Z OSTATNIEJ CHWILI! W powiecie idą na noże z burmistrzem? Radny Gołuchowski grozi nagraniami!

2021-05-08 20:00
Tomasz Krupecki
2021-05-08 20:00

W kuluarach powiatowej polityki rozgrywa się bój o fotel przewodniczącego Rady Powiatu. Największy apetyt na to stanowisko ma radny Marek Gołuchowski, który dziś zadzwonił do naszej redakcji, aby oznajmić, że już nie będzie przewodniczącym. Wszystko przez to, że nie ma na to zgody przewodniczącego Ziemi Gryfickiej, burmistrza Gryfic Andrzeja Szczygła. W najbliższą środę radny Gołuchowski planuje wystąpić w STUDIU SUPERPORTALU24 i na żywo zaprezentować kompromitujące nagrania, które zdaniem Gołuchowskiego dla pewnych osób mogą skończyć się zarzutami prokuratorskimi.

Na zdjęciu: radny Marek Gołuchowski

Niewesoło i nerwowo w koalicji rządzącej jest od początku roku, kiedy podczas jednego z wystąpień starosta gryficki Ryszard Chmielowicz ogłosił, że na najbliższej sesji, która odbędzie się stacjonarnie, nastąpi zmiana na stanowisku Przewodniczącego Rady. Tę funkcję obejmie Marek Gołuchowski, zastępując Agnieszkę Mackojć – poinformował starosta Ryszard Chmielowicz. – Takie były ustalenia, że w połowie kadencji fotel Przewodniczącego Rady obejmie radny z północnej części powiatu – tłumaczył naszej redakcji starosta Ryszard Chmielowicz.

KLIKNIJ I ZOBACZ ROZMOWĘ ZE STAROSTĄ RYSZARDEM CHMIELOWICZEM

Wielkie wówczas było zdziwienie, bo wielu się tego nie spodziewało. Między innymi zdziwiony był szef Komitetu Wyborczego Ziemia Gryficka, burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł, który naszej redakcji potwierdził, że nie zna takich ustaleń i się z nimi nie zgadza.

Radna Agnieszka Mackojć jest radną wybraną z ramienia Ziemi Gryfickiej. Musi wykonywać polecenia polityczne szefa swojego ugrupowania. W temacie oddania funkcji przewodniczącej polecenie Andrzeja Szczygła jest jasne: absolutny zakaz! (Nic dziwnego, bo jaki interes mają Gryfice, by oddać szable? przyp-red).

W czwartek gościem naszego programu był burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł, który definitywnie stwierdził, że KWW Ziemia Gryficka nie zgadza się na oddanie funkcji i nie było żadnych umów. - Jest taka zasada, że władzę wybiera się na całą kadencję - mówił burmistrz Szczygieł.

ZOBACZ: Wywiad z burmistrzem Gryfic Andrzejem Szczygłem

Dziś do redakcji zadzwonił radny Marek Gołuchowski z pytaniem, czy w najbliższą środę mógłby wystąpić w STUDIU SUPERPORTALU24.  Radny chciałby publicznie powiedzieć, że już nigdy nie będzie przewodniczącym Rady Powiatu. W piątek przedstawiciele Zarządu z Ryszardem Chmielowiczem spotkali się z burmistrzem Gryfic Andrzejem Szczygłem, który miał nie wyrazić zgodny na oddanie „przewodniczącego”. Jak przekazał Marek Gołuchowski, na to starosta Chmielowicz miał zadeklarować Gołuchowskiemu, że nie będzie słuchał Szczygła i czekał na oddanie funkcji - większością głosów odwoła Mackojć na siłę! Takie postępowanie nie odpowiada Gołuchowskiemu, który nie chce przyjmować funkcji „po trupach”. W związku z takim finałem radny Gołuchowski chce opowiedzieć o kulisach politycznych układanek. Radny w trakcie audycji zamierza opublikować kompromitujące nagrania, które dla niektórych mogą skończyć się zarzutami prokuratorskimi. 

Trzy godziny później, radny Marek Gołuchowski przekazał naszej redakcji, że jest po dwóch rozmowach telefonicznych, które zawieszają jego udział w środowym programie. We wtorek ponownie mają odbyć się negocjacje z burmistrzem Gryfic Andrzejem Szczygłem. Zdaniem Gołuchowskiego radna Mackojć nie nadaje się do pełnienia tej funkcji, a Szczygieł zmusza i szantażuje ją, żeby ta nie rezygnowała.

Żarty się skończyły. Jeśli Mackojć nie ustąpi, zdesperowany Gołuchowski w rozmowie z reporterem SUPERPORTALU24 odgrażał się, że pociągnie na dno kilka osób, ujawniając kompromitujące nagrania.

Tak w dużym skrócie wygląda polityczne bagienko w powiecie gryfickim. Czekamy do wtorku, tymczasem spokojnego weekendu!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wywiad z przewodniczącą Rady Powiatu Agnieszką Mackojć

 

Komentarze (17)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Mariusz

odpowiedz
10.05.2021 16:37

To raczej nie "bagienko" tylko jedno wielkie BAGNO!

Zgaga

odpowiedz
08.05.2021 21:07

Jeśli ktoś posiada informacje o działaniach karnych osób trzecich , ma obowiązek poinformować odpowiednie władze , inaczej bierze współudział tych działaniach . Gołuchowskiego po tych informacjach powinien przesłuchać prokurator .Jeśli Gołuchowski zostanie przewodniczącym , to zatai posiadane informacje ? Gratuluje wyborcom takiego radnego .

Trzebiatowianka

08.05.2021 21:07

Wstyd mi za takiego radnego. Pozostalym też niewiele zawdzięczamy. 25 tys na skatepark? Wstyd afiszować się z taką kwotą państwo radni.

Owy

odpowiedz
08.05.2021 20:36

Ten idiota Mareczek nie wie, że ukrywanie przestępstw jest przestępstwem a straszenie ich ujawnieniem jest szantażem, który jest przestępstwem.

Koko

08.05.2021 20:36

Chłopie ,straszysz nagraniami,pomyślałaś, że na Ciebie też mogą mieć? Żenada mieć takiego polityka.

WYBORCA

odpowiedz
08.05.2021 23:00

Jeden wielki chlew. Wyborcy zapłacą...

Mecenas

odpowiedz
08.05.2021 20:50

jak ma nagrania o przestępstwie i ukrywa to sam popełnia przestępstwo

Smród z oczyszczalni

odpowiedz
08.05.2021 21:16

Rada Powiatu czy banda przestępcza , Bo tak to odczytuję po powyższym komentarzu .

Kapuś

odpowiedz
08.05.2021 21:38

tam jeden drugiego podpierdala byle bliżej koryta

Wacek

odpowiedz
08.05.2021 20:45

Temu grubasowi to ciągle mało

Iks

08.05.2021 20:45

Wacka mu mało :)

Edyta

08.05.2021 20:45

Szanujmy ludzi nie wyzywając ich. Bo sam pewnie nie lepiej wyglądasz.

Balbina

odpowiedz
08.05.2021 20:26

Szambo się wylewa zuk trzeba wezwać

do Balbiny

08.05.2021 20:26

ZUK zajęty remontem mostku od 26 kwietnia .

Maria

08.05.2021 20:26

W ZUKU też jest szambo, cała brygada Szczygła rządzi póki co.

...

odpowiedz
08.05.2021 21:05

Pogonić Szczygła, jemu już się wszystko w głowie pokręciło

jarek

08.05.2021 21:05

szczygiel wygrywa wioskami, po jegy wyborach pijani chodza przez pare dni, koles z okolic szczyglowa mi conieco opowiadal