Artur Łącki na proteście w Gryficach: „Jedyna siła, która może ich zatrzymać, to my!”

2021-12-19 21:15
Karol Szumny
2021-12-19 21:15

Dzisiaj o godzinie 18:00 w Gryficach rozpoczął się protest przeciwko ustawie lex TVN, która w ostatni piątek została przyjęta przez Sejm. Teraz czeka na podpis bądź weto prezydenta. Podpisanie ustawy może wówczas oznaczać ograniczenie bądź całkowite uniemożliwienie nadawania telewizji TVN.

Mieszkańcy Gryfic zebrali się dziś na Placu Zwycięstwa, aby przeciwstawić się ustawie lex TVN. Ustawa ta została przyjęta przez posłów w piątek, a podpis prezydenta może oznaczać problemy emisji telewizji TVN.

- Ta ustawa to atak na wolne media, która ma pozbawić państwa możliwości oglądania wszystkich kanałów TVN. Wolne media są fundamentem demokracji. Chcę, by decyzja, który kanał telewizyjny oglądam, należała wyłącznie do mnie ­mówiła podczas protestu Beata Katkowska.

Zgodnie z konstytucją prezydent ma 21 dni na podjęcie decyzji w sprawie lex TVN. Po zatwierdzeniu ustawy przez Trybunał Konstytucyjny, głowa naszego państwa może podpisać ustawę. W przypadku braku zgody prezydenta, może on złożyć weto. Tego domagali się protestujący. „Duda zawetuj! Chcemy weta!” – krzyczano na manifestacji.

Na gryfickim proteście był obecny również poseł Artur Łącki.

- To, że oni chcą zabrać nam wolne media, to nie jest ich jedyne świństwo, które zrobili przez ostatnie dni. […] To są ludzie, których trzeba postawić przed Trybunałem Stanu, bo szkodzą oni Polsce. Za to wszystko należy im się sąd, kara i więzienie. […] Jedyna siła, która może ich zatrzymać, to my – mówił w trakcie protestu Artur Łącki.

- Jestem tutaj dlatego, że musiałem być w końcu na proteście w moim mieście; tu, gdzie żyję. Do tej pory, tak się złożyło, że na wszystkich protestach byłem albo w Warszawie, albo w Szczecinie, bo mieliśmy taki obowiązek – powiedział w rozmowie z naszą redakcją poseł PO.

- Od rana promowałem dzisiejszy wiec i mówiłem o tym, że będę w nim uczestniczyć. Cieszę się, że przyszło sporo osób. Musimy stwarzać presję na rządzących, bo możemy się kiedyś obudzić w kraju porównywalnym z Białorusią. Nie chcę, żeby moje dzieci, mój wnuk wychował się w kraju, w którym będzie miał przekłamane informacje, rządzący będą rozkradać gospodarkę, a w szpitalach będą umierali ludzie na covid, bo nie będzie ich miał kto leczyć. Chcę żyć w kraju demokratycznym, europejskim i odpowiedzialnym za swoich obywateli. PiS tego nie gwarantuje, dlatego trzeba ich odsunąć od władzy – mówił Artur Łącki.

Zobacz również: Protest w Gryficach przeciw ustawie LEX TVN [NA ŻYWO]

Komentarze (17)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

mieszkaniec

odpowiedz
21.12.2021 10:09

A co was zatrzyma zdrajcy z PO....

Stiepan

odpowiedz
22.12.2021 07:56

W internecie nic nie ginie!!!!!!Komentarz Łąckiego: " Nie jest inaczej w CHOTELU może przebywać na raz tyle osób ile wynosi iloraz wszystkie pomoje ośrodka razy dwie osoby " Stąd przydomek CHOTELARZ od CHOTELU!!! Informacja dla zainteresowanych , jaki to UCZONY zasiada w parlamencie. Jak to dobrze , że mnie nie reprezentuje. Moja jest K ..........A!!

O zgrozo!!

odpowiedz
23.12.2021 10:03

Dla tych którzy nie maja wiadomości!! W USA żady sprawują to odpowiednicy naszej platformy,nowej lewicy,SLD.Telewizja amerykańska Discovery która niby jest współwłaścicielem to tylko przykrywka TVN,aby nikt nigdy się nie domyślił,że TVN w całości sfinansowany jest przez byłe służby SB i komunistów w czasach PZPR.za pieniądze ukradzione Polakom z Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego. Jeszcze jedna ciekawostka w TVN mogą być zatrudniani osoby tylko ,które mają scisłe powiązania z postkomunistycznym byłym rządem PZPR lub zaciekli przeciwnicy obecnego rządu.Takie wolne media jakimi jest TVN nie znajdziecie w żadnym innym kraju europejskim.A ci co strajkowali to prawdziwy ciemnogród nie orientują się w niczym!! za grosz rozumu,na nauke jest za póżno wiec niech chociaż nie przeszkadzają. Ten rząd radzi sobie doskonale dba o obywateli i niech tak już zostanie na zawsze,pozdrawiam wszystkich gryfickich patriotów!! Niech Żyje Polska!!

MARIA

odpowiedz
23.12.2021 16:17

Pełoski DZBAN! !!😆😆😅😅

kwinto

odpowiedz
20.12.2021 15:40

Wy to znaczy kto ? Jest jakaś nowa partyzantka ?

Gryficzanin

odpowiedz
20.12.2021 18:42

Dziękuję za protest wszystkim obecnym! Mam nadzieję że wspólnie zmienimy coś w tym kraju aby żyło się tak jak kiedyś aby każdy każdemu pomagał a nie tylko czekał na możliwość wbicia szpili... Do kościoła chodzić aby się wybielić? Tak robi nasze społeczeństwo... Do kościoła a później wyzwiska i hejt w internecie jako anonim... obłuda....wstyd...nie wspomnę o tych co kredyt dostali jak nagle zaczeli głowy wysoko nosić....albo za granicą zarobili nie wiadomo na czym i jak tam mówią o Polakach że złodzieje pijaki itp. wracając do kraju państwo wielkie...😂😂😂 Życzę wszystkim Wesołych Świąt i abyście nie żałowali poparcia dla partii rządzącej....

Emeryt

odpowiedz
20.12.2021 19:53

Pis = niszczenie Polski

Ale.c

20.12.2021 19:53

Niszczy bo takim ramolom jak emeryt kasę daje ZA CO?

Do Violi

odpowiedz
20.12.2021 11:22

CO GŁUPOTY P......I. A ty gdzie pracujesz? Niemcom du.y podmywasz czy w biedrze u Portugalczyka polskości bronisz. Widać wpływ TVP na poglądy.

20.12.2021 01:18

Uwaga: na terenie naszego kraju wykryto nowy gatunek koronawirusa o nazwie OPISDRON oprócz płuc niszczy wszystko czego się dotknie, zaczyna od nas, a zarazi resztę ciemnogrodu. uwaga na to ku…wo szczepionki nie ma!!! Musimy stanąć sami do walki

Mieszkaniec

odpowiedz
20.12.2021 07:10

Jeszcze raz powtarzam drożyzna kłamstwo totalitaryzm obłuda co wam to pszypomina PRL cały świat na nas patszy wstyd i hańba dla Polski ten rząd czego się nie dotknie to to niszczy Polska pszestaje być wolnym krajem Precz z PiS em i z J. K

A

20.12.2021 07:10

A karkówka po 8,90 , łopatka po 7,90 , schab po 10,90 bez kości i jak tu mają żyć ludzie prości. Kiedy będą promocje na kawior, łososia, jesiotra by nakarmić każdego łotra.

@mieszaniec

20.12.2021 07:10

Idzz do komitetu .

A

20.12.2021 07:10

A w sklepach karkówka po 8,90 za kg, łopatka za 7,90, schab za 10.90 bez kości i jak tu mają żyć ludzie prości?

KRZYSZTOF

20.12.2021 07:10

Panie mieszkaniec na białorus za dezerterem proszę Do wolności i kominternu. Proszę niech Pan tam się uda .

Fredek

20.12.2021 07:10

Do J K dopisz jeszcze M , Będzie JEGO KRÓLEWSKA MOŚĆ

he he

20.12.2021 07:10

tak, "patszy".