Artur Łącki na proteście w Gryficach: „Jedyna siła, która może ich zatrzymać, to my!”

2021-12-19 21:15
Karol Szumny
2021-12-19 21:15

Dzisiaj o godzinie 18:00 w Gryficach rozpoczął się protest przeciwko ustawie lex TVN, która w ostatni piątek została przyjęta przez Sejm. Teraz czeka na podpis bądź weto prezydenta. Podpisanie ustawy może wówczas oznaczać ograniczenie bądź całkowite uniemożliwienie nadawania telewizji TVN.

Mieszkańcy Gryfic zebrali się dziś na Placu Zwycięstwa, aby przeciwstawić się ustawie lex TVN. Ustawa ta została przyjęta przez posłów w piątek, a podpis prezydenta może oznaczać problemy emisji telewizji TVN.

- Ta ustawa to atak na wolne media, która ma pozbawić państwa możliwości oglądania wszystkich kanałów TVN. Wolne media są fundamentem demokracji. Chcę, by decyzja, który kanał telewizyjny oglądam, należała wyłącznie do mnie ­mówiła podczas protestu Beata Katkowska.

Zgodnie z konstytucją prezydent ma 21 dni na podjęcie decyzji w sprawie lex TVN. Po zatwierdzeniu ustawy przez Trybunał Konstytucyjny, głowa naszego państwa może podpisać ustawę. W przypadku braku zgody prezydenta, może on złożyć weto. Tego domagali się protestujący. „Duda zawetuj! Chcemy weta!” – krzyczano na manifestacji.

Na gryfickim proteście był obecny również poseł Artur Łącki.

- To, że oni chcą zabrać nam wolne media, to nie jest ich jedyne świństwo, które zrobili przez ostatnie dni. […] To są ludzie, których trzeba postawić przed Trybunałem Stanu, bo szkodzą oni Polsce. Za to wszystko należy im się sąd, kara i więzienie. […] Jedyna siła, która może ich zatrzymać, to my – mówił w trakcie protestu Artur Łącki.

- Jestem tutaj dlatego, że musiałem być w końcu na proteście w moim mieście; tu, gdzie żyję. Do tej pory, tak się złożyło, że na wszystkich protestach byłem albo w Warszawie, albo w Szczecinie, bo mieliśmy taki obowiązek – powiedział w rozmowie z naszą redakcją poseł PO.

- Od rana promowałem dzisiejszy wiec i mówiłem o tym, że będę w nim uczestniczyć. Cieszę się, że przyszło sporo osób. Musimy stwarzać presję na rządzących, bo możemy się kiedyś obudzić w kraju porównywalnym z Białorusią. Nie chcę, żeby moje dzieci, mój wnuk wychował się w kraju, w którym będzie miał przekłamane informacje, rządzący będą rozkradać gospodarkę, a w szpitalach będą umierali ludzie na covid, bo nie będzie ich miał kto leczyć. Chcę żyć w kraju demokratycznym, europejskim i odpowiedzialnym za swoich obywateli. PiS tego nie gwarantuje, dlatego trzeba ich odsunąć od władzy – mówił Artur Łącki.

Zobacz również: Protest w Gryficach przeciw ustawie LEX TVN [NA ŻYWO]

Komentarze (17)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Jola

odpowiedz
20.12.2021 09:06

Łackiego już Bóg raz pokarał, uschła mi ręką, teraz za kłamstwa uschnie mi język. Rząd nie będzie dofinansowywał mniejszości niemieckiej w Polsce - a nie zabiera pieniędzy na naukę języka niemieckiego w szkołach. Bezczelne kłamstwa antypolskiego polityka. Za co wyrzucili go Sybiracy za antypolskość.

Marta

20.12.2021 09:06

Jesteś podłą osobą. Z chorobowej przypadłości czynisz hejt. Jak nisko upadła Polska mając takie ........ Wstyd,

Uważaj Jola

20.12.2021 09:06

bo jeśli jest jakiś Bóg to ci ręką uschnie za pisanie tych farmazonów. Łącki pokazał prawdziwe oblicze polactwa. A ci dzisiejsi Sybiracy to mieliby problem z pokazaniem Syberii na mapie.

Stiepan

odpowiedz
20.12.2021 09:19

"Zdrajcy , Zdrajcy po trzykroć Zdrajcy!"To wy tam na tym placu.!Wulgarni , zepsuci do szpiku kości !Wszyscy WY********Ć! !!!Wy nie jesteście Polakami!!!

Bbb

20.12.2021 09:19

Jakie to chrzescijanskie

Gryficzanin

20.12.2021 09:19

Ciekawe czy byś mi to w oczy powiedział?!

Cyc

odpowiedz
19.12.2021 22:06

I tylko eBay pis. I się cieszą jak dzieci. Nosz gratulacje dla uczestników I organizatorow. Jakby to miało coś zmienić.

KRZYSZTOF

odpowiedz
20.12.2021 08:26

Wstyd Panie Łącki

Józek z Wałowej

odpowiedz
20.12.2021 10:25

Nie mógł ,idiota wytrzymać, mógł siedzieć cicho.

Ala

odpowiedz
20.12.2021 12:37

Kto odpowie mi na proste pytanie które redaktor nie zadał z niewiadomych powodów Łąckiemu. Dlaczego ograniczenie kapitału zagranicznego w mediach do 49% jest złe???????????????

49+

20.12.2021 12:37

W normalnym kraju takie ograniczenie mogło by być czymś nie budzącym żdziwienia , bo wszystkie media w większości są pluralistyczne , czy tak jest w Polsce ? Czy oddała byś połowę swego domu , jeśli by władza uznała , że z powodzeniem wystarczy ci jego część , choć budując kiedyś ten dom , miałaś inne marzenia ? Jeśli jesteś młoda i nie znasz historii demoludów , radzę się z nią zapoznać , w archiwum możesz poczytać trybunę ludu i o ile znasz rosyjski Prawdę , wtedy zmienisz swe zdanie

Marcin

20.12.2021 12:37

Zle jest jak wladza w polsce probuje tuszowac swoje walji a tvn im w tym przeszkadza. W tvp nic nie mowia o mejzie, cisza o wypadku szydlo, zero o aferze mailowej, cisza na temat dzialki marowieckiego. W rakiej Polsce chcecie zyc. Powtorka z historii. Prl wraca i wam sie to podoba.

Gryficzanin

20.12.2021 12:37

Bo rząd wchłonie 51% i będzie decyzyjny.... Jak znów ochroniarz skłamię pod przysięgą to nikt się o tym nie dowie a rządowy sąd skarze go na wiele lat puchy....masakra jacy wy jesteście tępi!!!!

20.12.2021 12:58

To co wczoraj wykrżykiwała garstka POdjaranych przez posła przechodzi pojęcie. Żadne "ciepłe" słówka nie usprawiedliwiają wulgaryzmów. Tak nawołuje w Warszawie Tusk, w Gryficach Lacki, rzekomo obrońcy TVN ukazują swoje prawdziwe charaktery. Tak to dzięki Krpeckiem można było ocenić uczestników. Przykre, że wciąga się w młodzież...

Bbb

odpowiedz
20.12.2021 11:54

Wpuśćcie jeszcze tv Białoruś, z TVN będzie ten sam przekaz, ącki oniemieje z radosci

Polak

odpowiedz
20.12.2021 10:51

Bardzo demokratycznym zacznijmy od podniesienia wieku emerytalnego a skończmy na Krasko przez sześć lat kłamać umiał pouczał o prawdomówności i demokracji a gdzie pan Najsztub sądy polskie sprawiedliwe zwykły Polak ile by dostał i wiele innych spraw nie chce się pisać mówić nikt nie jest idealny żeby Polak donosił na swój Kraj