Radny chce podwyżki, burmistrz zapowiada parkingową rewolucję

2020-09-07 17:41
Katarzyna Adamiak
2020-09-07 17:41

Pięć, a nie dwa złote za godzinę. Tyle chciałby radny Wiesław Pietrzak, aby kosztowała godzina postoju na Placu Zwycięstwa. Burmistrz zapowiada poszerzenie Strefy Płatnego Parkowania w mieście, a wraz z nimi podwyżki.

Temat braku miejsc postojowych w centrum Gryfic, podobnie jak konieczność powiększenia Strefy Płatnego Parkowania, zarówno przez radnych, jak i burmistrza Gryfic poruszane były wielokrotnie. Mimo rozmów i planów, do tej pory, nic w tej sprawie się nie zmieniło. Teraz jednak wygląda na to, że w Gryficach nastąpią spore zmiany.

Po raz kolejny problem powrócił na sierpniowej sesji Rady Miejskiej za sprawą Wiesława Pietrzaka. Radny uważa, że należy zwiększyć opłatę za Strefę Płatnego Parkowania na Placu Zwycięstwa. O podjęcie rozmów w tej sprawie zwrócił się do burmistrza oraz pozostałych radnych.

- Te dwa złote za godzinę, to jest bardzo mało i chciałbym zaproponować, abyśmy porozmawiali i chociaż na 5 złotych, tę kwotę zmienili – mówił radny Wiesław Pietrzak, zwracając uwagę na fakt, że niska opłata za parkowanie powoduje, że samochody na Placu Zwycięstwa stoją po kilka godzin, tym samym zajmując miejsce innym kierowcom.

Odpowiedzi radnemu udzielił burmistrz Andrzej Szczygieł, który poinformował, że problem z parkingiem w tym miejscu związany był z wprowadzonym w okresie kwarantanny zawieszeniem opłat. Dodał również, że gmina ma plan dotyczący Strefy Płatnego Parkowania w mieście.

Wkrótce będzie to proste do przeprowadzenia. To dlatego, że z dniem 1 stycznia 2021 roku samorząd Gryfic przejmie niektóre powiatowe ulice, w tym również te w ścisłym centrum. I o nie można będzie rozszerzyć SPP.

To, o które ulice SPP zostanie powiększona oraz w jaki sposób będą pobierane opłaty (inkasent, czy parkomat) zostanie ujęte w specjalnym programie, który ma zostać opracowany i przedstawiony Radzie jeszcze w tym roku.  

Rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania, która obecnie obowiązuje tylko na Placu Zwycięstwa (w godz. 8.00-16.00), może nastąpić już w styczniu przyszłego roku. Wraz ze zwiększonym zakresem ulic objętych płatnym parkowaniem, burmistrz zapowiedział również podwyżki za postój w SPP.

Komentarze (12)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

No to

odpowiedz
07.09.2020 21:48

Pietrzak, będziemy pamiętać o tobie podczas kolejnych wyborów !!!

jarek

07.09.2020 21:48

? Ja jestem za, wiec pucuj sie

eugenio

odpowiedz
07.09.2020 19:41

Hej Panowie Rajcy!! a może pomyślicie o miejscach parkingowych,nie tylko kasę zbijać. rotacji nie zrobicie . Mało operatywni jesteście ,tylu Was tam jest i nikt nie ma pomysłu ,ludzie muszą gdzieś zostawić auto. co z parking nad Regą, jest plac przy Wysokiej Bramie,zróbcie porządek za Trojakami,zero inwencji zero .

z centrum

odpowiedz
07.09.2020 21:56

Jeszcze więcej aut , częstsza rotacja na WP , Niepodległości ? Skoro samorząd przejmuje te ulice , to może zasypie czymś / a najlepiej wyasfaltuje / te szpary . HUK I SMRÓD zafundowali mieszkańcom jacyś kretyni od upiększania , wpieprzyli galerię bez parkingów w środek średniowiecznego układu ulic i jeszcze teraz chcą tu kase tłuc za parkowanie ? Lepiej dla mieszkańców jak to auto stoi przez 8 h , niżby miało ich tu zmieniać się ile - 20 , 50 dziennie ? Czy kiedykolwiek zmierzono poziom hałasu na ulicach brukowanych chamskimi kocimi łbami , stężenie spalin . Nie , bo włodarze mają gdzieś starych ludzi , którzy tu mieszkają . To jest skandal !

Brys

odpowiedz
07.09.2020 19:24

Ciekawy jestem, gdzie pracownicy magistratu parkują swoje auta, zajmują parkingi wyłączone ze strefy płatnej, a przyjazdzajacy interesanci, których czasami nie stać na opłatę, zmuszeni są do pozostawienia swoich aut na rogatkach miasta. Straż miejska powinna zainteresować się dwoma autami, które stoją pod ich nosem od ponad pół roku.

tak sobie myślę

odpowiedz
07.09.2020 22:21

Gryficcy radni i władze chcą dobić mieszkańców centrum . Patrzycie sobie z wyżyn tego ohydnego bunkra prezydium i ślepi jesteście ? Co zrobiliście z pięknego miasta ? PARKING . Są miejsca gdzie moga powstać parkingi - poza centrum . Np. teren miedzy Kauf. a Brama Wysoką , teren "toru rowerowego " k/ "Stawku " , róg Niekładzkiej i Piłsudskiego i,t.p . . Tam zróbcie duże parkingi . Może opłata za godz. np 2 zł a za to bilet na autobus miejski , jezdzący od jednego do drugiego co np. 15 min. . Tylko to jest trudniejsze do wykonania i zgrania niż wpieprzanie setek , tysiecy aut w samo centrum ograniczone średniowiecznym układem ulic . Łatwiej kasować hajc niż myśleć .Tak nie ma środków , podatki może za niskie . Zawsze się znajdzie wytłumaczenie dla lenistwa / a może nawet kumoterstwa / . Dlaczego galeria nie wybudowła parkingów ? Kto był tak hojny ,że dał plac pod nią ? Tam mógł być też parking na może nawet 100 aut . Gryfice , kto wami rządzi ?

Kierowca

odpowiedz
08.09.2020 08:12

Szczecin - 2.8zł/godz... Warszawa - 3zł/godz... Gryfice - 5zł/godz... Najpierw dajcie zarobić jak w Warszawie lub Szczecinie ( a nie najniższa krajowa), to wtedy możecie planować podwyżki.

Kierowca

odpowiedz
07.09.2020 20:37

Ja mam propozycję dla Pana Pietrzka Zrobcie 50zl za godz i nikt nie będzie stawał. Sprawa załatwiona. Proste????

bogdan

odpowiedz
07.09.2020 21:35

co brakuje na wyplate

jarek

07.09.2020 21:35

nie, zrobic 1gr za dobe, dobrze bedzie wtedy?

ja sam

odpowiedz
07.09.2020 22:46

Tak to jest,jak się żyje z czyichś pieniędzy.Idź zarób sam człowieku uczciwie,a potem możesz swoje zarobione wydawać jak i na co ci się podoba.Urzędnik nigdy nie będzie szanował pieniędzy,ponieważ ich nie zarabia,tylko żyje jak wirus-pasożyt.

Puchatek

odpowiedz
07.09.2020 18:19

Kasa, misiu, kasa!