To kolejna polityczna manipulacja!

2021-01-14 6:00
Sylwester Wasiak
2021-01-14 6:00

Nie miejmy złudzeń. Sytuacja, której jesteśmy świadkami, bynajmniej i tym razem nie jest szczerą troską burmistrzów o poprawę jakości życia mieszkańców ul. Grenadierów i okolicznych - tak komentuje powracający temat remontu ul. Metalowej radny Krzysztof Sypień.

Przypomnijmy, na najbliższej nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Goleniowie radni zajmą się ponownie projektem budżetu gminy Goleniów na 2021 rok, do którego wpisana została m.in. budowa ul. Metalowej, na którą gmina otrzymała rządowe dofinansowanie oraz kolejny raz wprowadzony został projekt podwyżki cen za odbiór śmieci (o sprawie pisaliśmy TUTAJ)
- Jest to kolejna polityczna manipulacja, tym razem wyjątkowo nietaktowna próba "zaszachowania" i zmuszenia radnych do oddania głosu za rozrzutnym i co najbardziej przykre, nieskonsultowanym z mieszkańcami budżetem na rok 2021 - komentuje zwołanie nadzwyczajnej sesji radny Krzysztof Sypień. - Można odnieść wrażenie, że burmistrzowie imają się już każdego "tricku", aby ich przełożony mógł wkrótce wrócić na gotowe - na przegłosowaną ręką radnych podwyżkę opłaty za śmieci oraz budżetowych 260 mln zł do wydania w roku 2021. I przenieść tym samym odpowiedzialność za swoje błędne decyzje i zaniechania na Radę Miejską. Burmistrzowie próbowali szantażować radnych publikowaną nieprawdziwą informacją o domniemanym paraliżu sportu oraz organizacji pozarządowych wynikającym z niezaakceptowania projektu budżetu. Okazało się, że projekt budżetu jest wystarczającym dokumentem do realizacji zadań zainteresowanych podmiotów. W tej konkretnej sytuacji próbują "rozegrać" radnych ul. Grenadierów. Jak część z Państwa zapewne wie, w imieniu zainteresowanych mieszkańców wnioskuję od ponad 2 lat w sprawie niezwłocznej naprawy trudnej sytuacji w tej części miasta, kontynuując pracę wykonaną przez byłą radną Irena Henkelman. Dotąd burmistrzom nie spieszyło się z realizacją złożonych obietnic. Odrzucali składane przez mieszkańców petycje, a składane przeze mnie i innych radnych wnioski do projektów budżetu na rok 2019, 2020 i 2021 również były ignorowane. Burmistrz lekką ręką zrezygnował też w roku 2020 z otrzymanego dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych (5 mln zł), a mógł przecież zrobić już dawno temu to, co dziś ukazuje jako niecierpiące zwłoki. Moje stanowisko jest niezmienne - podwyżka za śmieci musi wynikać z realnych wyliczeń po wykonanym audycie optymalizującym koszty działalności w gminnym PGK, a budżet na rok 2021 ma być zrównoważony i uwzględniać wnioski radnych reprezentujących mieszkańców naszej gminy. Na ten moment zarówno gospodarka śmieciowa oraz proces przygotowania i celowość planu finansowego na 2021 pozostawiają bardzo wiele do życzenia. W moim przekonaniu to nie od radnych, a od postawy burmistrzów zależy najwięcej - kończy radny K. Sypień.
Nadzwyczajna, zdalna sesja rady miejskiej zaplanowana została na piątek 15 stycznia na godz. 9.00.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!