Proboszcz z Gryfic o hali sportowej: „Ta Sać Arena jest nieważnie poświęcona”

2020-11-25 21:59
Tomasz Krupecki
2020-11-25 21:59

Po siedmiu latach funkcjonowania hali sportowej Gryf Arena w Gryficach dowiadujemy się, że poświęcenie obiektu jest nieważne. - Tam nie ma tego ducha, który powinien być – to efekt braku prawidłowego poświęcenia obiektu – przekonuje ksiądz proboszcz Kazimierz Półtorak z gryfickiej parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

W ubiegłym tygodniu były starosta Kazimierz Sać był gościem naszego programu Studio Superportalu24 i opowiedział o swoich relacjach z gryfickimi proboszczami. Sać nie ukrywał, że były to relacje szorstkie i raczej unikał kontaktów z gryfickim proboszczem. Jak stwierdził Sać: zły człowiek nie może być dobrym księdzem. Nie tylko w życiu prywatnym, bo jak wyznał - swoje wnuczki chrzcił w Szczecinie, aby nie mieć do czynienia z gryfickim sługą bożym. Podobnymi zasadami kierował się na drodze służbowej. Kiedy w 2013 r., otwierana była Gryf Arena, obiekt poświęcił ks.  prof. Wiesław Dyk, który na zaproszenie starosty Sacia przyjechał do Gryfic ze Szczecina.

Do tej pory wszyscy myśleli, że hala jest poświęcona. Jednak w tym tygodniu przemówił proboszcz Półtorak.  

Zdaniem Półtoraka ksiądz profesor popełnił wielkie przestępstwo przychodząc do cudzej parafii i bez zgody proboszcza dokonał poświęcenia.

- To jest tak, jakby ktoś powiedział: mam znajomego księdza, ściągnę go do swojej willi i tam mi da ślub – mówi ksiądz proboszcz Kazimierz Półtorak.  - Ślub byłby nieważny i ja się tu ośmielam powiedzieć: Ta Sać Arena jest nieważnie poświęcona.

- To jest kupczenie czymś, czego się pewnie nie rozumie. Już pomijając mnie. Jest ksiądz proboszcz z drugiej parafii, na którego terenie jest ta arena i tam powinno to zostać jakoś tak usankcjonowane. Przychodzi proboszcz ze środowiska naszego i stajemy się wszyscy członkami tej wspólnej radości, mamy coś nowego – komentuje ks. Półtorak.

Zdaniem proboszcza Półtoraka w Gryf Arenie źle się dzieje. - Tam nie ma tego ducha, który powinien być – to efekt braku prawidłowego poświęcenia obiektu.

W 2013 roku do areny ksiądz profesor przyjechał na motocyklu. To również nie spodobało się gryfickiemu proboszczowi, który uważa, że tylko księża z Gryfic mają monopol na święcenie obiektów.

- Zrobimy jeszcze fajniej, bo ten ksiądz przyjedzie na motorze, bo jest taki awangardowy – naśmiewa się z byłego starosty proboszcz Półtorak. - To się skończyło pismami i uświadamianiem tego kapłana przez arcybiskupa – zapewnia Półtorak.

 Z naszych informacji wynika, że jedynie ksiądz proboszcz Półtorak skończył na dywaniku u arcybisupa po tym, jak napisał donos na księdza profesora. Między innymi za to, że nie potrafi dogadać się z mieszkańcami i władzami, które wolą zapraszać księży z zewnątrz. Podobnie jest z kwestią święcenia. Każdy kapłan mógł dokonać poświęcenia Areny, bez zgody jednego czy drugiego proboszcza.

Na zdjęciu: od lewej ks. arcybiskup Andrzej Dzięga i jego bliski współpracownik ks. profesor Dyk, który święcił Gryf Arene. 

Na zdjęciu: ks. proboszcz Kazimierz Półtorak.

Komentarze (11)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Sodoma i Gomora

odpowiedz
26.11.2020 17:52

To żenujące , ksiądz zniżył się do poziomu artysty ....acia

Xoxoxox

odpowiedz
26.11.2020 18:24

Uczęszczam do dużego kościoła i nigdy nie spotkaly mnie przykre sytuację. A co do małego kościoła to jest porażka totalna, nie dość że księża robią problemy z chrzten i bierzmowaniem to wiecznie drze mordę za przeproszeniem. A zwłaszcza ksiądz marek wstyd żeby ksiądz szedł tak pijany że ledwo co patrzy na oczy

Nikt

26.11.2020 18:24

Ksiądz Marek w ostatnim czasie ciężko przechodził COVID. Weź to pod uwagę. Poza tym, nigdy nie słyszałem żeby ten człowiek podniósł głos.

Leszek

odpowiedz
26.11.2020 19:22

Pokropek nieważny,zatem korzystający z hali to sataniści. Idąc dalej tym tropem pan Kaziu to sługa Belzebuba. I teraz co krucjata pod okna Kazimierza sługi Belzebuba. Zbiorowe modły na granicach Powiatu. Czy to pomoże? Broń nas Panie Boże - co będzie gdy LGBT dojdzie do władzy, przyczółki już zdobyli. Manifestują na czele protestujących. A Plebani milczą. Podkupili ogony, stulili uszy. Nic ich nie ruszy?

Gryficzanin

odpowiedz
27.11.2020 09:34

A może by tak wniosek do Arcybiskupa o zmianę proboszcza?a nie tylko szukanie dziury w całym, zróbcie protest przecież jesteście tacy odważni Gryficzanie.

Mariusz

odpowiedz
27.11.2020 22:26

Kto mieczem wojuje ten od miecza ginie stare dobre powiedzenie heh

Kieckowy

odpowiedz
28.11.2020 14:03

Panie Półtorak - a kto - do cholery! - broni panu podejść pod budynek, machnąć na niego kropidłem ze świętą kranówką i wypowiedzieć te swoje szuru-buru? I już budynek będzie wyświęcony tak, jak się panu wymarzyło! KTO TEGO PANU BRONI??? Ach tak, rozumiem, za darmo to pan nie macha kropidłem... No tak... Trzy tajemne wiary: złote, euro i dolary...

krzywelustro

odpowiedz
30.11.2020 09:23

Ale sakramenty udzielone przez kard. Dziwisza, kard. Gulbinowicza, abpa Kowalczyka, abpa Paetza, abpa Głódzia, abpa Michalika, bpa Janiaka, bpa Szkodonia, czy poniższych pedofilów są, rzecz jasna, całkowicie ważne.

krzywelustro

odpowiedz
30.11.2020 09:24

Przestępstwo "nieprawidłowego poświęcenia" powinno się jak najszybciej znaleźć w kodeksie karnym z bardzo wysoką penalizacją. Przecież to straszne, że ludzie przez 7 lat korzystali z hali nieprawidłowo poświęconej! Ileż przez ten czas mogło się tam zła nalęgnąć!

krzywelustro

odpowiedz
30.11.2020 09:25

Pewnie ks. prof. Wiesław Dyk oblał na egzaminie ulubionego wikarego ks. proboszcza Kazimierza Półtoraka. I wszystko jasne.

Bylem u niego

odpowiedz
01.12.2020 22:46

Z pierwszej ręki. moja historia z tym "sługą Bożym" skończyła się klutnia i wyzwiskami. To jest ksiądz? Przez takich katolizm traci wiernych. Prawdziwego księdza spotkacie m.in w Wyszoborze.