Kiedy rondo zostanie oznakowane?

2021-08-10 5:45
Sylwester Wasiak
2021-08-10 5:45

Rondo na ul. Maszewskiej zostało nazwane imieniem zmarłego wiceburmistrza Henryka Zajko. Do tej pory jednak żadne oznakowanie w tej sprawie tam się nie pojawiło…

„Wystąpiłem do Pana Burmistrza Robert Krupowicz i Szanownych Radnych Rady Miejskiej o nadanie jednego z miejsc przestrzeni publicznej Goleniowa, imieniem Ś. P. Henryka” – napisał w dniu pogrzebu w social mediach Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego.
Natychmiast na tę inicjatywę odpowiedział burmistrz Goleniowa.
„Popieramy inicjatywę Marszałka O.Geblewicza i wystąpimy do Rady Miejskiej o nadanie imienia Burmistrza Henryka Zajko rondu na ul. Maszewskiej. To jest rondo, którym Henryk przejeżdżał jadąc codziennie do pracy i wracając z urzędu – napisał burmistrz Robert Krupowicz.
Na sesji Rady Miejskiej w dniu 28 kwietnia radni poparli projekt ustawy w tej sprawie i nadali rondu położonemu u zbiegu ulic: Maszewskiej i Tartacznej nazwę – Rondo Burmistrza Henryka Zajki.
W uzasadnieniu do uchwały napisano:
„Na terenie miasta Goleniowa powstało rondo u zbiegu ulic: Maszewskiej i Tartacznej. Zasadnym jest więc, aby w celach zarówno formalnych, informacyjnych, orientacyjnych, jak również estetycznych i kulturotwórczych, nadać temu obiektowi oficjalną nazwę. W niniejszym projekcie uchwały zaproponowana została nazwa: Rondo Burmistrza Henryka Zajki. Nadanie zaproponowanej powyżej nazwy, będzie wyrazem podziękowania za Jego pracę na rzecz Gminy i Miasta Goleniów.”
Od tego dnia minęło już ponad 3 miesiące, a tymczasem na wspomnianym rondzie nie ma żadnego oznakowania, które wskazywałoby, iż jest to „Rondo Burmistrza Henryka Zajki”. O ten temat zapytaliśmy wiceburmistrza Tomasza Banacha.
- Sprawą zajmuje się burmistrz Robert Krupowicz, który jest obecnie na urlopie (do 13.08 – przyp.red,). Myślę, że jak tylko wróci z wolnego, zajmie się tym tematem – powiedział wiceburmistrz Tomasz Banach.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!