Radny Sypień komentuje temat ul. Metalowej

2020-06-25 8:14
Sylwester Wasiak
2020-06-25 8:14

Zapraszamy do zapoznania się z opinią radnego Krzysztofa Sypienia w sprawie wczorajszej informacji o powrocie do tematu remontu ul. Metalowej i budowy łącznika do ul. Nowogardzkiej w Goleniowie.

Radny Sypień na poprzedniej sesji apelował do burmistrza o zmianę stanowiska w tej sprawie (pisaliśmy o tym TUTAJ). Wczoraj burmistrz na początku sesji poinformował, że temat ten jest jednak możliwy do realizacji (pisaliśmy o tym TUTAJ). A oto w jaki sposób skomentował zmianę decyzji burmistrza radny K. Sypień.
- Podczas majowej sesji Rady Miejskiej po raz kolejny poprosiłem burmistrza Krupowicza o przywrócenie zaniechanej na jego wniosek inwestycji w ul. Metalową w Goleniowie. W urzędowym terminie dostałem negatywną odpowiedź niepozostawiającą żadnych nadziei na ten rok budżetowy. Nie wiem, czy to zabieg retoryczny mający na celu sprawienie jedynie wrażenia, czy w końcu właściwe zamiary burmistrza w tej pilnej i ważnej dla mieszkańców sprawie, jednak wczoraj na początku sesji on sam wycofał się z własnego pomysłu przesunięcia 6 mln zł na uzupełnienie deficytu gospodarki odpadami, pozostawiając środki w rezerwie do wykorzystania. W uzasadnieniu wskazano nowe okoliczności możliwości przywrócenia dofinansowania inwestycji w ul. Metalową w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, w większym aniżeli 50% wymiarze. W najbliższych tygodniach dowiemy się, co z tego wyniknie. Pozostaje trzymać kciuki za powodzenie w tej sprawie – powiedział nam radny Krzysztof Sypień.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

26.06.2020 00:31

A w temacie śmieci gmina nadal w plecy

Piotr P

odpowiedz
26.06.2020 09:02

Wielkie podziękowania dla pana Krzysztofa, że zechciał się pochylić nad naszą ulicą i naszym bezpieczeństwem.