Nowa karta dla mieszkańców. Będą zniżki, udogodnienia i tańsze parkowanie
W gminie Rewal rusza nowy program dla mieszkańców. Od 25 maja działać będzie Karta Mieszkańca Gminy Rewal „RewelKa”, która ma dawać dostęp do ulg, zniżek i preferencji oferowanych przez gminę oraz partnerów programu.
Gmina Rewal uruchamia nowy program skierowany do mieszkańców. Już od przyszłego poniedziałku zacznie działać Karta Mieszkańca „RewelKa”, która ma zapewnić dostęp do szeregu ulg, zniżek i udogodnień przygotowanych zarówno przez samorząd, jak i partnerów programu.
- Karta mieszkańca to odpowiedź na potrzeby naszych mieszkańców. Takie głosy pojawiały się już w ubiegłym roku, dlatego postanowiliśmy ten pomysł zrealizować. „RewelKa” ma wprowadzić udogodnienia i szereg bonifikat dla mieszkańców, a jednocześnie promować naszych partnerów i przedsiębiorców, którzy będą oferować różnego rodzaju zniżki – mówi w rozmowie z reporterem SUPERPORTALU24 Dominika Winiarska-Chodziutko, zastępca wójta Gminy Rewal.
Według zapowiedzi, karta mieszkańca będzie dostępna w dwóch formach: plastikowej oraz wirtualnej, przez aplikację mobilną i portal www.rewelka.eu. Z programu skorzystają osoby zameldowane w gminie Rewal, a także mieszkańcy, którzy rozliczają podatek dochodowy w Urzędzie Skarbowym w Gryficach ze wskazaniem miejscowości w gminie Rewal jako miejsca zamieszkania. Uprawnieni będą również mieszkańcy rozliczający podatek rolny z tytułu prowadzonego gospodarstwa rolnego.
Z regulaminu wynika, że karta będzie imienna i przypisana wyłącznie do konkretnego użytkownika. Będzie zawierała m.in. numer, kod QR, imię i nazwisko oraz zdjęcie. Nie będzie kartą płatniczą ani kredytową, a jedynie dokumentem potwierdzającym prawo do korzystania z aktualnych ulg i preferencji.
Wnioski o wydanie karty będzie można składać w Urzędzie Gminy w Rewalu, przez portal programu oraz przez aplikację RewelKa. Sama karta, zarówno fizyczna, jak i wirtualna, będzie wydawana bezpłatnie na 12 miesięcy. Duplikat w przypadku zgubienia lub zniszczenia karty fizycznej będzie kosztował 30 zł.
Jedną z ważniejszych informacji dla mieszkańców jest także możliwość zakupu preferencyjnego abonamentu parkingowego. Będzie on przysługiwał właścicielowi lub współwłaścicielowi pojazdu posiadającemu RewelKę i zostanie przypisany do konkretnego numeru rejestracyjnego.
Program obejmuje również Kartę Turysty, dostępną wyłącznie w aplikacji. Będzie można ją aktywować po uiszczeniu opłaty miejscowej albo kupić bezpośrednio w aplikacji. Karta Turysty ma umożliwiać korzystanie z wybranych ulg i zniżek oferowanych w ramach programu.
- Jesteśmy optymistycznie nastawieni. Ten program będzie można rozwijać i dostosowywać do potrzeb mieszkańców. Chcemy, aby „RewelKa” była praktycznym narzędziem, które z czasem będzie poszerzane o kolejne możliwości – dodaje Dominika Winiarska-Chodziutko.
Spotkanie informacyjne dotyczące programu odbędzie się już jutro, 19 maja, o godz. 17:00 w Sali Wystawienniczej w Rewalu. Przedstawione zostaną zasady działania Karty Mieszkańca, korzyści dla mieszkańców i przedsiębiorców oraz możliwości, jakie ma oferować RewelKa.

Komentarze (5)
Poznaj opinie mieszkańców.
Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
Łysy
odpowiedzKiedyś chętnie jeżdziliśmy nad morze z Gryfic np. na lody, na pizzę , ale od roku przestaliśmy z powodu opłat parkingowych
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
Ewa
Daj spokój . 1 godz 5 zł, doba 40 zł. To jedne z najniższych opłat w miejscowości turystycznej. Gorzej z miejscami , bo tych jest za malo
delma
odpowiedzA teraz będzie kra dla mieszkańców Trzebiatowa . Kara za to , że tu żyjemy
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
joanna
odpowiedzJestem mieszkańcem Gryfic, pracuje w sezonie letnim w Rewalu,sprzatamy apartamenty itd. Może ktoś pomyśli o pracownikach,, którzy codziennie musza gdzies zaparkować auto, nie stac nas na płatne parkingi, Abonament ze znizką, był by zbawieniem
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!
Sylwia
odpowiedzTo świetny pomysł z Kartą Mieszkańca Gminy. Warto tego typu pomysł wdrożyć również w Mieście i Gminie Trzebiatów. :)
Odpowiedz. Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!