Wilk zobaczył człowieka. Jego reakcja może zaskoczyć [VIDEO]

2024-01-08 17:20
Karol Szumny
2024-01-08 17:20

Przyrodnik z Zapolic (gm. Trzebiatów) Sławomir Skukowski uchwycił ostatnio swoim aparatem wilka. Choć na jego profilu takich nagrań znajdziemy wiele, to to zdecydowanie przykuło uwagę widzów. „Historie o agresywnych wilkach możemy włożyć między bajki” – powiedział w rozmowie z naszym reporterem autor filmu.

„Piękne bliskie spotkanie z wilkiem i reakcja na widok człowieka”

Nagranie z wilkiem Sławomir Skukowski opublikował na swoim profilu w ubiegłą środę, 3 stycznia. „Piękne bliskie spotkanie z wilkiem i reakcja na widok człowieka” – podpisał przyrodnik. Film zebrał już ponad 2 mln wyświetleń.

- Wypatrzyłem tego wilka z odległości około stu metrów. Próbowałem go podejść, bo wszedł nieco w brzózki, co zresztą widać na nagraniu. Chciałem zmniejszyć ten dystans, więc przyczaiłem się w jednym miejscu i czekałem – opowiada w rozmowie z reporterem SuperPortalu24 Sławomir Skukowski.

- Jak się okazało, wilk wyszedł prosto na mnie. Spojrzał... i uciekł, jak tylko zobaczył, że ma do czynienia z człowiekiem – dodaje.

„Wilk zareagował jak typowe dzikie zwierzę”

Jak mówi nam przyrodnik, jest to typowa reakcja dla dzikiej zwierzyny, również wilka. Oznacza to, że historie o agresywnych wilkach i konfrontacji z człowiekiem możemy włożyć między bajki.

- Wilk zareagował jak typowe dzikie zwierzę. Za każdym razem tak reagują, gdy zobaczą lub wyczują człowieka – wyjaśnia nasz rozmówca. – Takich nagrań mam dziesiątki. Na niejednym moim filmie widać, że zwierzyna od razu reaguje, jak widzi człowieka. Nieraz jest chwila ciekawości lub skupienia uwagi, ale najczęściej zwierzę od razu ucieka – zaznacza.

Wataha wilków zaatakowała dzika

To już nie pierwszy raz, kiedy nagrania przyrodnika z gminy Trzebiatów zbierają tak okazałe wyświetlenia. Ogromną popularność zdobył również film Sławomira Skukowskiego, który za pomocą fotopułapki uwiecznił watahę wilków, która zaatakowała dzika. Możesz zobaczyć je TUTAJ.

Czytaj również: Jego nagranie z watahą wilków podbija Internet! Kim jest Sławomir Skukowski?

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!