Kiedy na rondzie pojawi się oznakowanie?

2022-04-14 17:15
Sylwester Wasiak
2022-04-14 17:15

Niebawem minie rok od momentu podjęcia uchwały w sprawie nadania rondu przy ul. Maszewskiej nazwy „Rondo Burmistrza Henryka Zajko”. Wciąż nie ma na nim jednak żadnej tabliczki informującej o tym fakcie…

Przypomnijmy, że na sesji Rady Miejskiej w dniu 28 kwietnia 2021 roku radni poparli projekt uchwały i nadali rondu położonemu u zbiegu ulic: Maszewskiej i Tartacznej nazwę – Rondo Burmistrza Henryka Zajki. Inicjatorem tego przedsięwzięcia tuż po śmierci H. Zajki, był Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego. Pomysł szybko poparł burmistrz Robert Krupowicz, została przygotowana uchwała, którą radni poparli. Od tego momentu dwukrotnie pytaliśmy już władze miasta, kiedy symboliczne oznaczenie zostanie zamontowane na wspominanym rondzie. W sierpniu ub. r. wiceburmistrz Tomasz Banach mówił nam, że sprawą zajmuje się osobiście burmistrz Robert Krupowicz i jak tylko wróci z urlopu, na którym wówczas przebywał, zajmie się tematem (pisaliśmy o tym TUTAJ). Ponieważ pod koniec września nadal nic na rondzie się nie wydarzyło, ponownie zwróciliśmy się z zapytaniem do magistratu. Wówczas wiceburmistrz Tomasz Banach poinformował nas, że odpowiednie oznaczenie zostanie zamontowane w listopadzie 2021 roku wraz z nasadzeniem zieleni oraz przede wszystkim doprowadzeniem systemu nawadniającego (więcej o tym pisaliśmy TUTAJ).
Kilka dni temu minęła pierwsza rocznica śmierci wiceburmistrza Henryka Zajko, a ponieważ nadal na rondzie jego imienia nie ma żadnych oznaczeń, ponownie skierowaliśmy pytanie w tej sprawie do goleniowskiego magistratu.
- Tablice informujące o nazwie ronda już mamy, jest już system nawadniania i nasadzenia. Po świętach wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik i w maju odpowiednie oznaczenie z nazwą ronda zostanie tam zamieszczone – poinformował nas Tomasz Banach, wiceburmistrz Goleniowa.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

kibicGOL

odpowiedz
14.04.2022 19:37

Zamiast zrobić coś dziś zrób to pojutrze, będziesz miał dwa dni wolnego.