Z OSTATNIEJ CHWILI! W powiecie idą na noże z burmistrzem? Radny Gołuchowski grozi nagraniami!

2021-05-08 20:00
Tomasz Krupecki
2021-05-08 20:00

W kuluarach powiatowej polityki rozgrywa się bój o fotel przewodniczącego Rady Powiatu. Największy apetyt na to stanowisko ma radny Marek Gołuchowski, który dziś zadzwonił do naszej redakcji, aby oznajmić, że już nie będzie przewodniczącym. Wszystko przez to, że nie ma na to zgody przewodniczącego Ziemi Gryfickiej, burmistrza Gryfic Andrzeja Szczygła. W najbliższą środę radny Gołuchowski planuje wystąpić w STUDIU SUPERPORTALU24 i na żywo zaprezentować kompromitujące nagrania, które zdaniem Gołuchowskiego dla pewnych osób mogą skończyć się zarzutami prokuratorskimi.

Na zdjęciu: radny Marek Gołuchowski

Niewesoło i nerwowo w koalicji rządzącej jest od początku roku, kiedy podczas jednego z wystąpień starosta gryficki Ryszard Chmielowicz ogłosił, że na najbliższej sesji, która odbędzie się stacjonarnie, nastąpi zmiana na stanowisku Przewodniczącego Rady. Tę funkcję obejmie Marek Gołuchowski, zastępując Agnieszkę Mackojć – poinformował starosta Ryszard Chmielowicz. – Takie były ustalenia, że w połowie kadencji fotel Przewodniczącego Rady obejmie radny z północnej części powiatu – tłumaczył naszej redakcji starosta Ryszard Chmielowicz.

KLIKNIJ I ZOBACZ ROZMOWĘ ZE STAROSTĄ RYSZARDEM CHMIELOWICZEM

Wielkie wówczas było zdziwienie, bo wielu się tego nie spodziewało. Między innymi zdziwiony był szef Komitetu Wyborczego Ziemia Gryficka, burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł, który naszej redakcji potwierdził, że nie zna takich ustaleń i się z nimi nie zgadza.

Radna Agnieszka Mackojć jest radną wybraną z ramienia Ziemi Gryfickiej. Musi wykonywać polecenia polityczne szefa swojego ugrupowania. W temacie oddania funkcji przewodniczącej polecenie Andrzeja Szczygła jest jasne: absolutny zakaz! (Nic dziwnego, bo jaki interes mają Gryfice, by oddać szable? przyp-red).

W czwartek gościem naszego programu był burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł, który definitywnie stwierdził, że KWW Ziemia Gryficka nie zgadza się na oddanie funkcji i nie było żadnych umów. - Jest taka zasada, że władzę wybiera się na całą kadencję - mówił burmistrz Szczygieł.

ZOBACZ: Wywiad z burmistrzem Gryfic Andrzejem Szczygłem

Dziś do redakcji zadzwonił radny Marek Gołuchowski z pytaniem, czy w najbliższą środę mógłby wystąpić w STUDIU SUPERPORTALU24.  Radny chciałby publicznie powiedzieć, że już nigdy nie będzie przewodniczącym Rady Powiatu. W piątek przedstawiciele Zarządu z Ryszardem Chmielowiczem spotkali się z burmistrzem Gryfic Andrzejem Szczygłem, który miał nie wyrazić zgodny na oddanie „przewodniczącego”. Jak przekazał Marek Gołuchowski, na to starosta Chmielowicz miał zadeklarować Gołuchowskiemu, że nie będzie słuchał Szczygła i czekał na oddanie funkcji - większością głosów odwoła Mackojć na siłę! Takie postępowanie nie odpowiada Gołuchowskiemu, który nie chce przyjmować funkcji „po trupach”. W związku z takim finałem radny Gołuchowski chce opowiedzieć o kulisach politycznych układanek. Radny w trakcie audycji zamierza opublikować kompromitujące nagrania, które dla niektórych mogą skończyć się zarzutami prokuratorskimi. 

Trzy godziny później, radny Marek Gołuchowski przekazał naszej redakcji, że jest po dwóch rozmowach telefonicznych, które zawieszają jego udział w środowym programie. We wtorek ponownie mają odbyć się negocjacje z burmistrzem Gryfic Andrzejem Szczygłem. Zdaniem Gołuchowskiego radna Mackojć nie nadaje się do pełnienia tej funkcji, a Szczygieł zmusza i szantażuje ją, żeby ta nie rezygnowała.

Żarty się skończyły. Jeśli Mackojć nie ustąpi, zdesperowany Gołuchowski w rozmowie z reporterem SUPERPORTALU24 odgrażał się, że pociągnie na dno kilka osób, ujawniając kompromitujące nagrania.

Tak w dużym skrócie wygląda polityczne bagienko w powiecie gryfickim. Czekamy do wtorku, tymczasem spokojnego weekendu!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wywiad z przewodniczącą Rady Powiatu Agnieszką Mackojć

 

Komentarze (15)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

szambonurek

odpowiedz
08.05.2021 21:34

gówno się wylewa

Tytus

odpowiedz
08.05.2021 23:01

Te nagrania to z jakiego okresu bo chyba nie za tej władzy bo Mareczek na razie nie siedzi przy stole z nimi i nie jest bywalcem urzędu. Raczej to będą nagrania z przed lat czyli za czasów słońca powiatu. Ciekawe co też tam się działo i co się mówiło.

Jolanta

odpowiedz
09.05.2021 08:29

Nagrania z Gromady, no to może być ciekawe nie tylko dla prokuratury ale i dla żon. Będzie dużo zdziwionych zachowaniem co niektórych.

Radni działają gdzie nie trzeba

09.05.2021 08:29

Ale za cudze baby wiedzą jak się zabrać, coniektorzy. Ile lat trwa komedia "wzorowego" katolika bezradnego, z pierwszej ławki z miasteczkami za Gryficami, jak na Szczecin. Tu niby żona, dzieci, a na bokach latami przewijają sie pracownice, które nagle giną gdzieś bo nie mogą pracować, z powodów osobistych, mobbing, wykorzystywanie do prywatnych celów zastraszane, i nie umieję pogodzić sie z przekrętami które umieja robić niektórzy bezradni. Normalny człowiek z, kręgosłupem moralnym nie wytrzyma tego, choćby tylko widzial, i udawal że nic się nie stało. Niech da się. Zniszczą człowieka, tacy na stanowiska ch, Mali ludzie, którzy dorwali sie do funkcji przez kolesiostwo

Pawlak K

09.05.2021 08:29

A co , była mam , że tak mówi ?

Pawlak K

09.05.2021 08:29

A co była tam , że tak mówi ?

Wacek

odpowiedz
09.05.2021 11:36

Postawa pana Gołuchowskiego i jego towarzystwa utwierdzają w przekonaniu wielu ludzi , że powiat jako samorząd to zbyteczny twór i do tego szkodzący bardzo gminom i ich mieszkańcom. Bo , co Pan Gołuchowski i jego towarzystwo dla Trzebiatowa zrobiło , tacy Radni jak P. Stuła, P. Korek no i p. Marek wiele kadencji siedzą a efekty dla Trzebiatowa sa co najmniej kiepskie, by nie powiedzieć żadne.. Czy to nie za Pana , Panie Marku i pana Kolegów z opcji byłego starosty nie zawiązała się pomysł referendum i po odwołaniu Matusewicza , delegowania obecnego Burmistrza Trzebiatowa "na trudny odcinek trzebiatowski". To po kilu latach raczej nieudany pomysł , bo gmina dalej kiepsko się trzyma, ale nic dziwnego , bo wszystko co w Trzebiatowie się dzieje jest robione w starym stylu pamiętającym lata ludzi z " Idziemy Razem". z obecnym szefem dróg powiatowych na czele. Ci ludzie bez pracy w samorządzie , w życiu nic by nie osiągnęli. Dziwić się można Panie Marku, że Pan tego nie dostrzega.. A szkoda, bo trzymając z taką grupą szkodzącą mieszkańcom gminy i powiatu , Pan też jest w wielu miejscach " szkodnikiem samorządowym". Ot dla przykładu hala sportowa, co to miał ja Sać wybudować, a okazała się tylko kłamliwą gadką co roku puszczaną na sesjach w Trzebiatowie. .

Wicek

09.05.2021 11:36

Nie wnikając w lokalne rozgrywki - NO WŁAŚNIE, PO CO SA TE POWIATY ?

Andrzej

odpowiedz
08.05.2021 22:36

Skoro mówi, że ma nagrania to trzeba zmienić nazwę na Sowa i Przyjaciele. Ja już tam jeść nie będę.

śmieszek

odpowiedz
08.05.2021 23:31

to teraz Sać dogadał się ze Szczygłem i topi swojego najlepszego kolegę Mareczka i Mareczkowi nerwy puściły.....

Menel

odpowiedz
09.05.2021 05:11

W tym powiecie to jedna wielka patologia. Jeden drugiego wydymal by bez mydła

Gołuch

odpowiedz
08.05.2021 20:45

Chudzinka, mało mu płacą . Zapewne robi za najniższa Krajową a ok. 2 tysiace. Jak żyć. Eh, mało mało

Olin

odpowiedz
08.05.2021 22:35

Panie prokuratorze , ja radny powiatowy uprzejmie donoszę . Co za styl . .... .

Ula

odpowiedz
09.05.2021 06:09

Wstydzę się, że jestem mieszkanką powiatu gryfickiego. Takich radnych ,wszystkich radnych wysłałam bym w kosmos .Ilu ludzi czytaj pracowników odedchneło by z ulgą.

Alibabka

09.05.2021 06:09

Zdecydowanie zakopać , kosmos już i bez nich jest mocno zaśmiecony