Pijany proboszcz z Gryfic sikał na ulicy. Później znieważył i uderzył policjanta!

2021-01-20 18:05
Tomasz Krupecki
2021-01-20 18:05

Zgorszenie w Gryficach. Pijany ksiądz najpierw zanieczyścił chodnik własnym moczem, a następnie znieważył funkcjonariuszy policji. Po pyskówkach doszło do rękoczynów. Jeden z policjantów miał zostać uderzony. Teraz proboszczowi z Gryfic grozi grzywna lub więzienie.

 

Była mroźna, styczniowa noc, we wtorek 12 stycznia. Ulicami centrum Gryfic szedł pijany, starszy mężczyzna. W pewnym momencie zatrzymał się, rozpiął spodnie, wyciągnął genitalia na mróz i bez żadnego wstydu zaczął oddawać mocz na ulicę.

Niestety miał pecha, bo ten niesmaczny incydent zauważył przejeżdżający patrol policji. Policjanci natychmiast zareagowali. Poprosili mężczyznę o wylegitymowanie się, jednak pijany człowiek nie zamierzał współpracować ze stróżami prawa. Jak mówi naszej redakcji nasz informator, zatrzymany mężczyzna powoływał się na swoje wpływy i znajomości w partii rządzącej, jednak policjantów to nie przestraszyło. Dalej było już tylko gorzej, bo skończyło się rękoczynami. Jeden z policjantów miał zostać uderzony. Pijany mężczyzna został obezwładniony i aresztowany.

Okazało się, że to Ireneusz P. Znany niektórym mieszkańcom jako proboszcz jednej z gryfickich parafii. Prokurator postawił księdzu zarzuty i przekazał sprawę do sądu.

- Do Sądu Rejonowego w Gryficach wpłynął akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, któremu prokurator zarzucił znieważenie funkcjonariuszy Policji oraz naruszenie nietykalności cielesnej jednego z nich podczas i w związku z wykonywaniem czynności służbowych względem oskarżonego w dniu 12 stycznia 2021 r. – przekazał naszej redakcji sędzia Michał Tomala rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Szczecinie.

Próbowaliśmy skontaktować się z księdzem proboszczem i porozmawiać o całym zajściu, niestety bezskutecznie.

Oskarżonemu za popełnione przestępstwo grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

Czytaj również: Proboszcz z Gryfic wziął urlop. Zobowiązał się przeprosić wiernych i policjantów za swoje postępowanie

Komentarze (12)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Polak

odpowiedz
20.01.2021 23:26

Straszne jest nasze społeczeństwo zabić powiesić kopać leżącego źle zrobił fakt ale kto z nas jest idealny bo ja nie

Cosmo

20.01.2021 23:26

do Polak: ja też nie. Zawsze tak było, pojechać innego żeby sobie ulżyć. Tylko dzisiaj jest ku temu więcej możliwości, do tego anonimowo i bezkarnie. Mi też zdazylo się odsikac tu i tam. Z miejsca z którego jestem najbardziej "dumny", to pod napisem Hollywood w stanie California. No ale to byl mój taki mały manifest, więc może się nie liczy:-) Aaa, i nawet nie dostałem mandatu, nikt do mnie nie strzelał, a podobno tam policja taka zła. Pozdro dla trzeźwo myślących.

Irena

odpowiedz
21.01.2021 08:50

A ja myślę, że to jest nagonka na kościół. Dlaczego ten policjant nie zrobił zdjęcia księdza jak sika ,przecież to żaden problem. A drugie czego nie rozumiem to zdjęcie jest z przed 5 - 7 lat z księdzem którego w Gryficach nie ma właśnie tyle lat. Myślę, że jest rozpoznany bez problemu. Jak można skrzywdzić człowieka. Ludzie jesteście jak hieny. A mało to widzi się ludzi jak sikają w miejscach publicznych ,dziwne jest, że nigdy policja nie robiła takiego show. Ludzie trochę ruszcie mózgi,i zacznijcie logicznie myśleć.

JUREK

odpowiedz
21.01.2021 14:00

Ten ksiądz wiernie odzwierciedla przekrój naszego społeczeństwa . Pijemy , bezkarnie lejemy gdzie popadnie obrażamy się na wzajem . Też jestem częścią tej hołoty , za co przepraszam , ale niestety jestem

Max M.

odpowiedz
20.01.2021 21:37

...jesli w ogole dojdzie do jakiegos procesu, to parafianie zaplaca jakas symboliczna kwote, a kraweznik, ten ktory odstal z liscia pobiegnie przpraszac katabasa!

Gryficzanka

20.01.2021 21:37

Nie przesadzaj. Szkoda Ci. Idź też zrób siku jak potrzebujesz zainteresowania

Aśka

odpowiedz
20.01.2021 22:02

Kara powinna być adekwatna do winy, a to, że to ksiądz? Co z tego. To też człowiek i powinien mieć żonę i dzieci. W tedy by był normalny.

Ela

odpowiedz
21.01.2021 12:52

Szykował ślizgawkę dzieciom

Renata

odpowiedz
20.01.2021 19:16

Takiemu wszystko mozna😊

Jezus

odpowiedz
20.01.2021 20:24

Niech rzuci kamieniem ten komu sie to nie zdarzyło ,?!

Kamil

odpowiedz
20.01.2021 20:38

Hahahaha. Słuszną linie ma partia.