Radni powiatowi robią dla miasta niewiele. Czy Krzysztof Wasilewski weźmie sprawy w swoje ręce?

2023-03-13 19:21
Karol Szumny
2023-03-13 19:21

Prezes Stowarzyszenia „Nasze Miejsce” Krzysztof Wasilewski ma żal do trzebiatowskich radnych powiatowych za to, że podczas swojej kadencji niewiele zrobili dla miasta. W felietonie na facebookowej grupie Trzebiatów online pisze o swoim niezadowoleniu.

Krzysztof Wasilewski często dzieli się z mieszkańcami swoimi przemyśleniami. W poniedziałkowy wieczór opublikował swoje myśli na temat trzebiatowskich radnych powiatowych.

Poniżej publikujemy cały tekst pochodzący z grupy Trzebiatów online:

„Wiecie, że od lat wiele osób namawia mnie na startowanie w jakichś wyborach i realne włączenie się w zmiany Trzebiatowa. Fakt jest taki, że na fejsie można jakąś kroplę w morzu potrzeb utoczyć. Ale prawdziwa moc sprawcza jest we władzach. Na fejsie można sobie pogadać, nawet zrobić jakąś niewielką rzecz z pomocą zapaleńców. Ale decyzje o prawdziwych zmianach zapadają gdzie indziej. I cały problem w tym, że raczej nie zapadają. Miałem dziś zbieg wydarzeń. Najpierw w moim sklepie jakiś klient rozmawiał z kimś przez telefon i napiszę słowo w słowo, co mówił:

 • Nie, ja już kilka lat nie jestem w Trzebiatowie. Nie. Co ty. Nie wracam. Nie widzisz, że tu wszystko umiera?

Przykro słuchać. Zresztą nie raz już to słyszałem niestety. Dosłownie po chwili, zadzwonił do mnie pewien człowiek. Powiedział trochę miłych słów o moich próbach wpływania na jakiś rozwój miasta. A potem spytał.

 • Wie Pan, że w radzie powiatu jest bardzo mocna, jeśli chodzi o ilość, reprezentacja Trzebiatowa?
 • Wiem
 • To niech pan mi powie, co ci radni powiatu uzyskali przez ostatnie lata dla Trzebiatowa

No zastrzelił mnie pytaniem. Cofałem się w myślach coraz dalej i nic jakoś nie mogłem sobie przypomnieć. Przynajmniej nic, co mogło zapaść w pamięć.

 • Skatepark przekazali miastu
 • Przekazali, bo wymagał remontu i była to dla nich kula u nogi. Ja pytam o realne rzeczy, które Trzebiatów dostał od powiatu.

No ni cholery nic mi do głowy nie przyszło. Faktycznie, w Gryficach widać sporo powiatowych inwestycji z minionych lat, a w Trzebiatowie lipa. W ostatnim wywiadzie w studiu Superportalu zastanawiali się nawet w Gryficach, czy sala w domu kultury nie jest za stara i przydałoby się nowa. Czujecie to? Dobrą chcą zmieniać na lepszą. A u nas? Nie ma żadnej sali widowiskowej. Jakiekolwiek występy trzeba organizować albo w pokoju w pałacu, albo w Kościele. O hali sportowej, czy basenie nawet nie wspominam. Czy przez tyle lat działania trzebiatowskich radnych w powiacie, naprawdę nie dało się zrobić ani jednej z tych rzeczy? Ani jednej? A w Gryficach wszystkie? Mój rozmówca ciągnie dalej.

 • A wie pan, dlaczego kasa szła na Gryfice a nie na Trzebiatów?
 • Bo o Gryfice w radzie powiatu miał się kto upominać. Miał kto o to walczyć. I pytam pana, po co mieszkańcom Trzebiatowie swoi radni w powiecie?

Cóż mogłem odpowiedzieć. Samego mnie dobija to, co się dzieje z naszym miastem. Ten brak waleczności, planu. I choć próbuję budować w sobie optymizm, to z puntu widzenia zwykłego mieszkańca nie jestem w stanie wskazać co osiągnęli dla naszego miasta nasi trzebiatowscy radni powiatowi. Naprawdę znam wielu z nich osobiście i lubię. I być może poczują się dotknięci. Przyzwyczaiłem się podpadać ludziom. Tyle, że nie jestem zupą pomidorową, żeby mnie wszyscy lubili. Otóż moim zdaniem, gdyby Trzebiatów nie miał w radzie powiatu żadnego radnego, to byłoby dokładnie tak, jak teraz, czyli do dupy. Zawsze czytam o jakichś trudnościach, przeszkodach. Latami. Od kadencji do kadencji, to samo. Teraz się nic nie dało, bo to, bo tamto. Ale w przyszłej kadencji to już się wszystko da. Nudzi mnie już słuchanie, dlaczego tym razem się nie udało. A może za mało determinacji? Zaangażowania? Fakty nie kłamią. Mogę wiele lat wstecz szukać czegoś, co konkretnie dla Trzebiatowa zrobił powiat. I nic nie widzę. Może jest takich inwestycji dużo, tylko ja jestem ślepy? Może podpowiecie co nasi radni z powiatu "załatwili" dla Trzebiatowa? Konkretnego, co można pokazać palcem, zobaczyć.

 • A dlaczego pan do mnie z tym dzwoni?
 • Bo powinien pan skończyć krzyczeć z megafonem na puszczy, tylko włączyć się w realne działania. Jeśli nie chce pan startować ani na burmistrza, ani na radnego gminy, to musi pan wystartować do rady powiatu. Rozhuśtać skostniałe struktury i pokazać, że jest coś takiego, jak zaangażowanie i sprawczość.

Zawsze odpowiadałem, że nigdzie do niczego nie zamierzam startować. I na tą chwilę nic się nie zmieniło. Ale mięknę, bo tracę nadzieję, że coś się wydarzy samo z siebie. Wiecie, jak to jest. Ludzie cię lubią, dopóki nie jesteś na jakimś stołku. Gdy chcesz naprawdę coś zmieniać, to z urzędu stajesz mniej fajny. I po co mi to? Na cholerę? Ale, z drugiej strony ta niemoc, ten marazm mnie dobija. Czasem jest we mnie chęć wdarcia się w te powiatowe struktury z paroma granatami. Wybory do powiatu są wiosną za rok. Mam wielką nadzieję, że mnie jednak ktoś wyręczy. Mam nadzieje na generalną zmianę warty. Że to się zadzieje jednak beze mnie. Bo do cholery musi być przecież więcej wkurzonych ludzi. Młodych i z jajami. Z kolejnymi jałowymi latami trudno mi się pogodzić. Taki potencjał. No szlag może trafić. Proszę wszystkich energicznych ludzi, mających wizję, mających chęci, upór. Startujcie. Zmieńcie to. Dajcie nadzieję na przyszłość. Nie bójcie się społecznego odrzucenia, krytyki. Zaryzykujcie, wykażcie odwagą. O Trzebiatów trzeba walczyć, bo to ostatni dzwonek. Naprawdę da się. Żeby ten klient u mnie w sklepie powiedział kiedyś

 • Hmm, nie wierzyłem, że w tym mieście coś sie zmieni. A jednak oni dali radę. Wracam tu.

Psy wieszali na włodarzu Rewala. Bo zadłużył miejscowość. Ale on zaryzykował. I zapłacił za to osobiście. Ale zobaczcie dziś na Rewal. Jak to ryzyko po latach zaprocentowało. Jak odcinają teraz kupony. Trzeba nam działań i determinacji. Pomysłu na lata w przód. Na poziomie naszego Ratusza oczywiście też. Ale bądźmy realistami. Mamy kasy w budżecie gminy, tyle co mamy. Ja widzę szansę Trzebiatowa w powiacie. Na tej kasie z zewnątrz. Bo skoro Gryficom udało się tyle rzeczy zdobyć dla Gryfic, to Trzebiatów nie gorszy. Widzę tu szansę, tylko z obecnym składem już to testowaliśmy. Naprawdę szkoda czasu na powtórki nudnych seriali”

Komentarze (39)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Świeże powietrze

odpowiedz
16.03.2023 16:59

Krzysiu, czy inny kandydat nie ważne. Najważniejsze zeby odspawac od koryta Korkową i Gołuchowskiego. Będzie głośny kwik, bo oni się przyzwyczaili do diety i do stołka ale dla dobra mieszkańców trzeba zrobić porządek i wybrać nowe nazwiska.

SALCIA

13.03.2023 20:28

WIDZĘ < ZE ODBYWA SIĘ PRÓBA UKIERUNKOWANIA RUCHU STADA BARANÓW

Wybory

13.03.2023 20:28

Już się wybierają co kto będzie robił. Ten Pan to pięknie pisze,kwiatki sądzi u maluje murale za pieniądze z budżetu i nic więcej. Dlaczego nie zajęto się np.Domem Kultury to byłba wymierna praca i nasza ocena oraz głosy.

BYK FERNANDO

13.03.2023 20:28

WIDZĘ ,ŻE ADORATOR MA DUŻĄ RODZINĘ

Pozdrawiam

13.03.2023 20:28

Mój też :-)

13.03.2023 20:35

I co pani Korek i panie Gołuchowski wstyd ślepia w dół i milczenie najważniejsze że kasa się zgadza a Trzebiatów nie ważny

BYK FERNANDO

13.03.2023 20:35

ONI JUŻ SWOJE ZAGOSPODAROWALI

Marta

odpowiedz
16.03.2023 17:34

Pan Krzysztof niech robi swoje , bo te oczerniające komentarze świadczą , że ktoś się obawia takiej konkurencji .Chcą mu podciąć skrzydła , bo widzą , że ma pomysł na miasto i potrafił zmobilizować setki ludzi .I nie robi z "gęby "cholewy.Robi to z radością i jest w tym autentyczny .Ozywił miasteczko i zrobil pospolite ruszenie .Ktos gra na jego dobrym sercu i wrażliwości. Panie Krzysztofie niech Pan się nie poddaje i robi swoje .A te miernoty co piszą te wstrętne komentarze to zwykli tchórze , którzy nie potrafią się ujawnić .

Aga

16.03.2023 17:34

Nie jestem konkurencja Pana K . Wyrażam swoją opinię jak inni . Każdy ma do niej prawo . Nigdy w polityce nie byłam i nie będę . Ale póki co jest jeszcze wolność słowa ( chyba) pan K sam chciał być medialny więc musi wiedzieć że trzeba czasem przełknąć również i te niepochlebne komentarze 😊

realistka

16.03.2023 17:34

nie organizuje zrzutek , ale za to wspieam tych ktorzy organizuja . i pamietam czasy jak chlopiec z tego regiony przegral walke z choroba bo pieniadze uzbierano o 11 dni za pozno.... szkoda, ze ludzie wola placic za obrazki na blokach niz pomagac umierajacym dzieciom :(

Polska

16.03.2023 17:34

A wymienisz jakieś zasługi tego pana ?

Agata

16.03.2023 17:34

Ludzie jest wolność słowa każdy ma prawo się wypowiedzieć. Gdyba nie gdyba , fajnie że ten pan kogoś zjednoczył ale nie każdy musi go darzyć zaufaniem i sympatią .

WERONIKA

16.03.2023 17:34

TO ZE DZIALA W STOWRZYSZENIU NIE OZNACZA ZE SIE NADAJE NA RADNEGO . TO ZE LUDZIE SIE ZRZUCAJA NA KAJAKI CZY MURALE , KWIATKI CZY SKWERY NIE OZNACZA ZE MA ON POJECIE O POLITYCE , O BUDZECIE , O PRZEPISACH I O PODEJMOWANIU DECYZJI KORZYSTNYCH DLA MIESZKANCOW . NIE MYLMY TYCH 2 POJEC. U

realistka

16.03.2023 17:34

ale w czym dokladnie podciac skrzydla ? co ten pan takiego zrobil ? zorganizowal kilka skladek , ale koniec koncow i tak zaplacili za to mieszkancy co powstalo w miescie. bedac w radzie powiatu juz tak by nie bylo , bo mieszkancy oczekiwac beda efektow za ktore oni sami nie zaplaca . warto to przemyslec zamiast nie nakrecac

DO WERONIKA

16.03.2023 17:34

To że pani tak gdyba nie oznacza też że nie ma pojęcia.Umie zjednoczyć społeczeństwo a w tych czasach to rzadkość zwłaszcza TU.Potrafi być siłą sprawczą.Przekonac ludzi do działania. Trzeba komuś dać szansę a jak narazie wszystkim jest odbierana.Czy może to społeczeństwo ma swoich kandydatów? Nie widać aby sypały się nazwiska

Do realistki

16.03.2023 17:34

Weź zorganizuj chociaż jedną składkę i zobaczymy czy coś uzbierasz.

Szkoda gadać.

odpowiedz
13.03.2023 21:03

Nie ma kina Nie ma basenu Nie ma pracy Nie ma żadnej rozrywki w weekend, a przepraszam bardzo , rozrywka jest zapomniałem, można w sobote postać pod nonstopem z piwem w ręku albo iść na Pułku Ułanów po mefedrom. Wiecie co powstaje najwięcej w Trzebiatowie ? , sklepów spożywczych - piwo wóda papierochy

Anna

13.03.2023 21:03

Nie ma i nie będzie. Trzebiatów to małe miasto , inwestycje typu basen bo wielomilionowe wydatki . Przy takiej liczbie mieszkańców nie jest to rentowne . Do tego mamy rzut beretem do Gryfic i Kołobrzegu no i Mrzeżyna a tam Powstal niedawno basen . Moim zdaniem w Trzebiatowie powinno powstać jakieś małe centrum handlowe, kawiarnia itp no i co najważniejsze, miasto powinno zostac odnowione bo jest bardzo zniszczone , brzydkie i zaniedbane . Ale nie oczekujcie cudów i tego że tu będzie warszawa bo nie będzie ! To małe miasteczko . Ważne żeby było czysto i aby ulepszyć to co już funkcjonuje , to że ktoś naobiecuje teraz cudów to nie znaczy że je zrealizuje . Bo nie .... Ani Krzysztof ani nikt inny tego nie ogarnie bo pomysły polityków są nierentowne ....

D.

13.03.2023 21:03

I co myślisz że Pan K. W. to wszystko stworzy??? Śmiechu warte. Ale wy naiwni ludzie jesteście. Niech tylko dorwie się do władzy, tam w Ratuszu, to pokarze...

BYK FERNANDO

13.03.2023 21:03

PTAK JUŻ SZYKUJE TOBIE PRACĘ , NA BAGNACH ZA TRZEBUSZEM

13.03.2023 20:35

Bardzo chętnie bym posłuchał lub przeczytał co zrobili dla mieszkańców naszego miasta i gminy radni miasta i powiatu.

Wojskowy

odpowiedz
14.03.2023 15:47

Mieszkam w Trzebiatowie od 3 lat . Miejscowość mala i zaniedbana . Ale wiecie co boli najbardziej ? Że na mural ludzie są w stanie zebrać 40.000 , a jak była zbiórka na chorego chłopca z naszej okolicy to puszki były praktycznie puste 😩 mamy chłopaka , mieszkańca miasta który zbiera na protezę nogi ... Nie może 7000 zebrać 😮‍💨 żenujące jest to .... To że mieszkańcy wola finansować murale a nie czyjeś życie czy też powrót do zdrowia . To jest przykład wrażliwości u emocjonalnej niedojrzałości społeczeństwa . Wstyd mieszkańcy Trzebiatowa .

Wolontariusz

14.03.2023 15:47

Niestety ale popieram 😓

Do Anna

14.03.2023 15:47

Działam charytatywnie . Chodzę z puszka WOŚP od 15 lat , każdego miesiąca wspieram zbiórki dla chorych , biorę udział w charytatywnych biegach i marszach , wyprowadzam psy w schronisku dwa razy w tyg .... Mało ,??? Żeby każdy tyle robił !!!

Wojskowy

14.03.2023 15:47

Ja wspieram akcje charytatywne, nie to co nasz rząd . Ale to nie mowa o rządzie tylko o tym , że mieszkańcy tego miasta potrafią uzbierać kupę siana na bazgroły na murach i kwiatki a nie na faceta który zbiera na protezę lub dziecko które umiera czekając na lek 🤐

Sama prawda

14.03.2023 15:47

Jeżeli chodzi o akcje charytatywne to trzebiatow kuleje . Wystarczy na Gryfice spojrzeć , tam ludzie zbierają pieniądze , pomagają , wspierają dom dziecka itp 👏👏👏

Do mina pulapka

14.03.2023 15:47

To już nie do mnie to pytanie gdzie jest państwo .ja nie odpowiadam na obecny rząd . Do nich proszę zadać to pytanie a nie do mnie. Ja mogę tylko stwierdzić fakt , że społeczeństwo Trzebiatowskie jest mało empatyczne i tyle .

Mieszkanka

14.03.2023 15:47

Popieram w 100 %

Mina pułapka

14.03.2023 15:47

Żenującym jest to Panie Wojskowy że on sam na tę protezę zbiera , a gdzie tu jest państwo , któremu Pan służył lub służy ?

Ania

14.03.2023 15:47

To może poświęć swój czas i energię by zrobić takie poruszenie aby ludzie się ruszyli. Może uajtywnij się na FB i i innych portalach. Rusz tyłek i idź z puszką w miasto. Zorganizuj kiermasz targ licytacje. Nie patrz na kogoś spójrz na siebie

Anonimowy alko

odpowiedz
14.03.2023 10:32

Pozdrawiam piosenkarzy i bajkopisarzy z tego stowarzyszenia . Żałosne .

Gryfice

14.03.2023 10:32

Koło wzajemnie adoracji

Obywatel

14.03.2023 10:32

Masz rację. Żałosne

Mieszkanka

odpowiedz
14.03.2023 13:35

Najgorsze jest to kiedy ludzie działają charytatywnie , a potem na garbie wpadają w wir polityki , kasy i lansu . Nigdy nic z tego nie wychodzi

Obywatel

14.03.2023 13:35

Jakie charytatywnie. Cały czas miał w tym swój interes i marzenie o władzy

Obywatel

odpowiedz
14.03.2023 14:27

Jeszcze niedawno Krzysztof PiSal i zapełniał , że nie będzie startował w wyborach. Wręcz się zarzekał . I co ? Kłamie ... Czyli ma zadatki na polityka 😁

Anna

14.03.2023 14:27

Od początku chcial być radnym lub burmistrzem . Każdy głupi to wie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

D.

14.03.2023 14:27

Dokładnie o to chodzi. Murale zrobił ze zbiórki społecznej i na tym się lansuje żeby dorwać się do władzy. Krzesełko mu w głowie a nie dobro miasta i mieszkańców