Radny chce podwyżki, burmistrz zapowiada parkingową rewolucję

2020-09-07 17:41
Katarzyna Adamiak
2020-09-07 17:41

Pięć, a nie dwa złote za godzinę. Tyle chciałby radny Wiesław Pietrzak, aby kosztowała godzina postoju na Placu Zwycięstwa. Burmistrz zapowiada poszerzenie Strefy Płatnego Parkowania w mieście, a wraz z nimi podwyżki.

Temat braku miejsc postojowych w centrum Gryfic, podobnie jak konieczność powiększenia Strefy Płatnego Parkowania, zarówno przez radnych, jak i burmistrza Gryfic poruszane były wielokrotnie. Mimo rozmów i planów, do tej pory, nic w tej sprawie się nie zmieniło. Teraz jednak wygląda na to, że w Gryficach nastąpią spore zmiany.

Po raz kolejny problem powrócił na sierpniowej sesji Rady Miejskiej za sprawą Wiesława Pietrzaka. Radny uważa, że należy zwiększyć opłatę za Strefę Płatnego Parkowania na Placu Zwycięstwa. O podjęcie rozmów w tej sprawie zwrócił się do burmistrza oraz pozostałych radnych.

- Te dwa złote za godzinę, to jest bardzo mało i chciałbym zaproponować, abyśmy porozmawiali i chociaż na 5 złotych, tę kwotę zmienili – mówił radny Wiesław Pietrzak, zwracając uwagę na fakt, że niska opłata za parkowanie powoduje, że samochody na Placu Zwycięstwa stoją po kilka godzin, tym samym zajmując miejsce innym kierowcom.

Odpowiedzi radnemu udzielił burmistrz Andrzej Szczygieł, który poinformował, że problem z parkingiem w tym miejscu związany był z wprowadzonym w okresie kwarantanny zawieszeniem opłat. Dodał również, że gmina ma plan dotyczący Strefy Płatnego Parkowania w mieście.

Wkrótce będzie to proste do przeprowadzenia. To dlatego, że z dniem 1 stycznia 2021 roku samorząd Gryfic przejmie niektóre powiatowe ulice, w tym również te w ścisłym centrum. I o nie można będzie rozszerzyć SPP.

To, o które ulice SPP zostanie powiększona oraz w jaki sposób będą pobierane opłaty (inkasent, czy parkomat) zostanie ujęte w specjalnym programie, który ma zostać opracowany i przedstawiony Radzie jeszcze w tym roku.  

Rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania, która obecnie obowiązuje tylko na Placu Zwycięstwa (w godz. 8.00-16.00), może nastąpić już w styczniu przyszłego roku. Wraz ze zwiększonym zakresem ulic objętych płatnym parkowaniem, burmistrz zapowiedział również podwyżki za postój w SPP.

Komentarze (11)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Ania

odpowiedz
07.09.2020 20:09

Proponuję od razu 20 zł. Niedługo będziemy parkować przy cmentarzu. Ktoś kto mieszka w Gryficach nie ma pojęcia jak to jest przyjechać do pracy i zaparkować auto. Szaleństwo.

pipi

odpowiedz
08.09.2020 10:25

Czynsze za lokale wyższe niż w Szczecinie, teraz pora na parkingi. Za to ulice z kocimi łbami,zapuszczona Rega i pseudo japoński. Tylko za pracą do Amazona trzeba albo na zachód. Cóż to za cudowne miasto? Nawet trudno czasem na mapie znaleźć tą krainę szczęśliwości.

Konfident

odpowiedz
08.09.2020 11:25

Wszystkie komentarze są dobre zgadzam się ale ja bym wszystkich z urzędu wypierniczyl i zrobił tam parking piętrowy

Obywatel

odpowiedz
08.09.2020 13:42

Z różnych źródeł dochodzą informację że GMINA Gryfice to najdroższa a zarazem najbiedniejsza gmina . Niby wszystko jest a niema nic.

Ryszard

odpowiedz
08.09.2020 23:30

wybudowano sąd,urząd skarbowy,w centrum gmina i powiat ,pod każdym z tych urzędów brak parkingów , jak chcecie zrobić rotacje to proponuję tylko pierwsza darmo. a następne 10 zł a tak wsadzacie łapy do mojej kieszeni wstyd -proponuję zmiejszyć diety radnym i wypłatę dla burmistrza to kasy będzie więcej

Zdzisław

odpowiedz
09.09.2020 09:33

Jestem za płatnym parkowaniem, jestem za rozszerzeniem strefy płatnego parkowania ale 5 zł za godzinę to się komuś coś popier... Nieraz potrzebuję gdzieś stanąć na 20 minut, nieraz krócej, a płacić trzeba za cała godzinę.... Płacić pięć złotych nieraz za pięć minut.... kogo żeśmy do tej rady wybrali???

Mirek

odpowiedz
08.09.2020 23:46

jak Pietrzk będzie płacił to jestem za, a tak parkuje za darmo gdzie interesanci mają zakaz wiazdu koło gminy

Chuck-nie-Norris

odpowiedz
08.09.2020 11:08

Ciekawe, kto podsunął Panu Pietrzakowi pomysł zgłoszenia takiej propozycji, bo chyba nie on sam. Jeśli rzeczywiście jest to jego autorski pomysł, to: 1.) albo rzeczywiście kieruje się interesem mieszkańców Gryfic i zarobione w ten sposób pieniądze chce przeznaczyć na nowe inwestycje, np. wykonanie w końcu nowych ulic na "osiedlu Bursztynowym", która to inwestycja jest spychana z roku na rok, 2.) albo Panowie Radni chcą podwyższyć sobie diety (a co, nie należy im się?). Jakoś trudno uwierzyć mi wariant nr 1.

Do Chuck

08.09.2020 11:08

Twój wpis mówi oo tym ,że dbasz o interes / słusznie / mieszkańców osiedla Bursztynowego / gdzie to jest ?/ , ale problem parkowania dotyczy centrum naszej gryfickiej " metropolii " . To w centrum jest hałas i smród . To mieszkańcy centrum odczuwają zdrowotne skutki błędnych i szkodliwych decyzji . Za dużo aut , za dużo smrodu , hałasu , za mało zieleni . Nawet plac Z. został wybetonowany jak lądowisko dla helikopterów . Tu w Gryficach nikt się mieszkańców o nic nie pyta . Władza i radni robia co im rozumek do łbów przyniesie / bo chyba nie do kieszeni /.Przykre , zapomnij o tej swojej ulicy .

na luzie...

odpowiedz
09.09.2020 19:01

pietrzak, kolejne boisko wybuduj...

09.09.2020 19:15

POPIERAM RADNEGO !!! Jak sam zapłacił 40 zł dziennie (o ile jest w urzędzie 8 godz )bo chyba rowerkiem nie przyjedzie.albo piechotką.bo gajerek sie zakurzy.niech da przykład i tak podanicy płacą.