Radni powiatowi robią dla miasta niewiele. Czy Krzysztof Wasilewski weźmie sprawy w swoje ręce?

2023-03-13 19:21
Karol Szumny
2023-03-13 19:21

Prezes Stowarzyszenia „Nasze Miejsce” Krzysztof Wasilewski ma żal do trzebiatowskich radnych powiatowych za to, że podczas swojej kadencji niewiele zrobili dla miasta. W felietonie na facebookowej grupie Trzebiatów online pisze o swoim niezadowoleniu.

Krzysztof Wasilewski często dzieli się z mieszkańcami swoimi przemyśleniami. W poniedziałkowy wieczór opublikował swoje myśli na temat trzebiatowskich radnych powiatowych.

Poniżej publikujemy cały tekst pochodzący z grupy Trzebiatów online:

„Wiecie, że od lat wiele osób namawia mnie na startowanie w jakichś wyborach i realne włączenie się w zmiany Trzebiatowa. Fakt jest taki, że na fejsie można jakąś kroplę w morzu potrzeb utoczyć. Ale prawdziwa moc sprawcza jest we władzach. Na fejsie można sobie pogadać, nawet zrobić jakąś niewielką rzecz z pomocą zapaleńców. Ale decyzje o prawdziwych zmianach zapadają gdzie indziej. I cały problem w tym, że raczej nie zapadają. Miałem dziś zbieg wydarzeń. Najpierw w moim sklepie jakiś klient rozmawiał z kimś przez telefon i napiszę słowo w słowo, co mówił:

 • Nie, ja już kilka lat nie jestem w Trzebiatowie. Nie. Co ty. Nie wracam. Nie widzisz, że tu wszystko umiera?

Przykro słuchać. Zresztą nie raz już to słyszałem niestety. Dosłownie po chwili, zadzwonił do mnie pewien człowiek. Powiedział trochę miłych słów o moich próbach wpływania na jakiś rozwój miasta. A potem spytał.

 • Wie Pan, że w radzie powiatu jest bardzo mocna, jeśli chodzi o ilość, reprezentacja Trzebiatowa?
 • Wiem
 • To niech pan mi powie, co ci radni powiatu uzyskali przez ostatnie lata dla Trzebiatowa

No zastrzelił mnie pytaniem. Cofałem się w myślach coraz dalej i nic jakoś nie mogłem sobie przypomnieć. Przynajmniej nic, co mogło zapaść w pamięć.

 • Skatepark przekazali miastu
 • Przekazali, bo wymagał remontu i była to dla nich kula u nogi. Ja pytam o realne rzeczy, które Trzebiatów dostał od powiatu.

No ni cholery nic mi do głowy nie przyszło. Faktycznie, w Gryficach widać sporo powiatowych inwestycji z minionych lat, a w Trzebiatowie lipa. W ostatnim wywiadzie w studiu Superportalu zastanawiali się nawet w Gryficach, czy sala w domu kultury nie jest za stara i przydałoby się nowa. Czujecie to? Dobrą chcą zmieniać na lepszą. A u nas? Nie ma żadnej sali widowiskowej. Jakiekolwiek występy trzeba organizować albo w pokoju w pałacu, albo w Kościele. O hali sportowej, czy basenie nawet nie wspominam. Czy przez tyle lat działania trzebiatowskich radnych w powiacie, naprawdę nie dało się zrobić ani jednej z tych rzeczy? Ani jednej? A w Gryficach wszystkie? Mój rozmówca ciągnie dalej.

 • A wie pan, dlaczego kasa szła na Gryfice a nie na Trzebiatów?
 • Bo o Gryfice w radzie powiatu miał się kto upominać. Miał kto o to walczyć. I pytam pana, po co mieszkańcom Trzebiatowie swoi radni w powiecie?

Cóż mogłem odpowiedzieć. Samego mnie dobija to, co się dzieje z naszym miastem. Ten brak waleczności, planu. I choć próbuję budować w sobie optymizm, to z puntu widzenia zwykłego mieszkańca nie jestem w stanie wskazać co osiągnęli dla naszego miasta nasi trzebiatowscy radni powiatowi. Naprawdę znam wielu z nich osobiście i lubię. I być może poczują się dotknięci. Przyzwyczaiłem się podpadać ludziom. Tyle, że nie jestem zupą pomidorową, żeby mnie wszyscy lubili. Otóż moim zdaniem, gdyby Trzebiatów nie miał w radzie powiatu żadnego radnego, to byłoby dokładnie tak, jak teraz, czyli do dupy. Zawsze czytam o jakichś trudnościach, przeszkodach. Latami. Od kadencji do kadencji, to samo. Teraz się nic nie dało, bo to, bo tamto. Ale w przyszłej kadencji to już się wszystko da. Nudzi mnie już słuchanie, dlaczego tym razem się nie udało. A może za mało determinacji? Zaangażowania? Fakty nie kłamią. Mogę wiele lat wstecz szukać czegoś, co konkretnie dla Trzebiatowa zrobił powiat. I nic nie widzę. Może jest takich inwestycji dużo, tylko ja jestem ślepy? Może podpowiecie co nasi radni z powiatu "załatwili" dla Trzebiatowa? Konkretnego, co można pokazać palcem, zobaczyć.

 • A dlaczego pan do mnie z tym dzwoni?
 • Bo powinien pan skończyć krzyczeć z megafonem na puszczy, tylko włączyć się w realne działania. Jeśli nie chce pan startować ani na burmistrza, ani na radnego gminy, to musi pan wystartować do rady powiatu. Rozhuśtać skostniałe struktury i pokazać, że jest coś takiego, jak zaangażowanie i sprawczość.

Zawsze odpowiadałem, że nigdzie do niczego nie zamierzam startować. I na tą chwilę nic się nie zmieniło. Ale mięknę, bo tracę nadzieję, że coś się wydarzy samo z siebie. Wiecie, jak to jest. Ludzie cię lubią, dopóki nie jesteś na jakimś stołku. Gdy chcesz naprawdę coś zmieniać, to z urzędu stajesz mniej fajny. I po co mi to? Na cholerę? Ale, z drugiej strony ta niemoc, ten marazm mnie dobija. Czasem jest we mnie chęć wdarcia się w te powiatowe struktury z paroma granatami. Wybory do powiatu są wiosną za rok. Mam wielką nadzieję, że mnie jednak ktoś wyręczy. Mam nadzieje na generalną zmianę warty. Że to się zadzieje jednak beze mnie. Bo do cholery musi być przecież więcej wkurzonych ludzi. Młodych i z jajami. Z kolejnymi jałowymi latami trudno mi się pogodzić. Taki potencjał. No szlag może trafić. Proszę wszystkich energicznych ludzi, mających wizję, mających chęci, upór. Startujcie. Zmieńcie to. Dajcie nadzieję na przyszłość. Nie bójcie się społecznego odrzucenia, krytyki. Zaryzykujcie, wykażcie odwagą. O Trzebiatów trzeba walczyć, bo to ostatni dzwonek. Naprawdę da się. Żeby ten klient u mnie w sklepie powiedział kiedyś

 • Hmm, nie wierzyłem, że w tym mieście coś sie zmieni. A jednak oni dali radę. Wracam tu.

Psy wieszali na włodarzu Rewala. Bo zadłużył miejscowość. Ale on zaryzykował. I zapłacił za to osobiście. Ale zobaczcie dziś na Rewal. Jak to ryzyko po latach zaprocentowało. Jak odcinają teraz kupony. Trzeba nam działań i determinacji. Pomysłu na lata w przód. Na poziomie naszego Ratusza oczywiście też. Ale bądźmy realistami. Mamy kasy w budżecie gminy, tyle co mamy. Ja widzę szansę Trzebiatowa w powiacie. Na tej kasie z zewnątrz. Bo skoro Gryficom udało się tyle rzeczy zdobyć dla Gryfic, to Trzebiatów nie gorszy. Widzę tu szansę, tylko z obecnym składem już to testowaliśmy. Naprawdę szkoda czasu na powtórki nudnych seriali”

Komentarze (22)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Alek

odpowiedz
14.03.2023 11:21

Hahahaha ten Pan mówi że mieszka w Trzebiatowie i nie wie co się dzieje wokoło, większość spraw które porusza dotyczą kompetencji gminy a nie powiatu, jeżeli nie wie się takich rzeczy, to szkoda startować gdzie kolwiek.

Kolega

odpowiedz
14.03.2023 16:31

Daj sobie Krzysiek spokój 👆 nie jednego to zgubiło . Lepiej być mniej znanym ale robić fajne rzeczy niż się polakomic na dodatkowe złotówki i spaść na dno moralne 👆

bye bye

odpowiedz
14.03.2023 16:51

W Trzebiatowie mieszkam od urodzenia, zostałem tu bo bardzo się przywiązałem do tego miejsca. Minęło tyle lat a w moim mieście nic się nie wydarzyło oprócz nowych chodników, pomalowanych ścian i jakieś obwodnicy. Mi to niepotrzebne, chciałbym w weekend w moim mieście wyjść do kina, z dziećmi na basen. Niestety takich atrakcji tu nie ma. W tym roku zamierzam się wyprowadzić ze względu na prace której tu nie ma. Do widzenia Trzebiatów.

Mieszkanka

14.03.2023 16:51

Będzie jeszcze gorzej jak ten pan dorwie się do władzy

Halina

14.03.2023 16:51

Też uciekam pod koniec roku . Ludzie mało przyjemni ...wystarczy mieć inne zdanie , a cię zmieszają z błotem . Cieszą się z murali , a nie widzą ile w tej wiosce jest braków i układów . Zachwycają się miastem , a tak na serio to tu nic nie ma . Nic . Trzy murale i baszta . I koniec zwiedzania . Pół h i po krzyku .

Kuba 21

14.03.2023 16:51

No to proszę o założenie kina. Tylko pytanie: kto je będzie finansował? Utrzyma się z biletów? W dzisiejszych czasach?

Wiem

odpowiedz
15.03.2023 10:12

Mają innego kandydata na burmistrza, będzie szok, niedowierzanie i kupa śmiechu z naszej naiwności. Jednak to prawda, że stowarzyszenie założyli aby wygrać wybory na poziomie gminnym i powiatowym. Cwaniactwo pełną gębą a dyskusje o zwalnianiu z pracy wszystkich urzędników i wymianie kierowników jednostek samorządu prowadźcie ciszej bo jest to zachowanie nieuzasadnione i pozbawione uwarunkowań merytorycznych.

1999

15.03.2023 10:12

Tak . Stowarzyszenie powstało tak jak i trzebiatow online - ano po to, żeby się wybić , być rozpoznawalnym i zbodyc głosy

Nie!

odpowiedz
13.03.2023 20:54

Mojego głosu nie ma!

D.d

13.03.2023 20:54

Mojego też nie ma !!!! Zresztą pani korek też nic nie robi tylko się promuje .... Jeden wart drugiego

Obywatel

13.03.2023 20:54

Moje też nie dostanie. Niech dołączy do Pałacu i tam pisze dalej swoje poematy

Danuta

13.03.2023 20:54

Mojego też, bo ma głos, jakby mu jaja drutem kolczastym związali.

Sic

13.03.2023 20:54

Masz jeszcze czas żeby zmienić zdanie. Chyba że wolisz być robiony w balona przez Mateczka i Tereskę

Janek

odpowiedz
13.03.2023 21:02

Przecież to zwykły populista, mówi to co ludzie chcą usłyszeć. To nie jest pstryknięcie zrobić coś z pieniędzy publicznych. Niech kandyduje jeśli chce, trzymam za niego kciuki i życzę powodzenia, ale jak niczego nie było tak nadal nie będzie.

Mieszkanka

13.03.2023 21:02

Boże broń i chroń od takiej władzy

Karol45

13.03.2023 21:02

Zgadzam się w 100% . To sprzedawca a nie polityk , łatwo mówić i obiecywać ale on chyba nie zdaje sobie sprawy z tego co go czeka gdy będzie musiał zarządzać pieniędzmi innych . To nie jest proste ......

13.03.2023 22:40

Nigdy , jeszcze nie zwariowałem żeby go popierać. Starosta mu się zamarzył , cwaniaczek jeden .

BYK FERNANDO

13.03.2023 22:40

NIE , STAROSTĄ ZOSTAJE PRZEWAŻNIE NIERÓB

Wojas89

odpowiedz
14.03.2023 13:48

Ja za tym panem nie przepadam . Dla mnie przypomina wodza polski , który gada głupoty a ludzie za nim leza, bo my Polacy nie umiemy myśleć samodzielnie. Jak ktoś już zacznie nami potrząsać to my za jakiś czas myślimy , że ten ktoś musi mieć rację i cokolwiek nie zrobi to mu klaszczemy. Przykre to ale tak jest . Teraz gdyby ten pan wymyślił że na środku miasta ma powstać WC za pół miliona to ludzie też by się na to zrzucili . Brak ludziom samodzielnego myślenia . Brak i to okropne

Biznes

odpowiedz
15.03.2023 02:29

A gdzie jest handel, produkcja, usługi w tym mieście ? Bez tego społeczeństwo się nie wzbogaci.

Do biznesu

15.03.2023 02:29

Ale to już było! Szpital,Fabryka mebli, POM, Mleczarnia,Tartak, Jednostka wojskowa, Mleczarnia, Rozlewnia, Cegielnia we Wlodarce, Miejska Spółdzielnia itd.

Trzebiatow

odpowiedz
15.03.2023 13:09

Pani korek podziękujemy ale komika też nam u władzy nie trzeba . Wybierzmy młodych , zdolnych , a nie pana K