Radny zrzeka się diety i apeluje do burmistrza!

2020-11-25 20:14
Sylwester Wasiak
2020-11-25 20:14

Radny Robert Kuszyński na dzisiejszej sesji zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wystosował apel do burmistrza w sprawie opiekunek z OPS w Goleniowie, którym od nowego roku dyrektor chce zmienić formę zatrudnienia.

O sprawie pisaliśmy dziś na portalu TUTAJ. Do tego tematu odniósł się już również dyrektor OPS w Goleniowie Zbigniew Łukaszewski (materiał na ten temat TUTAJ). Radny skierował oficjalne pismo do burmistrza za pośrednictwem Krystyny Jaworskiej, przewodniczącej Rady Miejskiej, w którym domaga się przeprowadzenia kontroli w OPS w Goleniowie, a także oświadczył, że przekaże swoją dietę na pomoc prawną dla sześciu opiekunek, pracownic OPS w Goleniowie. Pełną treść apelu publikujemy poniżej:

Szanowni Państwo,
zarówno w mediach, jak i na portalach internetowych dużo mówiło się w tym roku o walce rządu z umowami śmieciowymi (bo umowa zlecenie to nic innego jak przykład takiej umowy). Planuje się, aby od 2021 roku wszystkie umowy zlecenia podlegały między innymi obowiązkowym składkom na ubezpieczenie społeczne, co za tym idzie, mniej pieniędzy będzie trafiało do kieszeni pracownika i będzie to większy koszt dla pracodawcy.
Dlaczego, kiedy to mówi się głośno o ograniczaniu takiej patologii tj. zamiany zawartych umów o prace na umowę zlecenia – w spółce gminnej, nad którą nadzór właścicielki pełniony jest przez burmistrza, dochodzi do takich sytuacji.
Ponadto jak można tak traktować ludzi. Mamy czas walki z koronawirusem i właśnie te kobiety są na pierwszej linii frontu. To one w tym trudnym czasie, narażając swoje własne zdrowie oraz zdrowie swoich bliskich opiekują się ludźmi potrzebującymi pomocy w ich domach. To one noszą im zakupy, pomagają w życiu codziennym. W zamian proponuje im się od 01 stycznia 2021 roku zmianę dotychczas zawartych umów o prace na umowy zlecenia.
Dlatego też proszę Pana Burmistrza, jako organ sprawujący nadzór nad placówką OPS w Goleniowie o wstrzymanie podjętej przez dyrektora decyzji w sprawie przekształcenia dotychczas zawartych umów o pracę na umowy zlecenia i przedłużenie umów z tymi pracownikami na podstawie zawarcia umów o pracę.
Ze swojej strony oświadczam, iż celem pomocy tymże pracownikom w walce o ich miejsca pracy oraz zachowanie dotychczasowego stosunku pracy zrzekam się diety radnego na opłacenie kosztów porad prawnych dla w/w pracowników.

 

Komentarze (6)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

27.11.2020 21:07

I taki gość powinien zostać burmistrzem bo będzie wiadomo że nie robi tego dla kasy

Jolka

27.11.2020 21:07

Żaden radny nie robi nic bezinteresownie. Każdy załatwia swoje mniejsze lub większe interesiki. Znam takich co naobiecywali i się wyprowadzili i tyle co brudu za paznokciami dla mieszkańców zrobili, albo takich co posadki i wynagrodzenia dla rodzinki szantażem wymusili. Tak to się dzieje.

Bronek z Gryfic

odpowiedz
27.11.2020 16:41

Brawo TY !!!!

misy

27.11.2020 16:41

Bronek, wyluzuj!

Pracownik OPS

odpowiedz
02.12.2020 18:18

Szanowni Państwo, na stronie OPS http://opsgoleniow.pl zamieściliśmy wyjaśnienie w sprawie zatrudnienia opiekunek na umowy cywilnoprawne.

OPS

odpowiedz
02.12.2020 18:35

Szanowni Państwo, na stronie OPS http://opsgoleniow.pl zamieściliśmy wyjaśnienie w sprawie zatrudnienia opiekunek na umowy cywilnoprawne.