Artur Łącki na proteście w Gryficach: „Jedyna siła, która może ich zatrzymać, to my!”

2021-12-19 21:15
Karol Szumny
2021-12-19 21:15

Dzisiaj o godzinie 18:00 w Gryficach rozpoczął się protest przeciwko ustawie lex TVN, która w ostatni piątek została przyjęta przez Sejm. Teraz czeka na podpis bądź weto prezydenta. Podpisanie ustawy może wówczas oznaczać ograniczenie bądź całkowite uniemożliwienie nadawania telewizji TVN.

Mieszkańcy Gryfic zebrali się dziś na Placu Zwycięstwa, aby przeciwstawić się ustawie lex TVN. Ustawa ta została przyjęta przez posłów w piątek, a podpis prezydenta może oznaczać problemy emisji telewizji TVN.

- Ta ustawa to atak na wolne media, która ma pozbawić państwa możliwości oglądania wszystkich kanałów TVN. Wolne media są fundamentem demokracji. Chcę, by decyzja, który kanał telewizyjny oglądam, należała wyłącznie do mnie ­mówiła podczas protestu Beata Katkowska.

Zgodnie z konstytucją prezydent ma 21 dni na podjęcie decyzji w sprawie lex TVN. Po zatwierdzeniu ustawy przez Trybunał Konstytucyjny, głowa naszego państwa może podpisać ustawę. W przypadku braku zgody prezydenta, może on złożyć weto. Tego domagali się protestujący. „Duda zawetuj! Chcemy weta!” – krzyczano na manifestacji.

Na gryfickim proteście był obecny również poseł Artur Łącki.

- To, że oni chcą zabrać nam wolne media, to nie jest ich jedyne świństwo, które zrobili przez ostatnie dni. […] To są ludzie, których trzeba postawić przed Trybunałem Stanu, bo szkodzą oni Polsce. Za to wszystko należy im się sąd, kara i więzienie. […] Jedyna siła, która może ich zatrzymać, to my – mówił w trakcie protestu Artur Łącki.

- Jestem tutaj dlatego, że musiałem być w końcu na proteście w moim mieście; tu, gdzie żyję. Do tej pory, tak się złożyło, że na wszystkich protestach byłem albo w Warszawie, albo w Szczecinie, bo mieliśmy taki obowiązek – powiedział w rozmowie z naszą redakcją poseł PO.

- Od rana promowałem dzisiejszy wiec i mówiłem o tym, że będę w nim uczestniczyć. Cieszę się, że przyszło sporo osób. Musimy stwarzać presję na rządzących, bo możemy się kiedyś obudzić w kraju porównywalnym z Białorusią. Nie chcę, żeby moje dzieci, mój wnuk wychował się w kraju, w którym będzie miał przekłamane informacje, rządzący będą rozkradać gospodarkę, a w szpitalach będą umierali ludzie na covid, bo nie będzie ich miał kto leczyć. Chcę żyć w kraju demokratycznym, europejskim i odpowiedzialnym za swoich obywateli. PiS tego nie gwarantuje, dlatego trzeba ich odsunąć od władzy – mówił Artur Łącki.

Zobacz również: Protest w Gryficach przeciw ustawie LEX TVN [NA ŻYWO]

Komentarze (12)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

20.12.2021 14:30

Większego szkodnika,darmozjada niż Łącki, Aryłukowicz nasza ziemia Gryficka nie nosiła.Może trzeba dokładnie ich prześwietlić- z mowy typowe komuchy ,cwaniaki- nadeszła pora by nauczyć tych ludzi o drobinę pokory.- nadeszła pora by zacząć tych darmozjadów rozliczać- za dużo sobie pozwalają za naszą kasę.

Matros

odpowiedz
20.12.2021 17:20

Pośle Lacki to nie jest pana miasto nie pamiętam pana ze złotego rogu Najlepiej określił pan pogodę jak kiedyś posłanka Mucha powinien pan się cieszyć że ten rząd dał panu pieniądze z tarczy i miał pan darmowych pracowników w budowie swojego imperium a co do pani krakowskiej to powiem jedno kiedyś pracując w sklepie u pana S prosiła mnie o poparcie kandydatury w wyborach do rady gminy zapytawszy się o program i co by chciała zrobić wyraziła zdziwienie a na temat jej pracy słyszałem wiele opinii dlatego była krótka i ma teraz czas na manifestację i wprowadzanie psa na trawniku przyblokowe po którym nie sprząta mógł bym wiele napisać o naszych celebrytach regionalnych ale mam lepsze zajęcia a wszystkich proszę wybieramy mądrze w przyszłych wyborach

KRZYSZTOF

20.12.2021 17:20

Szczera prawda o tej pani ze strajku kobiet !!! I proszę po swoim psie sprzątać kupki .

polak

odpowiedz
20.12.2021 23:02

Świństwo to jest to że na temat wolności słowa wypowiada się zdrajca Polski liżący stopki lewackiej europie i jej przewodzącym niemieckim towarzyszom

KRZYSZTOF

odpowiedz
21.12.2021 11:28

Agresja i syf . A my chcemy żyć w spokoju . Bez programu jak Jaruzelski wprowadził stan wojenny. Tak postępuje opozycja . Wyzwiska , obrażanie! Wstyd cyrk w sejmie . Wykorzystywanie kobiet ,bo niby wolność. Praca za grosze i pieniążki dla cwaniaków . Obraz Patologii opozycji , nie kocham PIS . Lecz oni coś dają. A wy nic tylko przemoc i Dzienki im jest to na granicy z Białorusią. Syf

Cyc

odpowiedz
20.12.2021 02:26

Szanowni Państwo. Prosze siw wstrzymać z komentarzami. Wszak SP24 prosił żeby nie hejtowac. Dlatego też zezwolił na anonimowe wzajemne.wylewanie fekaliów przez mieszkańców powiatu. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

KRZYSZTOF

20.12.2021 02:26

A ci to na placu mogą wyzywać innych??? I w tych demokratycznych tv .Także Innych ludzi ! Narzucają swoją wolę siłą to terroryzm . Taką nam oferują demokrację i jeszcze do zabijania namawiają. Obrażają prezydenta Polski , no super . Dzienki za taką głupia opozycję

jarek

odpowiedz
20.12.2021 14:39

gryfice to nie twoje miasto wiejski prostaczku

Stary obywatel

odpowiedz
20.12.2021 17:15

Polsko , ojczyzno moja podpowiedz , co się z nami stało ?

Patriota

odpowiedz
20.12.2021 14:20

Jakim trenem jest ten Artur poseł.

Les

odpowiedz
21.12.2021 17:37

Pan Kazimierz Sać w wywiadzie z p. Krupeckim powiedział, że rzucił legitymację PO bo oni dbają tylko o siebie. Pan Kazimierz wie co mówi. Hasło " Żeby żyło się nam lepiej' nigdy nie było gołosłowne. I teraz działacze PO za wszelką cenę chcą władzy, kasy i stołków.

Aldonis

odpowiedz
20.12.2021 17:53

To wszystko to wielki PRANK , z cyrkowcami w roli głównej