Przetasowania w Komisji Budżetu i Finansów. Leszek Droździel nowym przewodniczącym

2020-05-27 15:16
Katarzyna Adamiak
2020-05-27 15:16

Radny Leszek Droździel został przewodniczącym Komisji Budżetu i Finansów Rady Miejskiej w Gryficach.

Zanim radni większością głosów powołali nowego przewodniczącego, wcześniej odwołali z tej funkcji Bogdana Majewskiego.

Odwołania chciało 11 z 21 radnych. Tylu podpisało się pod stosownym wnioskiem. Konkretnych powodów, dla których Bogdan Majewski powinien przestać pełnić powierzoną mu w grudniu 2018 roku funkcję, radni nie podali. Z treści uzasadnienia wynika, że jest to podyktowane zmianą układu sił w gryfickiej Radzie.

Jak wiadomo w ostatnich miesiącach w gryfickiej radzie nastąpiły przetasowania, po których burmistrz Andrzej Szczygieł, stracił większość radzie. Efektem tego jest dzisiejsze odwołanie Bogdana Majewskiego, który w wyborach samorządowych startował z listy komitetu Ziemia Gryficka – Powiat Gryficki.

- Nikt z nas nie jest przywiązany do swojej funkcji. Decyzja Rady jest decyzją Rady i ja ją przyjmuję. Jednocześnie chciałbym podziękować członkom komisji budżetowej za udział i wsparcie w działaniach - powiedział tuż po odwołaniu Bogdan Majewski, który życzył swojemu następcy sukcesów w dalszej współpracy z burmistrzem.

Leszek Droździel z klubu Prawo i Sprawiedliwość był jedynym kandydatem na to stanowisko. Podczas głosowania otrzymał większość głosów radnych.

- Tym którzy głosowali za moją kandydaturą, dziękuje za zaufanie, tym którzy głosowali przeciwko bądź się wstrzymali będą starał się udowodnić swoją pracą i swoimi kompetencjami do tego, żeby wspólnie pracować na rzecz gminy - powiedział nowo wybrany przewodniczący Komisji BiF. 

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Polak

odpowiedz
04.06.2020 22:15

Ten czlowiekczlowiek przeszedł wszystkie partie i stanowiska jest zmienny jak chorągiew za stołek sprzedał własną matke