"STASIU KŁAMCA! WIESIU ZDRAJCA!" Pseudokibice wymalowali mury stadionu [ZDJĘCIA]

2020-10-05 20:30
Tomasz Krupecki
2020-10-05 20:30

Napis "STASIU KŁAMCA! WIESIU ZDRAJCA!" został namalowany w nocy z piątku na sobotę, przed sobotnim meczem. Można podejrzewać, że pseudokibice dali upust emocjom, związanym z wojenką zarządcy obiektu z drużyną Sparty Gryfice.

ZDJĘCIE 1 z 7

Od kilku miesięcy trwa spór pomiędzy Spartą Gryfice, a zarządcą gryfickiego stadionu - Zakładem Usług Komunalnych, którego dyrektorem jest Stanisław Hołubczak. Sportowcy od jakiegoś czasu mają utrudnianą możliwość korzystania z boiska, a także budynku socjalnego. O trudnej współpracy z dyrektorem Hołubczakiem opowiadał prezes Stowarzyszenia Sparta Gryfice Artur Wójcik w naszym programie STUDIO SUPERPORTALU - kliknij i oglądaj.

Gdy piłkarze pytali, dlaczego nie mogą normalnie się wykąpać w nowym budynku socjalnym, bo woda stoi po kostki, dyrektor Stanisław Hołubczak oskarżył sportowców o to, że nie potrafią po sobie posprzątać.

Czytaj: Fuszerka na Stadionie Miejskim? Odpowiedź: „Sparta nie umie posprzątać po sobie i tu jest problem”

Ale to nie wszystko. Niechęć Hołubczaka do sportowców jest aż tak duża, że zarządca postanowił zablokować turniej piłkarski, podczas którego miały być zbierane pieniądze na leczenie chorego dziecka.

Czytaj:Turniej charytatywny nie zostanie rozegrany. Powodem tej decyzji… smuga podłodze

Ostatecznie, po nagłośnieniu sprawy, presji naszych czytelników i organizatorce części charytatywnej turnieju -  Magdzie Kamińskiej, udało się przekonać dyrektora Hołubczaka do umożliwienia przeprowadzenia turnieju.

Trudna współpraca przeszkadza nie tylko zawodnikom i prezesowi klubu. Jak widać kibicom i pseudokibicom również. Pewnie dlatego z piątku na sobotę namalowali napis: "STASIU KŁAMCA! WIESIU ZDRAJCA!".

Pretensje pseudokibice mają nie tylko do dyrektora Hołubczaka. Drugą osobą, do której najprawdopodobniej odnosi się treść napisu jest Wiesław Pietrzak. Członek Stowarzyszenia Sparta Gryfice, radny Gminy Gryfice i od kilku miesięcy gospodarz stadionu. Jak udało mi się ustalić, grono kibiców ma żal do radnego Pietrzaka, bo po tym, jak dostał stołek koordynatora stadionu, trzyma stronę Zakładu Usług Komunalnych - zamiast stać po stronie sportowców.

 

Komentarze (5)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Towarzysz

odpowiedz
06.10.2020 09:25

Winnych odebrania fuszerki nie ma, prywatny folwark z błogosławieństwem wojennego komisarza

figa z makiem

odpowiedz
06.10.2020 08:27

Stadionem powinien zarządzać klub, a nie spółki z zewnątrz

Ignacy

odpowiedz
06.10.2020 12:28

A co na to wszystko Pan Burmistrz?

hej tam

odpowiedz
06.10.2020 09:53

Piszecie o KIBICACH czy PSEUDOKIBICACH ? Rozróżniata to ?

Norka

odpowiedz
06.10.2020 14:11

Nie ma jakiegoś przepisu pozwalającego na usunięcie tych delikwentów że stołków w trybie pilnym? Od tej pseudo władzy, kasy i układów w dupach im się po przewracało...