Nowa karta dla mieszkańców. Będą zniżki, udogodnienia i tańsze parkowanie

2026-05-18 16:14
Karol Szumny
2026-05-18 16:14

W gminie Rewal rusza nowy program dla mieszkańców. Od 25 maja działać będzie Karta Mieszkańca Gminy Rewal „RewelKa”, która ma dawać dostęp do ulg, zniżek i preferencji oferowanych przez gminę oraz partnerów programu.

zdj. ilustracyjne // fot. archiwum Gminy Rewal

Gmina Rewal uruchamia nowy program skierowany do mieszkańców. Już od przyszłego poniedziałku zacznie działać Karta Mieszkańca „RewelKa”, która ma zapewnić dostęp do szeregu ulg, zniżek i udogodnień przygotowanych zarówno przez samorząd, jak i partnerów programu.

- Karta mieszkańca to odpowiedź na potrzeby naszych mieszkańców. Takie głosy pojawiały się już w ubiegłym roku, dlatego postanowiliśmy ten pomysł zrealizować. „RewelKa” ma wprowadzić udogodnienia i szereg bonifikat dla mieszkańców, a jednocześnie promować naszych partnerów i przedsiębiorców, którzy będą oferować różnego rodzaju zniżki – mówi w rozmowie z reporterem SUPERPORTALU24 Dominika Winiarska-Chodziutko, zastępca wójta Gminy Rewal.

Według zapowiedzi, karta mieszkańca będzie dostępna w dwóch formach: plastikowej oraz wirtualnej, przez aplikację mobilną i portal www.rewelka.eu. Z programu skorzystają osoby zameldowane w gminie Rewal, a także mieszkańcy, którzy rozliczają podatek dochodowy w Urzędzie Skarbowym w Gryficach ze wskazaniem miejscowości w gminie Rewal jako miejsca zamieszkania. Uprawnieni będą również mieszkańcy rozliczający podatek rolny z tytułu prowadzonego gospodarstwa rolnego.

Z regulaminu wynika, że karta będzie imienna i przypisana wyłącznie do konkretnego użytkownika. Będzie zawierała m.in. numer, kod QR, imię i nazwisko oraz zdjęcie. Nie będzie kartą płatniczą ani kredytową, a jedynie dokumentem potwierdzającym prawo do korzystania z aktualnych ulg i preferencji.

Wnioski o wydanie karty będzie można składać w Urzędzie Gminy w Rewalu, przez portal programu oraz przez aplikację RewelKa. Sama karta, zarówno fizyczna, jak i wirtualna, będzie wydawana bezpłatnie na 12 miesięcy. Duplikat w przypadku zgubienia lub zniszczenia karty fizycznej będzie kosztował 30 zł.

Jedną z ważniejszych informacji dla mieszkańców jest także możliwość zakupu preferencyjnego abonamentu parkingowego. Będzie on przysługiwał właścicielowi lub współwłaścicielowi pojazdu posiadającemu RewelKę i zostanie przypisany do konkretnego numeru rejestracyjnego.

Program obejmuje również Kartę Turysty, dostępną wyłącznie w aplikacji. Będzie można ją aktywować po uiszczeniu opłaty miejscowej albo kupić bezpośrednio w aplikacji. Karta Turysty ma umożliwiać korzystanie z wybranych ulg i zniżek oferowanych w ramach programu.

- Jesteśmy optymistycznie nastawieni. Ten program będzie można rozwijać i dostosowywać do potrzeb mieszkańców. Chcemy, aby „RewelKa” była praktycznym narzędziem, które z czasem będzie poszerzane o kolejne możliwości – dodaje Dominika Winiarska-Chodziutko.

Spotkanie informacyjne dotyczące programu odbędzie się już jutro, 19 maja, o godz. 17:00 w Sali Wystawienniczej w Rewalu. Przedstawione zostaną zasady działania Karty Mieszkańca, korzyści dla mieszkańców i przedsiębiorców oraz możliwości, jakie ma oferować RewelKa.

Komentarze (5)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Łysy

odpowiedz
18.05.2026 18:49

Kiedyś chętnie jeżdziliśmy nad morze z Gryfic np. na lody, na pizzę , ale od roku przestaliśmy z powodu opłat parkingowych

Ewa

18.05.2026 18:49

Daj spokój . 1 godz 5 zł, doba 40 zł. To jedne z najniższych opłat w miejscowości turystycznej. Gorzej z miejscami , bo tych jest za malo

delma

odpowiedz
18.05.2026 16:53

A teraz będzie kra dla mieszkańców Trzebiatowa . Kara za to , że tu żyjemy

joanna

odpowiedz
19.05.2026 20:13

Jestem mieszkańcem Gryfic, pracuje w sezonie letnim w Rewalu,sprzatamy apartamenty itd. Może ktoś pomyśli o pracownikach,, którzy codziennie musza gdzies zaparkować auto, nie stac nas na płatne parkingi, Abonament ze znizką, był by zbawieniem

Sylwia

odpowiedz
21.05.2026 14:23

To świetny pomysł z Kartą Mieszkańca Gminy. Warto tego typu pomysł wdrożyć również w Mieście i Gminie Trzebiatów. :)