Z OSTATNIEJ CHWILI! W powiecie idą na noże z burmistrzem? Radny Gołuchowski grozi nagraniami!

2021-05-08 20:00
Tomasz Krupecki
2021-05-08 20:00

W kuluarach powiatowej polityki rozgrywa się bój o fotel przewodniczącego Rady Powiatu. Największy apetyt na to stanowisko ma radny Marek Gołuchowski, który dziś zadzwonił do naszej redakcji, aby oznajmić, że już nie będzie przewodniczącym. Wszystko przez to, że nie ma na to zgody przewodniczącego Ziemi Gryfickiej, burmistrza Gryfic Andrzeja Szczygła. W najbliższą środę radny Gołuchowski planuje wystąpić w STUDIU SUPERPORTALU24 i na żywo zaprezentować kompromitujące nagrania, które zdaniem Gołuchowskiego dla pewnych osób mogą skończyć się zarzutami prokuratorskimi.

Na zdjęciu: radny Marek Gołuchowski

Niewesoło i nerwowo w koalicji rządzącej jest od początku roku, kiedy podczas jednego z wystąpień starosta gryficki Ryszard Chmielowicz ogłosił, że na najbliższej sesji, która odbędzie się stacjonarnie, nastąpi zmiana na stanowisku Przewodniczącego Rady. Tę funkcję obejmie Marek Gołuchowski, zastępując Agnieszkę Mackojć – poinformował starosta Ryszard Chmielowicz. – Takie były ustalenia, że w połowie kadencji fotel Przewodniczącego Rady obejmie radny z północnej części powiatu – tłumaczył naszej redakcji starosta Ryszard Chmielowicz.

KLIKNIJ I ZOBACZ ROZMOWĘ ZE STAROSTĄ RYSZARDEM CHMIELOWICZEM

Wielkie wówczas było zdziwienie, bo wielu się tego nie spodziewało. Między innymi zdziwiony był szef Komitetu Wyborczego Ziemia Gryficka, burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł, który naszej redakcji potwierdził, że nie zna takich ustaleń i się z nimi nie zgadza.

Radna Agnieszka Mackojć jest radną wybraną z ramienia Ziemi Gryfickiej. Musi wykonywać polecenia polityczne szefa swojego ugrupowania. W temacie oddania funkcji przewodniczącej polecenie Andrzeja Szczygła jest jasne: absolutny zakaz! (Nic dziwnego, bo jaki interes mają Gryfice, by oddać szable? przyp-red).

W czwartek gościem naszego programu był burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł, który definitywnie stwierdził, że KWW Ziemia Gryficka nie zgadza się na oddanie funkcji i nie było żadnych umów. - Jest taka zasada, że władzę wybiera się na całą kadencję - mówił burmistrz Szczygieł.

ZOBACZ: Wywiad z burmistrzem Gryfic Andrzejem Szczygłem

Dziś do redakcji zadzwonił radny Marek Gołuchowski z pytaniem, czy w najbliższą środę mógłby wystąpić w STUDIU SUPERPORTALU24.  Radny chciałby publicznie powiedzieć, że już nigdy nie będzie przewodniczącym Rady Powiatu. W piątek przedstawiciele Zarządu z Ryszardem Chmielowiczem spotkali się z burmistrzem Gryfic Andrzejem Szczygłem, który miał nie wyrazić zgodny na oddanie „przewodniczącego”. Jak przekazał Marek Gołuchowski, na to starosta Chmielowicz miał zadeklarować Gołuchowskiemu, że nie będzie słuchał Szczygła i czekał na oddanie funkcji - większością głosów odwoła Mackojć na siłę! Takie postępowanie nie odpowiada Gołuchowskiemu, który nie chce przyjmować funkcji „po trupach”. W związku z takim finałem radny Gołuchowski chce opowiedzieć o kulisach politycznych układanek. Radny w trakcie audycji zamierza opublikować kompromitujące nagrania, które dla niektórych mogą skończyć się zarzutami prokuratorskimi. 

Trzy godziny później, radny Marek Gołuchowski przekazał naszej redakcji, że jest po dwóch rozmowach telefonicznych, które zawieszają jego udział w środowym programie. We wtorek ponownie mają odbyć się negocjacje z burmistrzem Gryfic Andrzejem Szczygłem. Zdaniem Gołuchowskiego radna Mackojć nie nadaje się do pełnienia tej funkcji, a Szczygieł zmusza i szantażuje ją, żeby ta nie rezygnowała.

Żarty się skończyły. Jeśli Mackojć nie ustąpi, zdesperowany Gołuchowski w rozmowie z reporterem SUPERPORTALU24 odgrażał się, że pociągnie na dno kilka osób, ujawniając kompromitujące nagrania.

Tak w dużym skrócie wygląda polityczne bagienko w powiecie gryfickim. Czekamy do wtorku, tymczasem spokojnego weekendu!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wywiad z przewodniczącą Rady Powiatu Agnieszką Mackojć

 

Komentarze (17)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Pilne sprawy

odpowiedz
08.05.2021 23:52

Proszę redakcje, żeby zabrała się wreszcie za sprawy wieprza z Karnic. Bardzo pilne!

Nastka

08.05.2021 23:52

Specjaliście pożal się boze stworzyli przecież ekstra stanowisko za nasze pieniądze

Jan

08.05.2021 23:52

Tak zwany ,,wieprz z Karnic” ma immunitet starostwa. Posada za głos, układ za układem itd. Specjalista powiatu bez wykształcenia. Kolejna wielka porażka

wifi

odpowiedz
08.05.2021 20:58

rysiaczek pijaczek ma pozamiatane u burmistrza zaraz kopna go w dupe jego kumple

Ooo

08.05.2021 20:58

W pierwszej chwili naszła myśl, że ze chodzi o rysia, brata żelaznego-flaszki. Ciągotki do wielu rzeczy ma, nie tylko alkoholu ale i uciech

Wyborca

odpowiedz
08.05.2021 21:24

Panie Gołuchowski każdy, kto posiada wiedzę na temat czynu zabronionego ma obowiązek natychmiast powiadomić stosowne organy. Trzymanie takich informacji na lepsze czasy to też przestępstwo. Pan to taki duuuży dzieciuch. Wstyd...

Tak szczerze mówiąc to

odpowiedz
08.05.2021 20:51

To pracownicy, podwładni niektórych powiatowców, powinni zgłosić naruszenia godności pracownika, godności osobistej, i naruszenia nietykalności cielesnej. Nie będę wskazywać 👉 ale co niektórzy mają na sumieniu głownie pracowniczki, obmacywanie, płytkie propozycje i chamskie odzywki do pracowników. Ściąganie w prywatnej sprawy i wyżywanie się na innych. Nie wspominając o uczciwością finansowej. Rzygać się chcę. Gdyby człowiek miał czas działać, i nerwy to niejeden by poleciał ze stołka

Redakcja

08.05.2021 20:51

Proszę o kontakt: kontakt@superportal24.pl Anonimowość gwarantowana.

Przeklęty i nieugięty

08.05.2021 20:51

Jeśli ktoś poddaje się uciechom cielesnym , podczas wykonywania obowiązków służbowych dla dobra powiatu , to jest grzechem ?, Pytam się obeznanego w tym ks. Ojca Rydzyka

Emma

08.05.2021 20:51

Mam rozumieć , że seks mógł mieć tu miejsce ?

Jaś

odpowiedz
08.05.2021 23:09

Pan Gołuchowski chyba nie zachowuje się jak dorosły człowiek tylko jak przedszkolak z najmłodszej grupy.I oto jakich mamy "poważnych radnych Powiatowych.Panie,wstydu pan oszczędź.

obserwer

odpowiedz
08.05.2021 21:58

Żenada. Jedna, wielka żenada. Dalej głosujcie na takich ludzi.

Luśka

odpowiedz
09.05.2021 15:47

Mareczkiem prokurator tez powinien się zainteresować i jego próbą szantażem! Duże dziecko najwidoczniej nie dostało co chciało i teraz strzela fochem… i zgrywa dziewice orleańską. Kolejny niewypał powiatu!

Góral

odpowiedz
09.05.2021 15:50

Ten jaśnie pan jest kolejnym wstydem powiatu. Jeden lepszy od drugiego. Wiecznie im mało i mało. Jak widać nie ma żadnych szans żeby powiatem zarządzali uczciwi i normalni ludzie

Franiu

odpowiedz
08.05.2021 20:34

Czekamy na taśmy, żeby tylko nie były do podcierania dupy

TUTAO

odpowiedz
08.05.2021 21:27

Chińska rakieta Długi Marsz , spadnie dziś na naszą planetę planetę , jak trafi w Starostwo Powiatowe Gryfice , problemu Gołuchowskiego nikt nie dostrzeże .

Lorek

08.05.2021 21:27

Na nasze nieszczęście ominęła Gryfice i spadła do oceanu .