Sypień ponownie apeluje w sprawie ul. Metalowej

2020-05-28 16:20
Sylwester Wasiak
2020-05-28 16:20

Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Goleniowie powrócił temat remontu ul. Metalowej i budowy łącznika do ul. Nowogardzkiej.

Przypomnijmy, że Goleniów otrzymał w kwietniu dofinansowania w kwocie prawie 5 milionów złotych z Funduszu Dróg Samorządowych (50% kosztów całkowitych). Gmina jeszcze w ubiegłym roku planowała pieniądze na ten cel, jednak ostatecznie zostały one wykreślone przez radnych miejskich z projektu budżetu na 2020 rok i goleniowski samorząd obecnie nie dysponuje środkami na ten cel.
W trakcie poprzedniej sesji radny Krzysztof Sypień złożył wniosek o wpisanie do budżetu gminy tej inwestycji, jednak został on odrzucony. Do tematu radny powrócił na wczorajszej sesji składając zapytanie do burmistrzów, czy cyt. „ zdecydowali się na ponowną analizę sytuacji w związku z zaniechaną inwestycją”.
Radny przytoczył przykład powiatu goleniowskiego, który również uzyskał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych na drogę do Niewiadowa.
- Po rozstrzygnięciu tego przetargu okazało się, że inwestycja będzie kosztowała bez mała o połowę mniej od przewidzianych kosztów. W moim przekonaniu podobna sytuacja mogła mieć miejsce w przypadku ul. Metalowej. Mam prośbę by panowie burmistrzowie skonsultowali sprawę z radnymi, którzy jednomyślnie odrzucili w zeszłym miesiącu projekt dyskusji nad tym tematem i bardzo proszę byśmy wrócili do tego tematu bo takie dofinansowanie może się już więcej nie powtórzyć – apelował radny K. Sypień.

Komentarze (3)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Mieszkaniec ul. Grenadierów

odpowiedz
28.05.2020 17:54

Jak ciężarówki rozpieprzą ul. Grenadierów i Sądową to będzie taniej. Po co teraz temu zapobiec i dać ludziom spokojnie żyć bez hałasu i w obawie o swoje domy. Nikt ważny nie mieszka w tej okolicy no to po co.

Mirosław

odpowiedz
28.05.2020 18:08

Popieram apelacje Krzysztofa Sypieńa

BAczyńskiego

28.05.2020 18:08

A ja nie popieram. Przeniesienie z Granadierów na Baczyńskiego. Plan łącznika Nowogardza-Metalowa to totalna szmira. Ktoś chyba w łapsko brał. Konsultacji brak. Pożydzili grosza a można by drogę poprowadzić tak by nikomu nie przeszkadzała, ale po co?