U Brata Alberta w święta nie będzie głodnych. Wszystko dzięki hojności mieszkańców!

2022-12-22 22:25
Tomasz Krupecki
2022-12-22 22:25

24 mieszkańców Domu Brata Alberta, a także osoby samotne, które przyjdą w wigilijny wieczór do schroniska, zasiądą przy stole pełnym świątecznych potraw. Wszystko dzięki ludziom o dobrych sercach, którzy dołączyli do zbiórki darów na ten cel.

Na tegorocznym stole wigilijnym w Domu Brata Alberta w Gryficach nie zabraknie świątecznych potraw. Wszystko dzięki ludziom, którzy wpłacili pieniądze na specjalną zbiórkę, którą zorganizował pan Krzysztof Frąckowiak. Dziś, za zebrane pieniądze zostały zrobione zakupy.

- Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się tak dużego odzewu ludzi – mówi w rozmowie z reporterem SUPERPORTALU Krzysztof Frąckowiak, który już po raz kolejny zorganizował zbiórkę pieniędzy na pomoc bezdomnym. – W ubiegłym roku zebraliśmy 730 złotych, w tym roku marzyliśmy o 1000 złotych. Zebraliśmy 2430 złotych. Za te pieniądze kupiliśmy artykuły spożywcze, z których powstanie wigilijna wieczerza. Oprócz jedzenia, potrzebna była pralka, bo akurat w ubiegłą sobotę zepsuła się wysłużona już maszyna – opowiada organizator zbiórki.

Pan Krzysztof pomaga schronisku, bo sam wie, jak smakuje samotność i brak dachu nad głową. Teraz pracuje, ma swoją rodzinę i normalny dom, ale 20 lat temu sam znalazł się na życiowym zakręcie. Był samotny, bez dachu nad głową. Miał szczęście, bo trafił do podobnego schroniska, jak Dom Brata Alberta w Gryficach. Dzięki wsparciu udało mu się wyjść na tak zwaną prostą. Dziś pomaga innym, choć cały czas podkreśla, że to ludzie pomogli, a on tylko zorganizował zbiórkę.

Rafał Jełkaszew, kierownik gryfickiego schroniska, który dziś razem z mieszkańcami Domu i panem Krzysztofem poszedł na zakupy, nie ukrywa wzruszenia. Gdyby nie pomoc dobrych ludzi, to wigilia oczywiście by się odbyła, ale nie przy stole pełnym jedzenia.

- Chciałbym z całego serca, szczerze podziękować wszystkim, którzy pomyśleli o tych ludziach (o mieszkańcach Domu Brata Alberta – przyp. red.). To jest dla nich ważniejsze niż dary materialne. Dzięki temu czują, że ktoś o nich pomyślał, wiedzą, że nie są samito jest najwspanialszy prezent. Wielka, niesamowita radość – skomentował Rafał Jełkaszew.

Potrawy na świąteczny stół mieszkańcy Domu Brata Alberta przygotują sami. 24 mieszkańców przed rozpoczęciem wieczerzy połamie się opłatkiem i złoży sobie życzenia. Tradycyjnie, przy stole nie zabraknie wolnych miejsc dla niespodziewanych gości.

Komentarze (10)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Kolega Piątaka

odpowiedz
23.12.2022 05:42

Brawo Krzysztof oby więcej takich ludzi jak Ty.

NOC WIGILIJNA

odpowiedz
23.12.2022 09:35

DUŻO ZDROWIA I BŁOGOSŁAWIEŃSTW BOŻYCH , DLA WSZYSTKICH BEZDOMNYCH , W GRYFICACH , W POLSCE I NA ŚWIECIE .NIECH NOWO NARODZONY JEZUS , UTULI WSZYSTKICH BEZDOMNYCH , I LUDZI W POTRZEBIE

Wwf

odpowiedz
24.12.2022 00:06

Biedni, schorowani, niektorzy przepracowali cieżko całe zycie nie mają co wrzucić do garnka, a wy leniom pomagacie? Młode byki w sile wieku, siedzą na drapane liczą. Roboty w okół nie do przerobienia, ale jeden z drugim powie ci że za zimno na pracę. Wrrrrr

24.12.2022 06:10

Świetna inicjatywa, dziękuje za to ze są jeszcze ludzie niosący pomoc.

Czpis

odpowiedz
23.12.2022 11:39

I to tak za darmo dostano? Ja żem musiał prawie cało rente na święta wydać!

X

23.12.2022 11:39

To mógł Pan iść do nich tam na święta,

M

23.12.2022 11:39

Trzeba było przeczytać cały artykuł, wigilię mogłeś spędzić w ich gronie, zaoszczędził byś swoją " rentę"

Taki

23.12.2022 11:39

Jak to nie ironia, to to porażka. Już było zazdroszczenie uchodźcom wojennym, co dalej?Zazdrościmy bezdomnym? Jeszcze trochę i będą ludzie zazdrościć bezdomnym psom w schronisku że nie płacą czynszu?

MIKOŁAJ

23.12.2022 11:39

Wygrasz w totka , znów jest kumulacja . Koniecznie wyślij z plusem , będzie na nowe kapcie