Wraca temat likwidacji szkoły w Mechowie

2020-02-19 12:41
Katarzyna Adamiak
2020-02-19 12:41

Po raz drugi w tym roku płotowscy radni zdecydują o dalszym losie szkoły w Mechowie.

Decyzja o przygotowaniu uchwały o zamiarze likwidacji szkoły podyktowana jest przede wszystkim finansami (coraz niższą subwencją oświatową i wciąż rosnącymi wydatkami, jakie płotowski samorząd przeznacza na oświatę), a także niewielką liczbą uczniów uczęszczających do szkoły w Mechowie. Według stanu na 30 września 2019 w klasach I-VIII jest 68 uczniów.

Uchwała o zamiarze likwidacji placówki procedowana była w ubiegłym miesiącu. Wtedy radni większością głosów opowiedzieli się za pozostawieniem szkoły.

Po raz kolejny temat powróci podczas poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej w Płotach.  To wtedy radni zdecydują czy z końcem roku szkolnego 2020/2021  szkoła przestanie istnieć. 

Przypomnijmy. Rada Miejska w Płotach już raz podjęła uchwałę o likwidacji Szkoły Podstawowej w Mechowie. Było to w 2016 roku, jeszcze za poprzedniego burmistrza Płotów Mariana Malińskiego. Decyzji radnych sprzeciwiali się rodzice, którzy postanowili za wszelką cenę ratować placówkę. Odbywały się protesty i ostatecznie wojewoda zachodniopomorski z przyczyn proceduralnych uchylił przegłosowaną przez rajców uchwałę.

Czytaj także: Szkoła w Mechowie do likwidacji?

Czytaj także: Radni zdecydowali co dalej ze szkołą w Mechowie

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!