Z OSTATNIEJ CHWILI! W powiecie idą na noże z burmistrzem? Radny Gołuchowski grozi nagraniami!

2021-05-08 20:00
Tomasz Krupecki
2021-05-08 20:00

W kuluarach powiatowej polityki rozgrywa się bój o fotel przewodniczącego Rady Powiatu. Największy apetyt na to stanowisko ma radny Marek Gołuchowski, który dziś zadzwonił do naszej redakcji, aby oznajmić, że już nie będzie przewodniczącym. Wszystko przez to, że nie ma na to zgody przewodniczącego Ziemi Gryfickiej, burmistrza Gryfic Andrzeja Szczygła. W najbliższą środę radny Gołuchowski planuje wystąpić w STUDIU SUPERPORTALU24 i na żywo zaprezentować kompromitujące nagrania, które zdaniem Gołuchowskiego dla pewnych osób mogą skończyć się zarzutami prokuratorskimi.

Na zdjęciu: radny Marek Gołuchowski

Niewesoło i nerwowo w koalicji rządzącej jest od początku roku, kiedy podczas jednego z wystąpień starosta gryficki Ryszard Chmielowicz ogłosił, że na najbliższej sesji, która odbędzie się stacjonarnie, nastąpi zmiana na stanowisku Przewodniczącego Rady. Tę funkcję obejmie Marek Gołuchowski, zastępując Agnieszkę Mackojć – poinformował starosta Ryszard Chmielowicz. – Takie były ustalenia, że w połowie kadencji fotel Przewodniczącego Rady obejmie radny z północnej części powiatu – tłumaczył naszej redakcji starosta Ryszard Chmielowicz.

KLIKNIJ I ZOBACZ ROZMOWĘ ZE STAROSTĄ RYSZARDEM CHMIELOWICZEM

Wielkie wówczas było zdziwienie, bo wielu się tego nie spodziewało. Między innymi zdziwiony był szef Komitetu Wyborczego Ziemia Gryficka, burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł, który naszej redakcji potwierdził, że nie zna takich ustaleń i się z nimi nie zgadza.

Radna Agnieszka Mackojć jest radną wybraną z ramienia Ziemi Gryfickiej. Musi wykonywać polecenia polityczne szefa swojego ugrupowania. W temacie oddania funkcji przewodniczącej polecenie Andrzeja Szczygła jest jasne: absolutny zakaz! (Nic dziwnego, bo jaki interes mają Gryfice, by oddać szable? przyp-red).

W czwartek gościem naszego programu był burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł, który definitywnie stwierdził, że KWW Ziemia Gryficka nie zgadza się na oddanie funkcji i nie było żadnych umów. - Jest taka zasada, że władzę wybiera się na całą kadencję - mówił burmistrz Szczygieł.

ZOBACZ: Wywiad z burmistrzem Gryfic Andrzejem Szczygłem

Dziś do redakcji zadzwonił radny Marek Gołuchowski z pytaniem, czy w najbliższą środę mógłby wystąpić w STUDIU SUPERPORTALU24.  Radny chciałby publicznie powiedzieć, że już nigdy nie będzie przewodniczącym Rady Powiatu. W piątek przedstawiciele Zarządu z Ryszardem Chmielowiczem spotkali się z burmistrzem Gryfic Andrzejem Szczygłem, który miał nie wyrazić zgodny na oddanie „przewodniczącego”. Jak przekazał Marek Gołuchowski, na to starosta Chmielowicz miał zadeklarować Gołuchowskiemu, że nie będzie słuchał Szczygła i czekał na oddanie funkcji - większością głosów odwoła Mackojć na siłę! Takie postępowanie nie odpowiada Gołuchowskiemu, który nie chce przyjmować funkcji „po trupach”. W związku z takim finałem radny Gołuchowski chce opowiedzieć o kulisach politycznych układanek. Radny w trakcie audycji zamierza opublikować kompromitujące nagrania, które dla niektórych mogą skończyć się zarzutami prokuratorskimi. 

Trzy godziny później, radny Marek Gołuchowski przekazał naszej redakcji, że jest po dwóch rozmowach telefonicznych, które zawieszają jego udział w środowym programie. We wtorek ponownie mają odbyć się negocjacje z burmistrzem Gryfic Andrzejem Szczygłem. Zdaniem Gołuchowskiego radna Mackojć nie nadaje się do pełnienia tej funkcji, a Szczygieł zmusza i szantażuje ją, żeby ta nie rezygnowała.

Żarty się skończyły. Jeśli Mackojć nie ustąpi, zdesperowany Gołuchowski w rozmowie z reporterem SUPERPORTALU24 odgrażał się, że pociągnie na dno kilka osób, ujawniając kompromitujące nagrania.

Tak w dużym skrócie wygląda polityczne bagienko w powiecie gryfickim. Czekamy do wtorku, tymczasem spokojnego weekendu!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wywiad z przewodniczącą Rady Powiatu Agnieszką Mackojć

 

Komentarze (11)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Jack Next

odpowiedz
08.05.2021 23:38

Ludzie trzymajcie mnie!!!A kimże jest ta wielka cielskiem mała człeczyna??? Aż strach się bać tego TYPA!!!

Prokurator

odpowiedz
08.05.2021 22:40

Piszcie konkretnie, bo notuję

stąd

odpowiedz
09.05.2021 01:00

Oczywiście , to wszystko dla dobra nas - mieszkanców .

xxx

odpowiedz
09.05.2021 13:17

Ta polityka gryficka czy to powiatu czy gminy trwa od dawa do wladzy doreali sie tacy jak pani jolanta beata i ini ktorzy nie dbaja o dobro mieszkancow ich trzymaja interesy stolki trzeba zmian i to daleko idacych zmian na stolkach czy to w powiecie czy gminie i nie krzyczenie to zmieni tylko konkretne dzialania w tym swiatku polityki gryfickjen musi nastapic zmiana myslenia oraz pokoleniowa

Plotkara

odpowiedz
08.05.2021 20:54

żal mi tego grubasa zaraz się rozpłacze

Edyta

08.05.2021 20:54

Nawet nie potraficie normalnie pisać tylko ludzi obrażacie a może spójrzcie na siebie jak wyglądacie. Wstydzicie się za nich ale spójrzcie na siebie.

Rexio i Pucek

odpowiedz
08.05.2021 22:39

Czy w Polsce opłaci się być kapusiem ? Czas niewątpliwie to pokaże

RyszardA

odpowiedz
09.05.2021 07:05

Albo jest się "Mitomanów, i zmysla się fakty.Albo współ podejrzany czyń karalny.Takimi faktami się nie gra, niech Pan Radny, nie robi z Siebie "BANASIA."

Nie z tej ziemi

odpowiedz
09.05.2021 11:11

Czymś złym jest kapowanie , ale złem jest też nie dotrzymywanie wcześniejszych umów i uzgodnień , bo kupczenie stanowiskami , to u nas jest normalka .Jeśli gołuchowskiego oceniam mało pozytywnie ,, to szczygła oceniam zdecydowanie gorzej .

Ania

odpowiedz
09.05.2021 11:53

Za robotę niech się wezmą. Zabawa w politykę za nasze pieniądze.

WIlfred

odpowiedz
08.05.2021 22:03

Bagienko polityczne? Pewnie , że tak, ale wszyscy, łącznie z redakcją z upodobaniem się w nim taplają.