Szkoła w Mechowie do likwidacji?

Czy Szkoła Podstawowa w Mechowie zostanie zlikwidowana? O tym zadecydują podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej płotowscy radni.

30 stycznia płotowscy radni zadecydują o losach Szkoły Podstawowej w Mechowie. Burmistrz Płotów Radosław Mackiewicz przedstawi im uchwałę o zamiarze likwidacji szkoły z końcem roku szkolnego 2019/2020.

Likwidacja szkoły związana jest przede wszystkim z finansami (coraz niższą subwencją oświatową i wciąż rosnącymi wydatkami, jakie płotowski samorząd przeznacza na oświatę), a także niewielką liczbą uczniów uczęszczających do szkoły w Mechowie. Według stanu na 30 września 2019 w klasach I-VIII jest 68 uczniów.

Przypomnijmy. Rada Miejska w Płotach już raz podjęła uchwałę o likwidacji Szkoły Podstawowej w Mechowie. Było to w 2016 roku, jeszcze za poprzedniego burmistrza Płotów Mariana Malińskiego. Decyzji radnych sprzeciwiali się rodzice, którzy postanowili za wszelką cenę ratować placówkę. Odbywały się protesty i ostatecznie wojewoda zachodniopomorski z przyczyn proceduralnych uchylił przegłosowaną przez rajców uchwałę.

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOK-U BĄDŹ ZAWSZE NA BIEŻĄCO!

Drobne ogłoszenia