Proboszcz z Gryfic o hali sportowej: „Ta Sać Arena jest nieważnie poświęcona”

2020-11-25 21:59
Tomasz Krupecki
2020-11-25 21:59

Po siedmiu latach funkcjonowania hali sportowej Gryf Arena w Gryficach dowiadujemy się, że poświęcenie obiektu jest nieważne. - Tam nie ma tego ducha, który powinien być – to efekt braku prawidłowego poświęcenia obiektu – przekonuje ksiądz proboszcz Kazimierz Półtorak z gryfickiej parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

W ubiegłym tygodniu były starosta Kazimierz Sać był gościem naszego programu Studio Superportalu24 i opowiedział o swoich relacjach z gryfickimi proboszczami. Sać nie ukrywał, że były to relacje szorstkie i raczej unikał kontaktów z gryfickim proboszczem. Jak stwierdził Sać: zły człowiek nie może być dobrym księdzem. Nie tylko w życiu prywatnym, bo jak wyznał - swoje wnuczki chrzcił w Szczecinie, aby nie mieć do czynienia z gryfickim sługą bożym. Podobnymi zasadami kierował się na drodze służbowej. Kiedy w 2013 r., otwierana była Gryf Arena, obiekt poświęcił ks.  prof. Wiesław Dyk, który na zaproszenie starosty Sacia przyjechał do Gryfic ze Szczecina.

Do tej pory wszyscy myśleli, że hala jest poświęcona. Jednak w tym tygodniu przemówił proboszcz Półtorak.  

Zdaniem Półtoraka ksiądz profesor popełnił wielkie przestępstwo przychodząc do cudzej parafii i bez zgody proboszcza dokonał poświęcenia.

- To jest tak, jakby ktoś powiedział: mam znajomego księdza, ściągnę go do swojej willi i tam mi da ślub – mówi ksiądz proboszcz Kazimierz Półtorak.  - Ślub byłby nieważny i ja się tu ośmielam powiedzieć: Ta Sać Arena jest nieważnie poświęcona.

- To jest kupczenie czymś, czego się pewnie nie rozumie. Już pomijając mnie. Jest ksiądz proboszcz z drugiej parafii, na którego terenie jest ta arena i tam powinno to zostać jakoś tak usankcjonowane. Przychodzi proboszcz ze środowiska naszego i stajemy się wszyscy członkami tej wspólnej radości, mamy coś nowego – komentuje ks. Półtorak.

Zdaniem proboszcza Półtoraka w Gryf Arenie źle się dzieje. - Tam nie ma tego ducha, który powinien być – to efekt braku prawidłowego poświęcenia obiektu.

W 2013 roku do areny ksiądz profesor przyjechał na motocyklu. To również nie spodobało się gryfickiemu proboszczowi, który uważa, że tylko księża z Gryfic mają monopol na święcenie obiektów.

- Zrobimy jeszcze fajniej, bo ten ksiądz przyjedzie na motorze, bo jest taki awangardowy – naśmiewa się z byłego starosty proboszcz Półtorak. - To się skończyło pismami i uświadamianiem tego kapłana przez arcybiskupa – zapewnia Półtorak.

 Z naszych informacji wynika, że jedynie ksiądz proboszcz Półtorak skończył na dywaniku u arcybisupa po tym, jak napisał donos na księdza profesora. Między innymi za to, że nie potrafi dogadać się z mieszkańcami i władzami, które wolą zapraszać księży z zewnątrz. Podobnie jest z kwestią święcenia. Każdy kapłan mógł dokonać poświęcenia Areny, bez zgody jednego czy drugiego proboszcza.

Na zdjęciu: od lewej ks. arcybiskup Andrzej Dzięga i jego bliski współpracownik ks. profesor Dyk, który święcił Gryf Arene. 

Na zdjęciu: ks. proboszcz Kazimierz Półtorak.

Komentarze (20)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Ola

odpowiedz
25.11.2020 23:37

Ten ksiądz to jakaś kara dla Gryfic. Drze kopare na ludzi, ma kompleks Boga,jako katolik jestem oburzona jego zachowaniem. Jak można krzyczeć na ludzi, nie słuchać argumentów,nie szukać rozwiązań tylko zachowywać się jak pan i władca. Zwolenniczką Sacia wielką nie jestem ale co prawda to prawda. Półtorak to po prostu zły człowiek...

Darek

25.11.2020 23:37

Po tym wywiadzie jestem załamany😱 Tyle nienawiści złośliwości od kapłana jeszcze nie widziałem🥶🥶🥶 To jest niedobry człowiek🥶🥶🥶🥶🥶🥶🥶🥶🥶 Nasza wiara ma inne przesłanki😊😊😊

Magda

25.11.2020 23:37

Zgadzam się w 100% ewidentnie kara dla mieszkańców Gryfic.Sama miałam do czynienia z tym PANEM w przebraniu, przed swoim ślubem, który potraktował mnie bardzo pogardliwie, wogóle nie chciał ze mną rozmawiać bo stwierdził,że teraz idzie na obiad...

Paweł

25.11.2020 23:37

Jarku widzę że bardzo głęboko się poznaliście😉😉😉😉 tylko kto był z przodu😁😁😁😁😁

Jarek

25.11.2020 23:37

Karą był sać jako starosta. A że ksiądz krzycy to jako proboszcz i ojciec duchowy ma prawo, bo jak weselnicy palą papierosy w przedsionku kościoła to co ma im popielniczki podać. Jak nie chodzisz do kościoła a potem żądasz sakramentów to co ma cię głaskać, że przyszłaś i wyścielić czerwony dywan. Proboszcz jest bardzo dobrym człowiekiem trzeba go poznać a dopiero krytykować ale najpierw wymagajmy od siebie należytego zachowania a dopiero od innych

Emeryt

odpowiedz
25.11.2020 22:33

Wniosek: czas skończyć z "pokropkami" obiektów świeckich, zaś winna jest "kasa" która uciekła plebanowi z Gryfic sprzed nosa ...

GG

25.11.2020 22:33

To właśnie bili księżulka ,że nie on zarobił kasę,......

Anonim

odpowiedz
25.11.2020 22:30

Od razu skojarzyłam z tym :D Do spowiedzi przystępuje pewien mężczyzna i mówi księdzu, że uprawiał seks z nieletnią. - Pewnie, ona cię sprowokowała synu - mówi ksiądz wyrozumiale. - oczywiście proszę księdza - zgadza się facet. - Odmów dziesięć zdrowasiek i masz rozgrzeszenie - uśmiecha się duchowny. Chwilę później do konfesjonału podchodzi inny wierny i mówi, że uprawiał seks ze staruszką. - Pewnie to był jej ostatni raz w życiu, więc zrobiłeś dobry uczynek. Dziesięć zdrowasiek i masz rozgrzeszenie. Następny mężczyzna w kolejce zwierza się, że uprawiał seks z księdzem z sąsiedniej parafii. Na to ksiądz, uderzając pięścią w konfesjonał : - Tu jest Twoja parafia i tu jest Twój ksiądz !!!

Marek

odpowiedz
25.11.2020 22:53

Ksiądz proboszcz z dużej parafii ma coś z garem. Niestety atakowanie ludzi sprawi jeszcze większe problemy. Niedługo nikt nie będzie chodził do kościoła. Taka jest prawda, nie mamy dobrych kapłanów.

Dino

25.11.2020 22:53

Z jakiej dużej czytasz i nie wiesz

Arek

25.11.2020 22:53

Nie ksiądz zaatakował tylko sać i redaktorek zaatakowali księdza. Lewacki portal

Karol

odpowiedz
25.11.2020 22:38

A kogo takie rzeczy interesują, halka elegancka a kościołowi wara.

gryf arena

odpowiedz
26.11.2020 00:17

To katedra jakąś? Szalety też swięcą?Rozpuścili tych kiecoli to mają. A Sac niech nie piszczy. Wsławił się kostką brukową i lepiej że nie słyszy tych życzeń kierowców, którzy jeżdżą codziennie po tych jego koszmarnych ulicach. A kostka granitowa gdzie wyparowała? Panie Sać,jakieś st są nnowisko jeszcze się marzy???!!!

Monter

26.11.2020 00:17

tak jest, prawda, zmienić tą kostkę w końcu!

Anonim

odpowiedz
25.11.2020 22:46

Ciekawe czy puszczą to w tv ,,trudne sprawy"?

fioo

25.11.2020 22:46

TVP " kasta"

Jajakobyly

odpowiedz
26.11.2020 05:48

Czytam i nie wierzę co czytam. Co to w ogóle znaczy "świecenie nieważne" ? A jakie świecenie jest ważne? Czarni stworzyli już tak daleko posunięte szaleńcze gusła, że im samym trudno jest w nie wierzyć. Gdzie i kiedy wg Biblii Pan Jezus handlował "jakimiś" święceniami, odpustami, sakramentami ?! Raczej wykopał ze świątyni bezczelnych kupców. Nie wierzę że Bóg wyobraził sobie kościół w takiej postaci jaką widzimy.

ministrant

odpowiedz
25.11.2020 23:16

Że temu pseudoksiędzu nie jest wstyd pierdolić takie głupoty? Jak on skończył szkołe dla księży? Przecież to idiota. Inaczej się nie da powiedzieć.

Nadszyszkownik

25.11.2020 23:16

Nie tylko skończył, ale i był wieloletnim adiunktem i wykładowcą w seminarium duchownym. Co w sumie nie powinno dziwić.

Wojtyła

odpowiedz
25.11.2020 22:38

Dokładnie tak jak kolega wyżej mówi!!