Radni powiatowi robią dla miasta niewiele. Czy Krzysztof Wasilewski weźmie sprawy w swoje ręce?

2023-03-13 19:21
Karol Szumny
2023-03-13 19:21

Prezes Stowarzyszenia „Nasze Miejsce” Krzysztof Wasilewski ma żal do trzebiatowskich radnych powiatowych za to, że podczas swojej kadencji niewiele zrobili dla miasta. W felietonie na facebookowej grupie Trzebiatów online pisze o swoim niezadowoleniu.

Krzysztof Wasilewski często dzieli się z mieszkańcami swoimi przemyśleniami. W poniedziałkowy wieczór opublikował swoje myśli na temat trzebiatowskich radnych powiatowych.

Poniżej publikujemy cały tekst pochodzący z grupy Trzebiatów online:

„Wiecie, że od lat wiele osób namawia mnie na startowanie w jakichś wyborach i realne włączenie się w zmiany Trzebiatowa. Fakt jest taki, że na fejsie można jakąś kroplę w morzu potrzeb utoczyć. Ale prawdziwa moc sprawcza jest we władzach. Na fejsie można sobie pogadać, nawet zrobić jakąś niewielką rzecz z pomocą zapaleńców. Ale decyzje o prawdziwych zmianach zapadają gdzie indziej. I cały problem w tym, że raczej nie zapadają. Miałem dziś zbieg wydarzeń. Najpierw w moim sklepie jakiś klient rozmawiał z kimś przez telefon i napiszę słowo w słowo, co mówił:

 • Nie, ja już kilka lat nie jestem w Trzebiatowie. Nie. Co ty. Nie wracam. Nie widzisz, że tu wszystko umiera?

Przykro słuchać. Zresztą nie raz już to słyszałem niestety. Dosłownie po chwili, zadzwonił do mnie pewien człowiek. Powiedział trochę miłych słów o moich próbach wpływania na jakiś rozwój miasta. A potem spytał.

 • Wie Pan, że w radzie powiatu jest bardzo mocna, jeśli chodzi o ilość, reprezentacja Trzebiatowa?
 • Wiem
 • To niech pan mi powie, co ci radni powiatu uzyskali przez ostatnie lata dla Trzebiatowa

No zastrzelił mnie pytaniem. Cofałem się w myślach coraz dalej i nic jakoś nie mogłem sobie przypomnieć. Przynajmniej nic, co mogło zapaść w pamięć.

 • Skatepark przekazali miastu
 • Przekazali, bo wymagał remontu i była to dla nich kula u nogi. Ja pytam o realne rzeczy, które Trzebiatów dostał od powiatu.

No ni cholery nic mi do głowy nie przyszło. Faktycznie, w Gryficach widać sporo powiatowych inwestycji z minionych lat, a w Trzebiatowie lipa. W ostatnim wywiadzie w studiu Superportalu zastanawiali się nawet w Gryficach, czy sala w domu kultury nie jest za stara i przydałoby się nowa. Czujecie to? Dobrą chcą zmieniać na lepszą. A u nas? Nie ma żadnej sali widowiskowej. Jakiekolwiek występy trzeba organizować albo w pokoju w pałacu, albo w Kościele. O hali sportowej, czy basenie nawet nie wspominam. Czy przez tyle lat działania trzebiatowskich radnych w powiacie, naprawdę nie dało się zrobić ani jednej z tych rzeczy? Ani jednej? A w Gryficach wszystkie? Mój rozmówca ciągnie dalej.

 • A wie pan, dlaczego kasa szła na Gryfice a nie na Trzebiatów?
 • Bo o Gryfice w radzie powiatu miał się kto upominać. Miał kto o to walczyć. I pytam pana, po co mieszkańcom Trzebiatowie swoi radni w powiecie?

Cóż mogłem odpowiedzieć. Samego mnie dobija to, co się dzieje z naszym miastem. Ten brak waleczności, planu. I choć próbuję budować w sobie optymizm, to z puntu widzenia zwykłego mieszkańca nie jestem w stanie wskazać co osiągnęli dla naszego miasta nasi trzebiatowscy radni powiatowi. Naprawdę znam wielu z nich osobiście i lubię. I być może poczują się dotknięci. Przyzwyczaiłem się podpadać ludziom. Tyle, że nie jestem zupą pomidorową, żeby mnie wszyscy lubili. Otóż moim zdaniem, gdyby Trzebiatów nie miał w radzie powiatu żadnego radnego, to byłoby dokładnie tak, jak teraz, czyli do dupy. Zawsze czytam o jakichś trudnościach, przeszkodach. Latami. Od kadencji do kadencji, to samo. Teraz się nic nie dało, bo to, bo tamto. Ale w przyszłej kadencji to już się wszystko da. Nudzi mnie już słuchanie, dlaczego tym razem się nie udało. A może za mało determinacji? Zaangażowania? Fakty nie kłamią. Mogę wiele lat wstecz szukać czegoś, co konkretnie dla Trzebiatowa zrobił powiat. I nic nie widzę. Może jest takich inwestycji dużo, tylko ja jestem ślepy? Może podpowiecie co nasi radni z powiatu "załatwili" dla Trzebiatowa? Konkretnego, co można pokazać palcem, zobaczyć.

 • A dlaczego pan do mnie z tym dzwoni?
 • Bo powinien pan skończyć krzyczeć z megafonem na puszczy, tylko włączyć się w realne działania. Jeśli nie chce pan startować ani na burmistrza, ani na radnego gminy, to musi pan wystartować do rady powiatu. Rozhuśtać skostniałe struktury i pokazać, że jest coś takiego, jak zaangażowanie i sprawczość.

Zawsze odpowiadałem, że nigdzie do niczego nie zamierzam startować. I na tą chwilę nic się nie zmieniło. Ale mięknę, bo tracę nadzieję, że coś się wydarzy samo z siebie. Wiecie, jak to jest. Ludzie cię lubią, dopóki nie jesteś na jakimś stołku. Gdy chcesz naprawdę coś zmieniać, to z urzędu stajesz mniej fajny. I po co mi to? Na cholerę? Ale, z drugiej strony ta niemoc, ten marazm mnie dobija. Czasem jest we mnie chęć wdarcia się w te powiatowe struktury z paroma granatami. Wybory do powiatu są wiosną za rok. Mam wielką nadzieję, że mnie jednak ktoś wyręczy. Mam nadzieje na generalną zmianę warty. Że to się zadzieje jednak beze mnie. Bo do cholery musi być przecież więcej wkurzonych ludzi. Młodych i z jajami. Z kolejnymi jałowymi latami trudno mi się pogodzić. Taki potencjał. No szlag może trafić. Proszę wszystkich energicznych ludzi, mających wizję, mających chęci, upór. Startujcie. Zmieńcie to. Dajcie nadzieję na przyszłość. Nie bójcie się społecznego odrzucenia, krytyki. Zaryzykujcie, wykażcie odwagą. O Trzebiatów trzeba walczyć, bo to ostatni dzwonek. Naprawdę da się. Żeby ten klient u mnie w sklepie powiedział kiedyś

 • Hmm, nie wierzyłem, że w tym mieście coś sie zmieni. A jednak oni dali radę. Wracam tu.

Psy wieszali na włodarzu Rewala. Bo zadłużył miejscowość. Ale on zaryzykował. I zapłacił za to osobiście. Ale zobaczcie dziś na Rewal. Jak to ryzyko po latach zaprocentowało. Jak odcinają teraz kupony. Trzeba nam działań i determinacji. Pomysłu na lata w przód. Na poziomie naszego Ratusza oczywiście też. Ale bądźmy realistami. Mamy kasy w budżecie gminy, tyle co mamy. Ja widzę szansę Trzebiatowa w powiacie. Na tej kasie z zewnątrz. Bo skoro Gryficom udało się tyle rzeczy zdobyć dla Gryfic, to Trzebiatów nie gorszy. Widzę tu szansę, tylko z obecnym składem już to testowaliśmy. Naprawdę szkoda czasu na powtórki nudnych seriali”

Komentarze (25)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

14.03.2023 09:39

Duży Cwaniak z niego sam nie wieczego chce ,biznes mu nie wypala ,to nagłośnia różne sprawy ,z korzyścią dla niego .

1234

14.03.2023 09:39

Tak też sądzę . Nie zarabia na siebie bo biznes kuleje to się pcha do koryta 😩😩😩😩

Obywatel

14.03.2023 09:39

Popieram.

realistka

14.03.2023 09:39

nawet trzebiatow online sluzy jemu do promocji swojego sklepy albo do wylewania wlasnych zali, czy ludzie tego nie widza czy nie chca widziec

Prezes Do prezeski

14.03.2023 09:39

Uczepiłaś się tego biznesu i szczujesz te babcie do hejtu

Antoni z Trzebiatowa

odpowiedz
14.03.2023 10:45

Rozpoczęła się prymitywna kampania wyborcza kandydata do koryta . Pamiętam działania poprzedników , wyglądały podobnie , a jak wyszło ? Większość z nas zna ,, zasługi '' naszych reprezentantów .Wczoraj zadzwonił do mnie wysokiej rangi urzędnik , i powiedział , że najbardziej bym się nadał na stanowisko burmistrza , bo mam odpowiednią wiedzę , lubię Trzebiatów , i siedzę w ławeczce , znajdującej się najbliżej prezbiterium . Powiedziałem mu , że w zasadzie to on ma rację , dodałem taż kilka innych czynników , które mogły by mi pomóc w starcie na to stanowisko .Nie pamiętam kiedym ostatni raz coś ukradł , a jeśli tak było , to bardzo tego pewnie żałowałem . Dawno nie uderzyłem żony ani psa , którego przygarnąłem ze schroniska . . Bardzo często ustępuję miejsca w autobusie staruszce ( jeśli idzie o lasce). I co według was czytelnicy , powinienem dać sobie szansę ?

D.d

14.03.2023 10:45

Masz pan rację . wystarczy robić innym dobrze i już koryto gotowe . Dobrze pogadać i już ludzie się napadają na takiego kandydata

hehe

14.03.2023 10:45

I tu jest wlasnie problem . Wioski poprOM . No i mamy to co mamy . Elektorat, ktory opiniuje na podstawie rozsmieszania ich na grupie fb . Jak ma byc dobrze w tym kraju ? Ludzie najpierw popracujcie nad poprawną polszczyzną błagam .

Baśka

14.03.2023 10:45

Dd gdyby wszyscy kandydaci myśleli o ludziach, zeby chcieli rozmawiać nawet po wyborach, rozśmieszać to ja jestem za. Wioski tez poprom Wasilewskiego i tyle

Wróbel

odpowiedz
14.03.2023 13:41

Co za dużo to i świnia nie zezre

Ja

14.03.2023 13:41

Niedługo mi z lodówki wyskoczy zza salaty

realistka

14.03.2023 13:41

ojjj o duzo za duzo . tylko ,,ja,, ,, ja,, ,, ja,,

14.03.2023 20:27

Dlaczego usuwacie niewygodne posty?

Nastka

14.03.2023 20:27

Noooo było 35 jest 29. Bez sensu

Wieśniak...

odpowiedz
13.03.2023 22:35

To nie tylko Trzebiatów jest zaniedbany przez naszych ,,radnych,,i teraźniejszego burmistrza .Również wsie!!! A i powiedziałbym, że aż wsie gminy Trzebiatów i powiatu Gryfickiego.Brak placów zabaw, zamykane świetliceTPD(Towarzystwo Przyjaciół Dzieci).Brak infrastruktury drogowej na miarę XXI wieku. Jeśli likwidują te świetlice to proponuję rozwiązanie:.Zatrudnić kogoś z dużym sprzętem i zepchnąć to ,wyrównać z ziemią będą mieli z głowy nasi włodarze 😒utrzymywanie zbędnego ,,balastu,,.Dzieci uczęszczały w większym Iub mniejszym stopniu ale miały ,gdzie pójść ,posiedzieć zintegrować się, odrobić lekcje,pograć w różnego rodzaju gry tak poprostu!A najwygodniej ,zlikwidować, zamknąć i mieć problem z głowy Panie Burmistrzu!!!!!Żenada w wykonaniu wszystkich, którzy przyczynili się i przyczyniają się do tego,że właśnie czujemy się jakbyśmy żyli w Rezewacie.Nie pozdrawiam!!!!!!!!!!@

Lopjh

odpowiedz
14.03.2023 15:12

Handlarz Pisarz Akrobata I polityk teraz lol

Janek

odpowiedz
14.03.2023 18:10

Do wszystkich którzy chcieliby żeby miasto otwierało kina, baseny, kawiarnie i inne rzeczy. Czy wy upadliście na głowy? To nie są kompetencje miasta. Chcesz to idź i otwórz swój własny biznes, na przykład kino, dyskotekę, a nie czekasz aż ktoś otworzy. No tak, nie otworzysz, bo wiesz, że na tym nie zarobisz.

Do Janka

14.03.2023 18:10

No nie zarobisz tu na niczym, bo nie ma tu zakładów pracy gdzie mogliby pracować mieszkańcy, którzy wydawaliby zarobione pieniądze w kinie, kawiarni, w dyskotece itd.

Malomiasteczkowa

14.03.2023 18:10

Zgadzam się mądry wpis. Ludzie by wszystko chcieli a potem się to nie utrzymuje . Większe inwestycje oczywiście mogloby otworzyć miasto ale nie takie miasto . Jest za małe i za biedne . Wszystko tu przyniesie straty czas się z tym pogodzić

Mieszkanka

odpowiedz
14.03.2023 18:38

Należy wymienić wszystkich radnych miasta i powiatu. Trzeba świeżej krwi.

Do realistki

14.03.2023 18:38

Realistka to startuj. Chętnie cię poprę jeśli nie jesteś ze starego układu.

realistka

14.03.2023 18:38

zgadzam sie , ze potrzeba nowych osob. tylko wybierzmy z glowa , nie na zasadzie , wybierzmy kogoskogo lubimy, kto nas rozsmiesza , kto fajnie gada .

Mieszkanka

odpowiedz
14.03.2023 20:44

Ratunku!!! Ten człowiek ma takie parcie na WŁADZE że robi się to niebezpieczne dla mieszkańców.

Cezary

14.03.2023 20:44

Zgadzam się pójdą za nim barany i osły jak za kaczorem i nic z tego dobrego nie będzie ludzie tu nie myślą samodzielnie absolutnie lubią jak ktoś nad nimi ma bata i go używa

i po co na wybory

odpowiedz
14.03.2023 21:09

Panu chyba nie idzie biznesik skoro pcha się do koryta. Jest pan taki sam jak pana pracownik Wach.