Artur Łącki na proteście w Gryficach: „Jedyna siła, która może ich zatrzymać, to my!”

2021-12-19 21:15
Karol Szumny
2021-12-19 21:15

Dzisiaj o godzinie 18:00 w Gryficach rozpoczął się protest przeciwko ustawie lex TVN, która w ostatni piątek została przyjęta przez Sejm. Teraz czeka na podpis bądź weto prezydenta. Podpisanie ustawy może wówczas oznaczać ograniczenie bądź całkowite uniemożliwienie nadawania telewizji TVN.

Mieszkańcy Gryfic zebrali się dziś na Placu Zwycięstwa, aby przeciwstawić się ustawie lex TVN. Ustawa ta została przyjęta przez posłów w piątek, a podpis prezydenta może oznaczać problemy emisji telewizji TVN.

- Ta ustawa to atak na wolne media, która ma pozbawić państwa możliwości oglądania wszystkich kanałów TVN. Wolne media są fundamentem demokracji. Chcę, by decyzja, który kanał telewizyjny oglądam, należała wyłącznie do mnie ­mówiła podczas protestu Beata Katkowska.

Zgodnie z konstytucją prezydent ma 21 dni na podjęcie decyzji w sprawie lex TVN. Po zatwierdzeniu ustawy przez Trybunał Konstytucyjny, głowa naszego państwa może podpisać ustawę. W przypadku braku zgody prezydenta, może on złożyć weto. Tego domagali się protestujący. „Duda zawetuj! Chcemy weta!” – krzyczano na manifestacji.

Na gryfickim proteście był obecny również poseł Artur Łącki.

- To, że oni chcą zabrać nam wolne media, to nie jest ich jedyne świństwo, które zrobili przez ostatnie dni. […] To są ludzie, których trzeba postawić przed Trybunałem Stanu, bo szkodzą oni Polsce. Za to wszystko należy im się sąd, kara i więzienie. […] Jedyna siła, która może ich zatrzymać, to my – mówił w trakcie protestu Artur Łącki.

- Jestem tutaj dlatego, że musiałem być w końcu na proteście w moim mieście; tu, gdzie żyję. Do tej pory, tak się złożyło, że na wszystkich protestach byłem albo w Warszawie, albo w Szczecinie, bo mieliśmy taki obowiązek – powiedział w rozmowie z naszą redakcją poseł PO.

- Od rana promowałem dzisiejszy wiec i mówiłem o tym, że będę w nim uczestniczyć. Cieszę się, że przyszło sporo osób. Musimy stwarzać presję na rządzących, bo możemy się kiedyś obudzić w kraju porównywalnym z Białorusią. Nie chcę, żeby moje dzieci, mój wnuk wychował się w kraju, w którym będzie miał przekłamane informacje, rządzący będą rozkradać gospodarkę, a w szpitalach będą umierali ludzie na covid, bo nie będzie ich miał kto leczyć. Chcę żyć w kraju demokratycznym, europejskim i odpowiedzialnym za swoich obywateli. PiS tego nie gwarantuje, dlatego trzeba ich odsunąć od władzy – mówił Artur Łącki.

Zobacz również: Protest w Gryficach przeciw ustawie LEX TVN [NA ŻYWO]

Komentarze (8)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Zatroskany Gryficzanin.

odpowiedz
20.12.2021 09:53

Ludzie czy Wy tego nie widzicie. To co wyprawiają rządzący z naszym krajem przekracza wszelkie granice. Demolują kraj w każdej dziedzinie,skłócili społeczeństwo dokładnie,skłócili nas z Unią Europejską, teraz chcą nas skłócić ze Stanami Zjednoczonymi.Wolne media są podstawą demokracji. Musimy się więc zjednoczyć i protestować. W konsekwencji odsunąć tą złodziejską ekipę od władzy.

JA:

20.12.2021 09:53

Zlodzieje juz byli u wladzy. Pamietam, jak zostawili caly narod po bylach PGR-ach (tj. 15 mln Polakow) na pastwe losu, likwidujac nha wsiach i malych miastach, komunikacje, male przychodnie, szkoly, bez zasilku i zdychali starzy pod plotami a mlodzi magistrowie pracowali za najniza stawke na szparagach w Niemczech, Holandii i Belgii. Moj znajomy Niemiec smialsie z Polakow mowiac, ze ma najlepiej wyksztalconych roboli z Polski. Zatroskany Gryficzaninie, ty pojecia nie masz o czym ty mowisz!!!!!!! Nie moga dojsc do wladzy, bo tego rzadu nie wysadza w powietrze w nowym samolocie. A normalnie, to daj Boze Naswietrzy, zeby im sie nie udalo, bo sprzedadza Polske, Polski juz wtedy nie bedzie a Tusk bedzie Gubernatorem na bylych Polskich Ziemiach. Ty sie martwisz wiecej o Unie i Stany Zjednoczone jak o Polske!!!! Wiec wyjedz z tego kraju, jak ci jest tutaj zle. Po co sie meczysz, nam Polakom, ktorzy kochaja te Poloske jest tutaj dobrze.

@

20.12.2021 09:53

Walcz o tvn / nie módl się / - Twoja czerwona komuna wygra .

KRZYSZTOF

20.12.2021 09:53

A Ty to może komunista . Demokracja Ci się nie podoba ???

KRZYSZTOF

20.12.2021 09:53

Panie zazdrosny !! Pańskie zdrowie jest złe . No Trudno proszę udać się o pomoc do lekarza i po jakieś proszki

M

20.12.2021 09:53

Też mnie to boli. Nigdy w Gryficach nie było tylu zmanipulowanych ludzi. Po prostu władza wychodowala sobie tępego pisoluda za obietnice bez pokrycia i liczne plusy,które I tak mu zabierze w podatkach i cenach. Dno dna.

Cyc

20.12.2021 09:53

Ta druga ekipa kradnie bardziej. Nie podniecaj się

Mmm

20.12.2021 09:53

Sprzedali sie za 500+ i 14 emeryture