Z OSTATNIEJ CHWILI! W powiecie idą na noże z burmistrzem? Radny Gołuchowski grozi nagraniami!

2021-05-08 20:00
Tomasz Krupecki
2021-05-08 20:00

W kuluarach powiatowej polityki rozgrywa się bój o fotel przewodniczącego Rady Powiatu. Największy apetyt na to stanowisko ma radny Marek Gołuchowski, który dziś zadzwonił do naszej redakcji, aby oznajmić, że już nie będzie przewodniczącym. Wszystko przez to, że nie ma na to zgody przewodniczącego Ziemi Gryfickiej, burmistrza Gryfic Andrzeja Szczygła. W najbliższą środę radny Gołuchowski planuje wystąpić w STUDIU SUPERPORTALU24 i na żywo zaprezentować kompromitujące nagrania, które zdaniem Gołuchowskiego dla pewnych osób mogą skończyć się zarzutami prokuratorskimi.

Na zdjęciu: radny Marek Gołuchowski

Niewesoło i nerwowo w koalicji rządzącej jest od początku roku, kiedy podczas jednego z wystąpień starosta gryficki Ryszard Chmielowicz ogłosił, że na najbliższej sesji, która odbędzie się stacjonarnie, nastąpi zmiana na stanowisku Przewodniczącego Rady. Tę funkcję obejmie Marek Gołuchowski, zastępując Agnieszkę Mackojć – poinformował starosta Ryszard Chmielowicz. – Takie były ustalenia, że w połowie kadencji fotel Przewodniczącego Rady obejmie radny z północnej części powiatu – tłumaczył naszej redakcji starosta Ryszard Chmielowicz.

KLIKNIJ I ZOBACZ ROZMOWĘ ZE STAROSTĄ RYSZARDEM CHMIELOWICZEM

Wielkie wówczas było zdziwienie, bo wielu się tego nie spodziewało. Między innymi zdziwiony był szef Komitetu Wyborczego Ziemia Gryficka, burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł, który naszej redakcji potwierdził, że nie zna takich ustaleń i się z nimi nie zgadza.

Radna Agnieszka Mackojć jest radną wybraną z ramienia Ziemi Gryfickiej. Musi wykonywać polecenia polityczne szefa swojego ugrupowania. W temacie oddania funkcji przewodniczącej polecenie Andrzeja Szczygła jest jasne: absolutny zakaz! (Nic dziwnego, bo jaki interes mają Gryfice, by oddać szable? przyp-red).

W czwartek gościem naszego programu był burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł, który definitywnie stwierdził, że KWW Ziemia Gryficka nie zgadza się na oddanie funkcji i nie było żadnych umów. - Jest taka zasada, że władzę wybiera się na całą kadencję - mówił burmistrz Szczygieł.

ZOBACZ: Wywiad z burmistrzem Gryfic Andrzejem Szczygłem

Dziś do redakcji zadzwonił radny Marek Gołuchowski z pytaniem, czy w najbliższą środę mógłby wystąpić w STUDIU SUPERPORTALU24.  Radny chciałby publicznie powiedzieć, że już nigdy nie będzie przewodniczącym Rady Powiatu. W piątek przedstawiciele Zarządu z Ryszardem Chmielowiczem spotkali się z burmistrzem Gryfic Andrzejem Szczygłem, który miał nie wyrazić zgodny na oddanie „przewodniczącego”. Jak przekazał Marek Gołuchowski, na to starosta Chmielowicz miał zadeklarować Gołuchowskiemu, że nie będzie słuchał Szczygła i czekał na oddanie funkcji - większością głosów odwoła Mackojć na siłę! Takie postępowanie nie odpowiada Gołuchowskiemu, który nie chce przyjmować funkcji „po trupach”. W związku z takim finałem radny Gołuchowski chce opowiedzieć o kulisach politycznych układanek. Radny w trakcie audycji zamierza opublikować kompromitujące nagrania, które dla niektórych mogą skończyć się zarzutami prokuratorskimi. 

Trzy godziny później, radny Marek Gołuchowski przekazał naszej redakcji, że jest po dwóch rozmowach telefonicznych, które zawieszają jego udział w środowym programie. We wtorek ponownie mają odbyć się negocjacje z burmistrzem Gryfic Andrzejem Szczygłem. Zdaniem Gołuchowskiego radna Mackojć nie nadaje się do pełnienia tej funkcji, a Szczygieł zmusza i szantażuje ją, żeby ta nie rezygnowała.

Żarty się skończyły. Jeśli Mackojć nie ustąpi, zdesperowany Gołuchowski w rozmowie z reporterem SUPERPORTALU24 odgrażał się, że pociągnie na dno kilka osób, ujawniając kompromitujące nagrania.

Tak w dużym skrócie wygląda polityczne bagienko w powiecie gryfickim. Czekamy do wtorku, tymczasem spokojnego weekendu!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wywiad z przewodniczącą Rady Powiatu Agnieszką Mackojć

 

Komentarze (10)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

09.05.2021 07:24

Wprowadzić Powiat wolny od LGBT i sprawa rozwiązana.

Lech

odpowiedz
09.05.2021 08:31

A może wprowadzić strefę wolna od lbgt to by rozwiązało wiele problemów.

Zeto

odpowiedz
11.05.2021 07:38

Dzisiaj żeby być przewodniczącym to trzeba mieć co najmniej 9 głosów,, czyżby Marek miał nagranych co najmniej tych 9 osób, na tyle przestraszonych, tym co on ma, że wybiorą go w ciemno, za wszelką cenę, ciekawe co to za dziewiątką..

Broman

odpowiedz
11.05.2021 07:50

To tyko świadczy o MG, ze nagrywa potajemnie rozmowy, a następnie dokonuje nimi szantażu. Czy to nie jest parcie na szkło? Nagrywanie rozmów bez wiedzy i zgody nagrywanego podchodzi pod paragrafy. Ten Pan ma chrapkę również na stanowisko burmistrza Trzebiatowa. jeśli nie daj .... do tego by doszło, to współczuję wam Trzebiatowiacy, bo możecie spodziewać się takiego samego zaangażowania w sprawy gminy, jak radnego powiatu w Wasze sprawy. to chyba 23 Kc. Zachowanie łamiące normy prawa cywilnego. Jeśli rejestrowaliśmy rozmowę nie posiadając zgody naszego rozmówcy na nagrywanie, to czynność ta może naruszać jego prawo do prywatności oraz do tajemnicy komunikacji, które są traktowane jako dobra osobiste. Wobec tego, za takie nagranie, nasz rozmówca będzie mógł nas pociągnąć do odpowiedzialności cywilnej za naruszenie jego dóbr osobistych. W każdym razie wyszło szydło z worka. To powinien być koniec kariery na rynku lokalnym, ale teraz chociaż zobaczymy - kto zacz

Mamon

odpowiedz
11.05.2021 09:11

Widać wyraźnie że Burmistrz oraz Ziemia Gryficka dogadali się z Kazimierzem i klubem Idziemy Razem i poszli na wojenkę z klubem PO czyli posłem Łąckim i starostą..

11.05.2021 09:20

@pracownik - nie trudno się domyślić, że ty i kolega, który również słodzi pracodawcy, to sam pracodawca lub jego przyboczny. Czasy się zmieniają i mam nadzieję, że ten pan już nigdy nie zostanie żadnym radnym, a broń "boższe" burmistrzem. Pamiętam jego zasługi dla Trzebiatowa. W skrócie ZERO! Dlaczego? Bo on ma w powiecie interes, a nie misję od swoich wyborców. Ach zapomniałabym, przecież chciał baseny poniemieckie odrestaurować :)

stąd

odpowiedz
11.05.2021 15:52

W Gryficach od lat te same twarze w PREZYDIUM / betonowy - czteropiętrowy bunkier nad lądowiskiem helikopterów / . Nowe twarze są bez szans ? Młodzieży startujcie w wyborach do samorządu ,żebyśmy nie musieli tu czytać o rozgrywkach starych wyjadaczy .Oni sa już wypaleni / spaleni ?/ .Po nich można się spodziewać tylko kwasów i obstrukcji .

Paweł

odpowiedz
11.05.2021 20:55

Panie Marku proszę te siły przelać dla pracy w gminie Trzebiatów ,bo to jest ruina ,a to miasto to świadczy o politykach z naszej gminy

Zorro

odpowiedz
12.05.2021 09:34

Szantażysta! Najpierw nagrywa w ukryciu, a później szantażuje. Nie chcę oglądać tego człowieka. Eliminujmy takich ludzi z życia społecznego. Inaczej nic się nie zmieni.