Przychodnia w czasie koronawirusa
W czasie pandemii koronawirusa również przychodnie lekarskie zmuszone są do zmian w codziennym funkcjonowaniu. Niektórzy pacjenci uważają, że w czasie epidemii przychodnie są nieczynne, a lekarze POZ nie przyjmują chorych. To nieprawda.
O tym, co dzieje się w Polsce dowiadujemy się z mediów. Wśród niepokojących wiadomości są te o chorych, którzy zwlekają z pójściem po pomoc do lekarza. Nie chodzi tu wcale o zakażonych koronawirusem. Oprócz SARS CoV-2 ludzi dotykają inne choroby. Niektórzy Polacy, ze względu na panującą pandemię koronawirusa boją się pójść do lekarza lub uważają, że przychodnie są nieczynne. I w ten oto sposób część ludzi „zawał serca woli przechorować w domu”.
- Przychodnie, w tym nasza, przyjmują pacjentów. Najpierw lekarz rozmawia z pacjentem przez telefon i jeśli może mu pomóc, przeprowadzając wywiad telefoniczny, to na tym się kończy. Jednak jeśli lekarz uzna, że musi spotkać się z pacjentem, wówczas chory przychodzi do przychodni – mówi Katarzyna Wójcik kierownik Przychodni PaKK-MED w Trzebiatowie. – Oczywiście, w przychodni wprowadziliśmy podwyższone zasady bezpieczeństwa. Każdy, kto wchodzi do przychodni, musi zdezynfekować ręce i poruszać w wyznaczonych strefach z zachowaniem odpowiedniej odległości od personelu i pozostałych pacjentów – dodaje Katarzyna Wójcik i apeluje do pacjentów, aby nie bali się zwrócić po pomoc w przypadku, gdy z ich zdrowiem będzie działo się coś niepokojącego.
Trzeba dodać, że wszystkie dokumenty, takie jak skierowanie na badania czy lekarza specjalisty, recepty wystawiane są w wersji elektronicznej.
Centrum Lekarsko-Pielęgniarskie PaKK-MED już pod koniec maja „odmraża” przyjmowanie pacjentów przez lekarzy specjalistów. Oczywiście z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa przyjmować będą: ortopeda, neurochirurg, ginekolog i fizjoterapeuta.
Centrum Lekarsko - Pielęgniarskie PaKK-MED
Trzebiatów, ul. Kołobrzeska 9
tel: 91 387 33 31