mackojć nie nadaje się do pełnienia tej funkcji, a Szczygieł zmusza i szantażuje ją, żeby ta nie rezygnowała.

Żarty się skończyły. Jeśli Mackojć nie ustąpi, zdesperowany Gołuchowski w rozmowie z reporterem SUPERPORTALU24 odgrażał się, że pociągnie na dno kilka osób, ujawniając kompromitujące nagrania.

Tak w dużym skrócie wygląda polityczne bagienko w powiecie gryfickim. Czekamy do wtorku, tymczasem spokojnego weekendu!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wywiad z przewodniczącą Rady Powiatu Agnieszką Mackojć

 

Komentarze (15)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Auuu

odpowiedz
10.05.2021 06:26

Ciekawe że burmistrz nic nie wie o zmianie w radzie powiatu, przecież starosta już wcześniej mówił o tej zamianie , choć to nie jego rola i nie powinien tego robić, to jednak sprawa była znana. No chyba że burmistrza nakręcił Kazimierz który odwiedza burmistrza i to dziwna sytuacja, przecież pamiętamy wojnę tych panów, przecież ciągnął burmistrza po sądach obniżania wynagrodzenie a chyba jedna sprawa trwa jeszcze do dzisiaj. Zapomniał burmistrz jak to ludzie Kazimierza unikali mu życie, pod wodzą obecnego dyrektora jego zakładu. A teraz mając jedna radną próbuje decydować za nią, pokazując że ona nie ma nic do gadania i chce to układać z posłem poza jej plecami, no cóż nasza lokalna polityka gdzie nie ma zasad i reguł a tylko interesami i nie patrzy się na fałszywych przyjaciół którzy są jak chorągiew dzisiaj tu jutro tam.

stąd

10.05.2021 06:26

Patrząc STĄD - bagno rozgrywek bunkrowych / sorry - pałacowych / tych wszystkich starych wyjadaczy rządowej - samorządowej kasy g.. mnie obchodzi . Powiat coś tam robi -np, BRUKUJE ulice kocimi łbami , gmina coś tam robi np. podnosi do max. opłaty za wywóż śmieci . Bardzo oni wszyscy pracują na to ,żeby powiedzieć im .....J .

jarek

odpowiedz
10.05.2021 15:52

szczygiel sie nie zgadza? A co on ma do gadania w kwestii powiatu? Won do szczyglowa

stanczyk

odpowiedz
09.05.2021 08:50

A...ha ha ha poprawię sobie czapkę i zrobię fikolka ...

Kelnerka

odpowiedz
09.05.2021 05:51

Ratuszowa zmieni nazwę na " Sowa i Przyjaciele " ? Jaką kur... trzeba być żeby nagrywać swoich kolesi

Sonia A

09.05.2021 05:51

Wzorem znanych artystów , zrobili sobie sesję zdjęciową bez uprzedzeń ? Zbyt wyrażnie popierali osoby LGBT ?

Norbert

odpowiedz
10.05.2021 10:31

Kto w ogóle po maturze chce mieszkać w takich mieścinach? Od 20 lat tam nic się nie zmienia........... Smutne to jest i słabe. Jak możecie pozwalać na to aby osoby takiego pokroju byli waszymi burmistrzami, starostami, wójtami etc.? Mimo wszystko serdecznie pozdrawiam Gryficzan

Abc

10.05.2021 10:31

Józef nie ma matury.

Aleksy

odpowiedz
10.05.2021 13:23

Co będzie "Fantomas powraca" czy "Zemsta Fantomas"?

Kicia

odpowiedz
10.05.2021 14:13

Jeżeli Gołuchowski wie o sprawach które należy zgłosić do prokuratury a nie robi tego jest wspówinny przestępstwa. Panie Gołuchowski proszę pamiętać kij ma dwa końce początek i koniec. Tak wszyscy narzekali na poprzedniego starostę wtedy powiat się rozwijał nie było szamba. Obecny starosta i wice to totalna porażka może wreszcie się ktoś obudzi w tej radzie i zmienia to co jest teraz. Tragedia..... A jeżeli chodzi o Panią Mackojc jest lepszym przewodniczącym niż był Gołuchowski.

Paragrafff

odpowiedz
11.05.2021 08:36

Zgodnie z treścią przepisu art. 304 § 1 Kodeksu postępowania karnego, każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub policję. Użyte określenie oznacza, iż jest to moralny obowiązek każdego praworządnego człowieka. Z uwagi na to, iż jest to moralny obowiązek, to za jego naruszenie (tj. nie zgłoszenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa) nie grozi żadna kara, za wyjątkiem wyraźnie prawem przewidzianych szczególnych sytuacji.

wuyborca

odpowiedz
09.05.2021 01:13

za czasów Gołuchowskiego i Sacia było dużo lepiej, Gołuchowski w poprzedniej kadencji ciągnął na Trzebiatów wszystko co się dało a teraz nie ma nic, jak Gołuchowski wróci na stanowisko to jest jakaś nadzieja i to nie pasuje gryficzanom, już ostatnio na sesji Gołuchowski podpadł bo powiedział ,że Gryfice w tej kadencji maja niecewiącej inwestycji i lepiej go utopić niż pozwolić na działanie

Ona

09.05.2021 01:13

A co takiego wywalczył dla Trzebiatowa , stanowisko dyrektorskie dla męża radnej ? Halę gimnastyczną jak pisał Sać przebimbali

Jola

09.05.2021 01:13

Tak Gołuchowski ciągnął do siebie nie mylić z Trzebiatowem. Doił PUP ze staży, z dotacji na tworzenie miejsc pracy. "Zatrudniał" 60 osób a ile z nich opłacało starostwo. I teraz chce do tego wrócić.

Ron

odpowiedz
09.05.2021 21:45

Jakie kwalifikacje ma P.Mackojc do pełnienia tej funkcji przecież to typowy Nikpd Dyzma