Z OSTATNIEJ CHWILI! W powiecie idą na noże z burmistrzem? Radny Gołuchowski grozi nagraniami!

2021-05-08 20:00
Tomasz Krupecki
2021-05-08 20:00

W kuluarach powiatowej polityki rozgrywa się bój o fotel przewodniczącego Rady Powiatu. Największy apetyt na to stanowisko ma radny Marek Gołuchowski, który dziś zadzwonił do naszej redakcji, aby oznajmić, że już nie będzie przewodniczącym. Wszystko przez to, że nie ma na to zgody przewodniczącego Ziemi Gryfickiej, burmistrza Gryfic Andrzeja Szczygła. W najbliższą środę radny Gołuchowski planuje wystąpić w STUDIU SUPERPORTALU24 i na żywo zaprezentować kompromitujące nagrania, które zdaniem Gołuchowskiego dla pewnych osób mogą skończyć się zarzutami prokuratorskimi.

Na zdjęciu: radny Marek Gołuchowski

Niewesoło i nerwowo w koalicji rządzącej jest od początku roku, kiedy podczas jednego z wystąpień starosta gryficki Ryszard Chmielowicz ogłosił, że na najbliższej sesji, która odbędzie się stacjonarnie, nastąpi zmiana na stanowisku Przewodniczącego Rady. Tę funkcję obejmie Marek Gołuchowski, zastępując Agnieszkę Mackojć – poinformował starosta Ryszard Chmielowicz. – Takie były ustalenia, że w połowie kadencji fotel Przewodniczącego Rady obejmie radny z północnej części powiatu – tłumaczył naszej redakcji starosta Ryszard Chmielowicz.

KLIKNIJ I ZOBACZ ROZMOWĘ ZE STAROSTĄ RYSZARDEM CHMIELOWICZEM

Wielkie wówczas było zdziwienie, bo wielu się tego nie spodziewało. Między innymi zdziwiony był szef Komitetu Wyborczego Ziemia Gryficka, burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł, który naszej redakcji potwierdził, że nie zna takich ustaleń i się z nimi nie zgadza.

Radna Agnieszka Mackojć jest radną wybraną z ramienia Ziemi Gryfickiej. Musi wykonywać polecenia polityczne szefa swojego ugrupowania. W temacie oddania funkcji przewodniczącej polecenie Andrzeja Szczygła jest jasne: absolutny zakaz! (Nic dziwnego, bo jaki interes mają Gryfice, by oddać szable? przyp-red).

W czwartek gościem naszego programu był burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł, który definitywnie stwierdził, że KWW Ziemia Gryficka nie zgadza się na oddanie funkcji i nie było żadnych umów. - Jest taka zasada, że władzę wybiera się na całą kadencję - mówił burmistrz Szczygieł.

ZOBACZ: Wywiad z burmistrzem Gryfic Andrzejem Szczygłem

Dziś do redakcji zadzwonił radny Marek Gołuchowski z pytaniem, czy w najbliższą środę mógłby wystąpić w STUDIU SUPERPORTALU24.  Radny chciałby publicznie powiedzieć, że już nigdy nie będzie przewodniczącym Rady Powiatu. W piątek przedstawiciele Zarządu z Ryszardem Chmielowiczem spotkali się z burmistrzem Gryfic Andrzejem Szczygłem, który miał nie wyrazić zgodny na oddanie „przewodniczącego”. Jak przekazał Marek Gołuchowski, na to starosta Chmielowicz miał zadeklarować Gołuchowskiemu, że nie będzie słuchał Szczygła i czekał na oddanie funkcji - większością głosów odwoła Mackojć na siłę! Takie postępowanie nie odpowiada Gołuchowskiemu, który nie chce przyjmować funkcji „po trupach”. W związku z takim finałem radny Gołuchowski chce opowiedzieć o kulisach politycznych układanek. Radny w trakcie audycji zamierza opublikować kompromitujące nagrania, które dla niektórych mogą skończyć się zarzutami prokuratorskimi. 

Trzy godziny później, radny Marek Gołuchowski przekazał naszej redakcji, że jest po dwóch rozmowach telefonicznych, które zawieszają jego udział w środowym programie. We wtorek ponownie mają odbyć się negocjacje z burmistrzem Gryfic Andrzejem Szczygłem. Zdaniem Gołuchowskiego radna Mackojć nie nadaje się do pełnienia tej funkcji, a Szczygieł zmusza i szantażuje ją, żeby ta nie rezygnowała.

Żarty się skończyły. Jeśli Mackojć nie ustąpi, zdesperowany Gołuchowski w rozmowie z reporterem SUPERPORTALU24 odgrażał się, że pociągnie na dno kilka osób, ujawniając kompromitujące nagrania.

Tak w dużym skrócie wygląda polityczne bagienko w powiecie gryfickim. Czekamy do wtorku, tymczasem spokojnego weekendu!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wywiad z przewodniczącą Rady Powiatu Agnieszką Mackojć

 

Komentarze (13)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Olo

odpowiedz
08.05.2021 22:15

Czyli, co? Powiatowcy biją pracowników starostwa? I nikt nie powiadomił prokuratury? Szok!!!!!

Czy ty wiesz?

08.05.2021 22:15

Wiesz Co to mobbing i zastraszanie gdy nowi na sie do kogo zwrócić o po utraci pracy zostaje beż chleb dlatego rodziny? A debile to wykorzystuja, będący na stanowiskach w szkołach itp, jednostkach podległych

obiketywny

odpowiedz
08.05.2021 23:38

z tego co czytam to Gołuchowski powiedział ,że po trupach niech chce brać stanowiska-to chybna na jego plus

Sky

odpowiedz
09.05.2021 11:44

Gołuchowski jest w posiadaniu słonia , symbolu Trzebiatowa i wywali na was trąbę

Tosiek

odpowiedz
09.05.2021 15:56

Wywalić całe te towarzystwo wzajemnej adoracji. Tylko kompromitują się. HAŃBA

GRAFF

odpowiedz
09.05.2021 08:20

A NA ZDROJOWEJ OD CZTERECH DNI CIEMNO JAK W DUPIE U MURZYNA BRAK OŚWIETLENIA ULICZNEGO KTO ZA TO ODPOWIE ???😈😈😈😈😈😨😨😨😨

Kasia

odpowiedz
09.05.2021 20:11

Kolejny przedstawiciel patologii. Zero klasy, honoru itp.

Toto to

odpowiedz
09.05.2021 20:37

Jak to tam mogło być , będę się zastanawiał i noc będę miał bezsenną . Czy ten tamtego , z tą tego tam , robili toto razem lub osobno i czy ten tam wszystko podsłuchał tam i toto zarejestrował to i teraz tym i tym chce pokazać jak toto wyglądało i kto więcej a kto mniej w toto się zaangażował . Kto toto rozsupła , on ?

kicia

09.05.2021 20:37

Nie piszcie głupot , ten nie mógł z tym , bo on nie ten .

Ciekawa baba

09.05.2021 20:37

Nie wierzę , ta z tym ? A ten co , tylko to ? Ludzie , koniec świata jak ta z tym , a co było dalej , pisz jak wiesz , no co ? On z nim ? No nie , toż to to , a oni nic ? A , tak i co?

Lech

odpowiedz
10.05.2021 08:09

A co na to burczy Radny Burcza- będzie za kandydatem PO?

Alek

odpowiedz
09.05.2021 18:38

Ktoś kto nagrywa kolegów to znaczy że nie jest niczym kolegom , jednocześnie jak ma jakieś nagrania którymi mogą zająć się służby i nic z tym nie robi sam staje się wspolwinnym , a dodatkowo jeżeli te nagrania chce wykorzystać dla własnej prywaty to nie zasługuje na żadne stanowisko a mówiąc więcej nie powinien być radnym. To prawdopodobnie koniec kariery politycznej tego Pana.

Abc

odpowiedz
09.05.2021 19:02

To by znaczyło że nagrania są na burmistrza bo to on teraz blokuje jego awans i Mareczek wpadł na pomysł wywalczenia sobie po trupach nową funkcję haha jakie to niski postępowanie niegodne radnego .