Radni powiatowi robią dla miasta niewiele. Czy Krzysztof Wasilewski weźmie sprawy w swoje ręce?

2023-03-13 19:21
Karol Szumny
2023-03-13 19:21

Prezes Stowarzyszenia „Nasze Miejsce” Krzysztof Wasilewski ma żal do trzebiatowskich radnych powiatowych za to, że podczas swojej kadencji niewiele zrobili dla miasta. W felietonie na facebookowej grupie Trzebiatów online pisze o swoim niezadowoleniu.

Krzysztof Wasilewski często dzieli się z mieszkańcami swoimi przemyśleniami. W poniedziałkowy wieczór opublikował swoje myśli na temat trzebiatowskich radnych powiatowych.

Poniżej publikujemy cały tekst pochodzący z grupy Trzebiatów online:

„Wiecie, że od lat wiele osób namawia mnie na startowanie w jakichś wyborach i realne włączenie się w zmiany Trzebiatowa. Fakt jest taki, że na fejsie można jakąś kroplę w morzu potrzeb utoczyć. Ale prawdziwa moc sprawcza jest we władzach. Na fejsie można sobie pogadać, nawet zrobić jakąś niewielką rzecz z pomocą zapaleńców. Ale decyzje o prawdziwych zmianach zapadają gdzie indziej. I cały problem w tym, że raczej nie zapadają. Miałem dziś zbieg wydarzeń. Najpierw w moim sklepie jakiś klient rozmawiał z kimś przez telefon i napiszę słowo w słowo, co mówił:

 • Nie, ja już kilka lat nie jestem w Trzebiatowie. Nie. Co ty. Nie wracam. Nie widzisz, że tu wszystko umiera?

Przykro słuchać. Zresztą nie raz już to słyszałem niestety. Dosłownie po chwili, zadzwonił do mnie pewien człowiek. Powiedział trochę miłych słów o moich próbach wpływania na jakiś rozwój miasta. A potem spytał.

 • Wie Pan, że w radzie powiatu jest bardzo mocna, jeśli chodzi o ilość, reprezentacja Trzebiatowa?
 • Wiem
 • To niech pan mi powie, co ci radni powiatu uzyskali przez ostatnie lata dla Trzebiatowa

No zastrzelił mnie pytaniem. Cofałem się w myślach coraz dalej i nic jakoś nie mogłem sobie przypomnieć. Przynajmniej nic, co mogło zapaść w pamięć.

 • Skatepark przekazali miastu
 • Przekazali, bo wymagał remontu i była to dla nich kula u nogi. Ja pytam o realne rzeczy, które Trzebiatów dostał od powiatu.

No ni cholery nic mi do głowy nie przyszło. Faktycznie, w Gryficach widać sporo powiatowych inwestycji z minionych lat, a w Trzebiatowie lipa. W ostatnim wywiadzie w studiu Superportalu zastanawiali się nawet w Gryficach, czy sala w domu kultury nie jest za stara i przydałoby się nowa. Czujecie to? Dobrą chcą zmieniać na lepszą. A u nas? Nie ma żadnej sali widowiskowej. Jakiekolwiek występy trzeba organizować albo w pokoju w pałacu, albo w Kościele. O hali sportowej, czy basenie nawet nie wspominam. Czy przez tyle lat działania trzebiatowskich radnych w powiacie, naprawdę nie dało się zrobić ani jednej z tych rzeczy? Ani jednej? A w Gryficach wszystkie? Mój rozmówca ciągnie dalej.

 • A wie pan, dlaczego kasa szła na Gryfice a nie na Trzebiatów?
 • Bo o Gryfice w radzie powiatu miał się kto upominać. Miał kto o to walczyć. I pytam pana, po co mieszkańcom Trzebiatowie swoi radni w powiecie?

Cóż mogłem odpowiedzieć. Samego mnie dobija to, co się dzieje z naszym miastem. Ten brak waleczności, planu. I choć próbuję budować w sobie optymizm, to z puntu widzenia zwykłego mieszkańca nie jestem w stanie wskazać co osiągnęli dla naszego miasta nasi trzebiatowscy radni powiatowi. Naprawdę znam wielu z nich osobiście i lubię. I być może poczują się dotknięci. Przyzwyczaiłem się podpadać ludziom. Tyle, że nie jestem zupą pomidorową, żeby mnie wszyscy lubili. Otóż moim zdaniem, gdyby Trzebiatów nie miał w radzie powiatu żadnego radnego, to byłoby dokładnie tak, jak teraz, czyli do dupy. Zawsze czytam o jakichś trudnościach, przeszkodach. Latami. Od kadencji do kadencji, to samo. Teraz się nic nie dało, bo to, bo tamto. Ale w przyszłej kadencji to już się wszystko da. Nudzi mnie już słuchanie, dlaczego tym razem się nie udało. A może za mało determinacji? Zaangażowania? Fakty nie kłamią. Mogę wiele lat wstecz szukać czegoś, co konkretnie dla Trzebiatowa zrobił powiat. I nic nie widzę. Może jest takich inwestycji dużo, tylko ja jestem ślepy? Może podpowiecie co nasi radni z powiatu "załatwili" dla Trzebiatowa? Konkretnego, co można pokazać palcem, zobaczyć.

 • A dlaczego pan do mnie z tym dzwoni?
 • Bo powinien pan skończyć krzyczeć z megafonem na puszczy, tylko włączyć się w realne działania. Jeśli nie chce pan startować ani na burmistrza, ani na radnego gminy, to musi pan wystartować do rady powiatu. Rozhuśtać skostniałe struktury i pokazać, że jest coś takiego, jak zaangażowanie i sprawczość.

Zawsze odpowiadałem, że nigdzie do niczego nie zamierzam startować. I na tą chwilę nic się nie zmieniło. Ale mięknę, bo tracę nadzieję, że coś się wydarzy samo z siebie. Wiecie, jak to jest. Ludzie cię lubią, dopóki nie jesteś na jakimś stołku. Gdy chcesz naprawdę coś zmieniać, to z urzędu stajesz mniej fajny. I po co mi to? Na cholerę? Ale, z drugiej strony ta niemoc, ten marazm mnie dobija. Czasem jest we mnie chęć wdarcia się w te powiatowe struktury z paroma granatami. Wybory do powiatu są wiosną za rok. Mam wielką nadzieję, że mnie jednak ktoś wyręczy. Mam nadzieje na generalną zmianę warty. Że to się zadzieje jednak beze mnie. Bo do cholery musi być przecież więcej wkurzonych ludzi. Młodych i z jajami. Z kolejnymi jałowymi latami trudno mi się pogodzić. Taki potencjał. No szlag może trafić. Proszę wszystkich energicznych ludzi, mających wizję, mających chęci, upór. Startujcie. Zmieńcie to. Dajcie nadzieję na przyszłość. Nie bójcie się społecznego odrzucenia, krytyki. Zaryzykujcie, wykażcie odwagą. O Trzebiatów trzeba walczyć, bo to ostatni dzwonek. Naprawdę da się. Żeby ten klient u mnie w sklepie powiedział kiedyś

 • Hmm, nie wierzyłem, że w tym mieście coś sie zmieni. A jednak oni dali radę. Wracam tu.

Psy wieszali na włodarzu Rewala. Bo zadłużył miejscowość. Ale on zaryzykował. I zapłacił za to osobiście. Ale zobaczcie dziś na Rewal. Jak to ryzyko po latach zaprocentowało. Jak odcinają teraz kupony. Trzeba nam działań i determinacji. Pomysłu na lata w przód. Na poziomie naszego Ratusza oczywiście też. Ale bądźmy realistami. Mamy kasy w budżecie gminy, tyle co mamy. Ja widzę szansę Trzebiatowa w powiacie. Na tej kasie z zewnątrz. Bo skoro Gryficom udało się tyle rzeczy zdobyć dla Gryfic, to Trzebiatów nie gorszy. Widzę tu szansę, tylko z obecnym składem już to testowaliśmy. Naprawdę szkoda czasu na powtórki nudnych seriali”

Komentarze (22)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

piotr

odpowiedz
15.03.2023 19:58

Jeszcze troche i niedługo do władzy w gminie bedzie się pchał pan Jurek Nowak, psudeocelebryta znany z Technika. Ciekawe kiedy w klubie była jakas kontrola.

Do Piotrolki

15.03.2023 19:58

Uważaj zebys tam w piwnicy nie miała.Babcie ci odchodzą

chory zbój

odpowiedz
16.03.2023 21:09

Wasilewski ? Wystarczy że był pan Kukiz i jego partia. Podziękujemy, wszyscy idą tylko po stołki.

Mała mi

16.03.2023 21:09

Na co niby Wasilewski jest szansa ? Co on zrobi ;) ? Postawi nowe zakłady pracy ? Da ludziom zarobić ? Ulice i chodniki wyremontuje ? Kamienice odnowi ? Nie 😜 a wiesz czemu ?bo łatwo się dysponować kasa że zbiórki ..... Ale pieniądze publiczne to coś innego . Budżet nie jest z gumy , należy go podzielić między gminy i inne miejscowości . Pan Wasilewski to nie cudotwórca 🦸ambicje ma , ale to nie wszystko. Realnie trzeba myśleć . Krzyki że Trzebiatów trzeba promować itp to tanie teksty. Pieniądze zawsze były i są problemem , jeżeli ich nie będzie to nikt nic nie stworzy 😶😶😶😶 a skąd Wasilewski je weźmie no skąd ?!

&&&

16.03.2023 21:09

Puknij sie w łeb. Wystarczy ze przez lata był goły i księżniczka. Oni poszli po stołki. Wasilewski to nasza ostatnia szansa.

jezuuuuuu

odpowiedz
17.03.2023 10:12

przestancie juz sie zajmowac tym tematem ! niech najpierw ten koles powie konkretnie co byzmienil , czego chce dokonac , czy jest w jakiejs partii itp i wtedy mozna dyskutowac , bo poki co to nie ma konkretow . powiedzial tylko tyle , ze go ktos namawia zeby startowal . ale na jakiej podstawie ktos tak sadzi ? bo mnie np moja babcia namawiala zawsze zebym poszla do szansy na sukces - tyle ze talentu do spiewania zero !

😘

17.03.2023 10:12

Po pierwsze nie spożywam alkoholu 😊 po drugie jak się nie ma argumentów to się pisze takie kocopoly jak Ty wypisujesz typu ,,idź do chłopaki do wzięcia ,, no ani przypiął ani przyłatal 🙈🙈🙈

....

17.03.2023 10:12

Sam startuj do chłopaków do wzięcia madralo

Do jezuuu

17.03.2023 10:12

To może startuj do "chłopaki w do wziecia" będziesz miała z kim popijać

Big ben

odpowiedz
15.03.2023 22:33

Wyborski A.na burmistrza

Student

odpowiedz
17.03.2023 13:16

Nie zagłosuje na niego!!!!!!!

ZŁA

odpowiedz
17.03.2023 13:27

TA SPRAWA POKAZALA STRONNICZOSC MEDIOW LOKALNYCH - USUWANIE KOMENTARZY TO WIOCHA , WSTYD !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Uczeń

odpowiedz
18.03.2023 21:25

Ja znam tego pana tylko z postów i reklama sklepu który prowadzi :))

Nadzieja

odpowiedz
15.03.2023 19:33

To co wiele osób napisało wyraźnie stwierdza ze nie warto nic w tym małym mieście zrobić. Jakże to krótkowzroczne spojrzenie. Trzeba odpowiedzieć w pierwszej kolejności na pytanie dlaczego wyborcy nie dają szansy innym i z góry ich skreślają. Jak to jest ze piszący apoltyczni,ale już zaznaczają ze nikt z PISu,ale o PO, PSL cisza. Kto wyprowadzał z garnkami na ulicę,urządzał marsze. Czas powiedzieć głośno i otwarcie trzeba dać szansę tym,którzy będą chcieli pracować dla dobra jej mieszkańców. Przestańcie ciągle pisać o polityce,bo nic to nie dało. Trzeba być ślepym i nie rozumieć tych ludzi,którzy tu są w jednostkach ze nie mają tak jak gdzie wyjść, tak jak my. Nic nie mamy do zaoferowania turystom, nawet o mlyn jednostkę batalię toczyło kilka osób ale nie Wy. Popatrznie jak wygląda to zagubione miasteczko.Prostych robót typu posprzątanie po wycinkach,przycinaniu żywopłotów jak np.przy ul.Parkowej nie ma komu wysprzątać śmieci, itp. To najwy,szy czas na dokonanie zmian w samorządzie i właśnie tak trzeba rozmawiać a nie straszyć czarownicami.

Do Nadzieji

15.03.2023 19:33

Hmm.. spójrz realnie . Miasto jest małe , blisko jest morze ale na tym głównie korzystają typowo miejscowości nadmorskie . Tu nie ma nic . Bo w wakacje może i coś by zarobiło ale nie przez kolejne 10 miesięcy . Ludzie mają pod nosem Kołobrzeg i Gryfice . Tutaj nikt nie inwestuje . Co można zrobić z budżetu państwa no co ?! Jedyne co można zrobić żeby się przyjemniej tu żyło to kilka ciekawych punktów stworzyć dla młodzieży , odnowić kamienice i ogarnąć drogi i chodniki .... Wtedy przynajmniej nie byłoby wstydu tu wjechać albo kogoś zaprosić.

Do Krzysiek

odpowiedz
20.03.2023 15:39

Może czlowiek i by poparł ale pan już Ciągnie za sobą niewłaściwych ludzi.

Tylko pis!!

odpowiedz
15.03.2023 11:35

Do rady gminy to miejsca jiz zajęte przez rodzinę Handor to jedna klika od początku się wspierali jeden drugiego wychwalał bankrut do rady pow. To chyba żart!! 0 beż poparcia partii pol . Nic sam nie zrobi..mojego głosu nie dostanie.

Do tylko pies

15.03.2023 11:35

Co też za koszmarne scenariusze !!! tylko nie ta kobieta na H.- plotkara targowa z mentalnością PRL-U !!!!najgorsze co można zrobić to posadzić ją przy jakimkolwiek decyzyjnym stoliku !!! No chyba że przy WC na targu.Nie róbcie sobie takich rzeczy bo Wasze prywatne sprawy będą publicznue hulały jak te uzywane ciuchy na jarmarku .

Szanujmy sie

15.03.2023 11:35

Ani pan Wasilewski ani PiS. Pan Wasilewski nie bo działa na swoją korzyść i na siebie widać to po wpisach na słynnym portalu FB który zresztą sam założył . A PiS nie bo to władza która opiera się na wspieraniu kościoła , a nie o to tu chodzi . Powinniśmy być wspólnota , ludzku którzy są tolerancyjni i otwarci , a nie tacy którzy w Biblii szukają odp na wszystkie pytania. Wspierajmy młodych , nie segregujemy ludzi ze względu na to kto z kim śpi 🙂 nie jestem polityczna , ale uważam że cofamy się do średniowiecza. Niedługo na środku miasta będziemy mieć stos a na nim będziemy palić gejów i kobiety które przerwały ciążę. Do czego to niby zmierza no do czego ?! Pan Wasilewski musi się jeszcze sporo nauczyć , a PiS hmmm no cóż .... Nie mam szacunku do ludzi którzy mają miliony na propagandę w tv , s nie na chore dzieci ... Bo należy dbać o te co są na świecie , a nie zajmowac się kobiecymi macicami 🙂

Do Tylko pisz

15.03.2023 11:35

Są ludzie którzy nie powinni mieć prawa glosu w życiu tej gminy w żadnej sprawie i to jest pani H. Krzywda ludziom ta kobieta!

Mieszkaniec

15.03.2023 11:35

PiS jak rządzi to każdy widzi lepiej niech to się zmieni bo nic dobrego z tego nie wynika . Rozdawnictwo i popieranie bezwzględnego kościoła . Bleeee

Jaaa

15.03.2023 11:35

Ten portal usunął merytoryczny komentarz o władzy PiS !!!!! 🤢🤢🤢🤢🤢🤢🤢🤢🤢🤢🤢🤢🤢🤢🤢🤢🤢🤢🤢🤢🤢 Komentarz który nie popierał PiS