Radni powiatowi robią dla miasta niewiele. Czy Krzysztof Wasilewski weźmie sprawy w swoje ręce?

2023-03-13 19:21
Karol Szumny
2023-03-13 19:21

Prezes Stowarzyszenia „Nasze Miejsce” Krzysztof Wasilewski ma żal do trzebiatowskich radnych powiatowych za to, że podczas swojej kadencji niewiele zrobili dla miasta. W felietonie na facebookowej grupie Trzebiatów online pisze o swoim niezadowoleniu.

Krzysztof Wasilewski często dzieli się z mieszkańcami swoimi przemyśleniami. W poniedziałkowy wieczór opublikował swoje myśli na temat trzebiatowskich radnych powiatowych.

Poniżej publikujemy cały tekst pochodzący z grupy Trzebiatów online:

„Wiecie, że od lat wiele osób namawia mnie na startowanie w jakichś wyborach i realne włączenie się w zmiany Trzebiatowa. Fakt jest taki, że na fejsie można jakąś kroplę w morzu potrzeb utoczyć. Ale prawdziwa moc sprawcza jest we władzach. Na fejsie można sobie pogadać, nawet zrobić jakąś niewielką rzecz z pomocą zapaleńców. Ale decyzje o prawdziwych zmianach zapadają gdzie indziej. I cały problem w tym, że raczej nie zapadają. Miałem dziś zbieg wydarzeń. Najpierw w moim sklepie jakiś klient rozmawiał z kimś przez telefon i napiszę słowo w słowo, co mówił:

 • Nie, ja już kilka lat nie jestem w Trzebiatowie. Nie. Co ty. Nie wracam. Nie widzisz, że tu wszystko umiera?

Przykro słuchać. Zresztą nie raz już to słyszałem niestety. Dosłownie po chwili, zadzwonił do mnie pewien człowiek. Powiedział trochę miłych słów o moich próbach wpływania na jakiś rozwój miasta. A potem spytał.

 • Wie Pan, że w radzie powiatu jest bardzo mocna, jeśli chodzi o ilość, reprezentacja Trzebiatowa?
 • Wiem
 • To niech pan mi powie, co ci radni powiatu uzyskali przez ostatnie lata dla Trzebiatowa

No zastrzelił mnie pytaniem. Cofałem się w myślach coraz dalej i nic jakoś nie mogłem sobie przypomnieć. Przynajmniej nic, co mogło zapaść w pamięć.

 • Skatepark przekazali miastu
 • Przekazali, bo wymagał remontu i była to dla nich kula u nogi. Ja pytam o realne rzeczy, które Trzebiatów dostał od powiatu.

No ni cholery nic mi do głowy nie przyszło. Faktycznie, w Gryficach widać sporo powiatowych inwestycji z minionych lat, a w Trzebiatowie lipa. W ostatnim wywiadzie w studiu Superportalu zastanawiali się nawet w Gryficach, czy sala w domu kultury nie jest za stara i przydałoby się nowa. Czujecie to? Dobrą chcą zmieniać na lepszą. A u nas? Nie ma żadnej sali widowiskowej. Jakiekolwiek występy trzeba organizować albo w pokoju w pałacu, albo w Kościele. O hali sportowej, czy basenie nawet nie wspominam. Czy przez tyle lat działania trzebiatowskich radnych w powiacie, naprawdę nie dało się zrobić ani jednej z tych rzeczy? Ani jednej? A w Gryficach wszystkie? Mój rozmówca ciągnie dalej.

 • A wie pan, dlaczego kasa szła na Gryfice a nie na Trzebiatów?
 • Bo o Gryfice w radzie powiatu miał się kto upominać. Miał kto o to walczyć. I pytam pana, po co mieszkańcom Trzebiatowie swoi radni w powiecie?

Cóż mogłem odpowiedzieć. Samego mnie dobija to, co się dzieje z naszym miastem. Ten brak waleczności, planu. I choć próbuję budować w sobie optymizm, to z puntu widzenia zwykłego mieszkańca nie jestem w stanie wskazać co osiągnęli dla naszego miasta nasi trzebiatowscy radni powiatowi. Naprawdę znam wielu z nich osobiście i lubię. I być może poczują się dotknięci. Przyzwyczaiłem się podpadać ludziom. Tyle, że nie jestem zupą pomidorową, żeby mnie wszyscy lubili. Otóż moim zdaniem, gdyby Trzebiatów nie miał w radzie powiatu żadnego radnego, to byłoby dokładnie tak, jak teraz, czyli do dupy. Zawsze czytam o jakichś trudnościach, przeszkodach. Latami. Od kadencji do kadencji, to samo. Teraz się nic nie dało, bo to, bo tamto. Ale w przyszłej kadencji to już się wszystko da. Nudzi mnie już słuchanie, dlaczego tym razem się nie udało. A może za mało determinacji? Zaangażowania? Fakty nie kłamią. Mogę wiele lat wstecz szukać czegoś, co konkretnie dla Trzebiatowa zrobił powiat. I nic nie widzę. Może jest takich inwestycji dużo, tylko ja jestem ślepy? Może podpowiecie co nasi radni z powiatu "załatwili" dla Trzebiatowa? Konkretnego, co można pokazać palcem, zobaczyć.

 • A dlaczego pan do mnie z tym dzwoni?
 • Bo powinien pan skończyć krzyczeć z megafonem na puszczy, tylko włączyć się w realne działania. Jeśli nie chce pan startować ani na burmistrza, ani na radnego gminy, to musi pan wystartować do rady powiatu. Rozhuśtać skostniałe struktury i pokazać, że jest coś takiego, jak zaangażowanie i sprawczość.

Zawsze odpowiadałem, że nigdzie do niczego nie zamierzam startować. I na tą chwilę nic się nie zmieniło. Ale mięknę, bo tracę nadzieję, że coś się wydarzy samo z siebie. Wiecie, jak to jest. Ludzie cię lubią, dopóki nie jesteś na jakimś stołku. Gdy chcesz naprawdę coś zmieniać, to z urzędu stajesz mniej fajny. I po co mi to? Na cholerę? Ale, z drugiej strony ta niemoc, ten marazm mnie dobija. Czasem jest we mnie chęć wdarcia się w te powiatowe struktury z paroma granatami. Wybory do powiatu są wiosną za rok. Mam wielką nadzieję, że mnie jednak ktoś wyręczy. Mam nadzieje na generalną zmianę warty. Że to się zadzieje jednak beze mnie. Bo do cholery musi być przecież więcej wkurzonych ludzi. Młodych i z jajami. Z kolejnymi jałowymi latami trudno mi się pogodzić. Taki potencjał. No szlag może trafić. Proszę wszystkich energicznych ludzi, mających wizję, mających chęci, upór. Startujcie. Zmieńcie to. Dajcie nadzieję na przyszłość. Nie bójcie się społecznego odrzucenia, krytyki. Zaryzykujcie, wykażcie odwagą. O Trzebiatów trzeba walczyć, bo to ostatni dzwonek. Naprawdę da się. Żeby ten klient u mnie w sklepie powiedział kiedyś

 • Hmm, nie wierzyłem, że w tym mieście coś sie zmieni. A jednak oni dali radę. Wracam tu.

Psy wieszali na włodarzu Rewala. Bo zadłużył miejscowość. Ale on zaryzykował. I zapłacił za to osobiście. Ale zobaczcie dziś na Rewal. Jak to ryzyko po latach zaprocentowało. Jak odcinają teraz kupony. Trzeba nam działań i determinacji. Pomysłu na lata w przód. Na poziomie naszego Ratusza oczywiście też. Ale bądźmy realistami. Mamy kasy w budżecie gminy, tyle co mamy. Ja widzę szansę Trzebiatowa w powiacie. Na tej kasie z zewnątrz. Bo skoro Gryficom udało się tyle rzeczy zdobyć dla Gryfic, to Trzebiatów nie gorszy. Widzę tu szansę, tylko z obecnym składem już to testowaliśmy. Naprawdę szkoda czasu na powtórki nudnych seriali”

Komentarze (19)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Xyz

odpowiedz
15.03.2023 18:17

Kompletnie nie rozumiem fenomenu tego pana. Pisze dziwne posty na FB , pretensjonalne , czasem bardzo niskich lotów, a non stop ta sama grupka osób to komentuje , klaszcze i podnieca się . Nie rozumiem i chyba nigdy nie zrozumiem .. być może za stary jestem ...

×××

odpowiedz
16.03.2023 10:04

Ludzi utunania ,dzisiaj nie chce być nikim ,prześpi się i ma już aspiracje Starosty ,to hest chore w jego wykonaniu .Populista w jazdym calu ,biznes upada trzeba coś robić.

Realistka

16.03.2023 10:04

Inflacja zabija ogromny dom trzeba utrzymać i rodzinę a biznes kuleje . Chyba to stowarzyszenie powstało PO COS 🤔nie koniecznie dla ludzi i miasta tylko dla własnych potrzeb

Kociara

odpowiedz
16.03.2023 11:07

Ludzie się zrzucają na wszystko na murale na ozdoby itp wszystko jest z kasy ludzi i ich tak pracy to nie jest zasługą stwiarzyszenia tylko ludzi. Ale powoli się ludziom odechciewa bo zrozumieli że już wystarczy ławek , murali i krasnali.

Wredny

odpowiedz
16.03.2023 12:40

Ma Pan rację trzeba ryzykować, nabrać pożyczek i rządzić a potem niech się dzieje co chce. NOWOGARD ,Goleniów,Wronki, Czarne itd zaryzykował pan otwierając sklep i teraz płacz?? Niech pan się bawi za własne pieniądze A nie za gminne

Daktyl555

16.03.2023 12:40

W same sedno 👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

Tak sobie myślę ....

odpowiedz
16.03.2023 11:44

Żeby zrobić eksperyment... Niech pan Krzysztof napiszę kolejny kontrowersyjny post, ale nich ktoś inny go wstawi . Chciałabym zobaczyć jak się bo to potoczyło , like komentarze itp rękę sobie daje obciąć że byłoby sporo hejtu i mniej o wiele mniej poklasku i zainteresowania 🙂 a wiecie czemu ? Bo mieszkańcy Trzebiatowa nie popierają INICJATYWY tylko CZŁOWIEKA 😩 a to niestety bardzo przykry wniosek .

D.P

16.03.2023 11:44

Dokładnie. Co by nie napisał jego ,,zwolennicy,, mu przyklaskują . Wstawi durny post - klaszczą . Ośmiesza kogoś - klaszczą . 🙈 Ludzie .... Co wy macie w tych głowach ? Nie umiecie myśleć samodzielnie?! 😶

Trzebiatów

odpowiedz
16.03.2023 17:51

Smutne jest to , że super portal usuwa niewygodne komentarze. Nie widziałam żeby ktoś tu poniżał kogokolwiek , groził lub robić coś co nie jest zgodne z prawem . Dlaczego więc komentarze są usuwane 🤔 uderz w stol a nożyce się odezwa ?! 🤭😊

JAREK

odpowiedz
15.03.2023 07:41

UWAŻAM TAKŻE ŻE NASI RADNI NIC NIE ROBIĄ.TYKO SIEDZĄ KOLEJNE MKADENCJE TRZEBA W NASTĘPNYCH WYBORACH WYMIENIĆ ŁĄCZNIE Z BURMISTRZEM

Na.mil

odpowiedz
16.03.2023 20:31

Nie jestem polityki nie jestem radnym jestem za wolnością słowa i za brakiem układzików niech każdy ma prawo głosu i wyrażenia swojej opinii

Yyyy

16.03.2023 20:31

Tutaj tak nie jest tutaj trzeba kochać kogoś bo inni tak mówią nie można mieć swojego zdania . Nie zagłosuje na niego nie ma takiej opcji

Kamila23

16.03.2023 20:31

Nikt tu się nie musi podpisywać . W trakcie głosowaniach przy urnie się też nikt nie podpisuje więc o co afera. Widzę że tu wszystko dąży do pełnej inwigilacji .

Na.mil

16.03.2023 20:31

I niech ma odwagę podpisać się i nie wstydzić tego vo pisze

WEEKEND

odpowiedz
16.03.2023 21:38

WIECIE PO CZYM POZNAC KTO SIE NAFAJE NA OSOBE PUBLICZNA ? PO TYM JAK ZNOSI KRYTYKE ;/ TAK JEST DOKLADNIE TAK . JEZELI NA KRYTYKE ODPOWADASZ ZARZUTAMI I UWAZASZ ZE NIE LBI CIE TYLKO KILKA OSOB TO NIE NADAJESZ SIE DO ZYCIA PUBLIZNEGO. KAZDY MA ZWOLENNIKOW I PRZECIWNIKOW CZESTO TYCH DRUGICH MAMY WIECEJ NIZ TYCH PIERWSZYCH :)

WEEKEND

16.03.2023 21:38

Porównaj sobie mój poziom wypowiedzi a swój 😊 zresztą z jednym się zgodzę że w Trzebiatowie ludzie są dokładnie tacy jak mówisz ☝️☝️☝️ popieram każde twoje zdanie . Słabe społeczeństwo . Ja na szczęście z Trzebiatowa nie jestem

WEKENDZIE

16.03.2023 21:38

"NAFAJO" pokaż nazwisko a będziemy wiedzieć co Ty. Mentalne trollejbusy powinniście cieszyć się że ktoś w ogóle chce Was reprezentować i wspierać.Jak każdego" zatłuczecie"to juz tylko samych siebie nawzajem zostanie..ot naród. Obecny Burmistrz be.Wczesniejszy też bee.Kolejny jeszcze gorszy? TYlko wy jesteście tacy zaje...I uczeni wszechwiedzący wiecie co i jak zrobić super.Widzicie dziurawe drogi ale brudów swoich ,wysypisk śmieci i chamstwa nie widzicie.Posadźcie SE Jancia lub Tolcia z baraków będzie tak jak lubicie

MAŁŻEŃSTWO

odpowiedz
17.03.2023 11:46

MIESZKAMY W TRZEBIATOWIE 5 LAT, NIE POCHODZIMY Z TEGO MIASTA I DO KONCA ROKU ZAMIERZAMY ZMIENIĆ MIEJSCE ZAMIESZKANIA. NIE PODOBA SIE NAM TUTAJ , MALO ATRAKCJI , MIASTO SZARE , SMUTNE , BRZYDKIE, LUDZIE DOSC WROGO NASTAWINIE DO ,,NOWYCH,, RACZKA TU RACZKE MYJE TAK JAK W KAZDYCH ZASCIANKOWYCH WSIACH W KRAJU. PRZYKRE TO JEST BO KAZDY CHCIALBY CHYBA INNEJ RZECZYWISTOSCI. PANA KRZYSZTOFA NIGDY NIE WIDZIELISMY NA ZYWO I W SUMIE GO NIE ZNAMY. PRZERAZA NAS JEDNAK TO, ZE W MEDIACH UWAZA ON , ZE NIE LUBI GO TYLKO JEGO KONKURENCJA, KTORA PELNI JAKIES FUNKCJE PUBLICZNE. W TRZEBIATOWIE JEST OK 10.000 MIESZKANCOW. Z TEGO CO WIDAC NA PROWADZONEJ PRZEZ PANA STRONIE NA FACEBOOKU JEST OK 100 SPRZEYMIERZENCOW. CALY CZAS TE SAME OSOBY - CHWALA , PISZA POZYTYWNE KOMENTARZE.... GDZIE POZOSTALE TYSIACE OSOB? NIE MOZE PAN LEKCEWAZYC PRZECIWNIKOW I TWIERDZIC , ZE TO TYLKO KILKA OSOB . TRZEBIATOW NIE TWORZY TA SETKA ZADOWOLONYCH OSOB . WARTO NABRAC TROCHE POKORY.

😘

17.03.2023 11:46

Uciekajcie stąd jak najdalej ! Tu ludzie zawistni , taka mała sekta . Jednego na tron posądza a drugiego za byle głupotę gotowi w łyżce wody utopić 😓😓😓