Znani sportowcy urodzeni w Goleniowie
Czy wiesz, że w Goleniowie urodził się reprezentant Polski w piłce nożnej? Tutejsza ziemia wydała też na świat utalentowanego kulturystę i zawodnika sportów walki. Potrafisz wymienić ich nazwiska? Jeśli nie, to koniecznie zapoznaj się z niniejszym tekście. Opisujemy w nim też osobę pewnej siatkarki, która wraz ze swoim zespołem wygrała w jednym sezonie wszystkie ligowe spotkania. Zapraszamy do lektury!
adosław Słodkiewicz
Radosław Słodkiewicz jest jednym z najbardziej znanych polskich kulturystów. Jego zamiłowanie do tego sportu zaczęło się w momencie, gdy jego ojciec podarował mu figurkę He-Mana. Młodzienieńca zafascynowała wtedy muskularna sylwetka tego bajkowego bohatera i w jego głowie po raz pierwszy zakiełkowała myśl, że też mógłby tak zacząć wyglądać.
Następnie w jego ręce trafił jeden z egzemplarzy czasopisma “Atleta”. Po obejrzeniu zamieszczonych tam zdjęć mistrza Polski w kulturystyce Antoniego Brzozowskiego, podjął decyzję o rozpoczęciu treningów siłowych. Początkowo ćwiczył w domu na prowizorycznie stworzonym przez siebie sprzęcie. To właśnie na nim przygotowywał się do swoich pierwszych w życiu zawodów - Grand Prix Szczecina, które odbyły się w 1992 roku.
Zajął na nich ostatnie miejsce, jednak nie załamało go to. Trzy lata później w Stargardzie Szczecińskim był już trzeci, a w 1996 roku zdobył swój pierwszy tytuł. W kolejnych latach z powodzeniem występował na mistrzostwach Europy i świata. Jego kariera została zahamowana w momencie, gdy został złapany na stosowaniu dopingu.
W 2019 roku postanowił spróbować swoich sił we freak fightach. Do tej pory stoczył trzy pojedynki i wszystkie z nich przegrał. Czy będą kolejne? Może to sprawdzić każdy, kto ma Fortuna kod promocyjny. Daje on dostęp do serwisu, w którym umieszczane są karty walk różnych organizacji.
Natalia Piekarczyk
Natalia Piekarczyk od najmłodszych lat związana była z siatkówką. Pierwsze kroki stawiała w miejscowym UKS-ie Barnim, z którego następnie przeniosła się do SMS PZPS Szczyrk. W tych dwóch klubach grała do ukończenia wieku juniorskiego.
Już jako seniorka reprezentowała barwy takich zespołów, jak:
- Sokół Chorzów
- Remagum MOSiR Mysłowice
- AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
- PLKS Pszczyna
- Tauron MKS Dąbrowa Górnicza
Wraz z klubem z Ostrowca Świętokrzyskiego przeszła do historii żeńskiej siatkówki. W sezonie 2013/2014 siatkarki AZS KSZO wygrały wszystkie swoje spotkania i wywalczyły historyczny awans do ORLEN Ligi.
W 2015 roku dostała powołanie do prowadzonej przez Jacka Nawrockiego reprezentacji Polski. Rok później zakończyła sportową karierę. Prywatnie jest żoną Bartłomieja Piekarczyka, którego poznała na siatkarskich parkietach.
Marek Leśniak
Najstarszym z trójki opisywanych przez nas bohaterów jest Marek Leśniak. Jego sportowe życie związane było z futbolem. Pierwszym klubem, do jakiego trafił, był Pomorzanin Nowogard, gdzie grał do osiągnięcia pełnoletności.
Następnie przeniósł się do Pogoni Szczecin. W swoim pierwszym sezonie rozegrał zaledwie 4 spotkania. Od kolejnego stał się już podstawowym zawodnikiem. Łącznie w barwach “Portowców” rozegrał 150 meczów, w których zdobył 65 bramek. W sezonie 1986/87 został królem strzelców.
Jego dobra forma nie uszła uwadze selekcjonera. W reprezentacji Polski zadebiutował 7 października 1986 roku w towarzyskim pojedynku z Koreą Północną. Później koszulkę z orzełkiem zakładał jeszcze 19 razy i strzelił w niej 10 goli.
W 1988 roku wyjechał do Niemiec. Tam grał m.in. w takich klubach, jak: Bayer 04 Leverkusen, TSV 1860 Monachium czy Fortuna Düsseldorf. Piłkarską karierę zakończył w 2008 roku jako zawodnik BSV Schwarz-Weiß Rehden.
Komentarze (0)
Poznaj opinie mieszkańców.
Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!