Oszustwo w Społeczniku? Mieszkańcy są zdruzgotani!

2021-05-25 22:10
Karol Szumny
2021-05-25 22:10

Do 24 maja trwało głosowanie na proekologiczne inicjatywy, na które program Społecznik przyznaje dofinansowanie. Najwięcej głosów otrzymał projekt „A może rowerem na morze”. Jak się jednak okazuje, projekt ten… nie został ogłoszony zwycięzcą! Społecznik tłumaczy się regulaminem, jednak wciąż nie ma jasnych deklaracji, dlaczego projekt z największą liczbą głosów przegrał.

Głosowanie w programie Społecznik polegało na oddawaniu głosów poprzez stronę internetową. W powiecie gryfickim zgłosiły się takie inicjatywy jak: „Gryficka 10”, „A może rowerem nad morze” oraz „Festiwal Latawców”. Najwięcej głosów zdobył projekt trzebiatowskiego stowarzyszenia „Nasze Miejsce”, których celem był montaż stojaków rowerowych na terenie miasta.

Mimo największej liczby głosów, to nie projekt stowarzyszenia okazał się zwycięski. Wszystko przez dodatkowe punkty, które przyznał Społecznik, wskutek czego projekt z Trzebiatowa okazał się przegrany. Decyzji tej wciąż nie rozumie Krzysztof Wasilewski – prezes stowarzyszenia Nasze Miejsce.

- To działanie antyspołeczne ­mówi w rozmowie z naszą redakcją Krzysztof Wasilewski. – Mieszkańcy są rozgoryczeni, nie chcą głosować. Jak mam ich namówić do kolejnego głosowania, skoro te głosy później nie mają znaczenia.

Mieszkańcy Trzebiatowa również są oburzeni. Po ogłoszeniu wyników posypała się fala krytyki. Stowarzyszenie zamierza wysłać oficjalne pismo do marszałka województwa, by ten zmienił bądź unieważnił obecne wyniki głosowania.

- Społecznik zwracał też uwagę, czy zgłoszony projekt jest proekologiczny. A co jest bardziej ekologiczne: jazda rowerem, biegi czy puszczanie latawców? pyta prezes stowarzyszenia. – Dlaczego te inicjatywy są proekologiczne, skoro wszyscy przyjadą tam samochodem? Co środowisko na tym zyskuje?

- Nie godzimy się na taką niesprawiedliwość. Nie mogę zrozumieć, jak projekt z największą liczbą głosów, okazał się przegrany. To nie w porządku. To głosy mieszkańców są ważniejsze podkreśla Krzysztof Wasilewski.

Komentarze (22)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Mieczysław

odpowiedz
26.05.2021 00:36

Pan prezes nie potrafi pogodzić się z porażką, myśli Pan, że jak Pan coś robi to to jest najlepsze? Trochę pokory proszę Pana. Dobrze Pan robi mmurale i w tej kwestii trzymam kciuki. Nie można być człowiekiem orkiestrą, jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Zauważyłam, że Pan atakuje wszystko i wszystkich, kto ma odmienne zdanie niż Pan. Tak się nie robi.

Roman

26.05.2021 00:36

Potwierdzam. Pycha kroczy przed upadkiem. Pan Prezes z Trzebiatowa już witał się z gąska...on nie znosi porażek, jest władczy i zaborczy. Cokolwiek komentując nie sprawdza, tylko strzela ślepakami. Ocenia innych projekty nie mając wiedzy merytorycznej. Otoczył się grupa szczekających piesków, którzy bezmyślnie idą jego tropem, za kawałek szynki...auuuu!!!

Wiesław

26.05.2021 00:36

A może Pan prezes z Trzebiatowa zamówił już stojaki do rowerów u siebie w sklepie i teraz będzie musiał zrobić zwrot i nie zarobi ...?

Mieczysława

26.05.2021 00:36

A czy pan prezes z Trzebiatowa przed przystąpieniem do konkursu zapoznał się z regulaminem społecznika ? Czy poznał zasady przyznawania punktów ? Czy tylko napisał projekt i założył że jazda rowerem i kupno stojaków to pro- ekologia! Jego pretensje i podburzanie mieszkańców Trzebiatowa, manipulowanie nimi i wprowadzanie ich w błąd jest absurdalne!

AAA

26.05.2021 00:36

Rozumiem, że przed napisaniem tego komentarza Pan Mieczysław zapoznał się szczegółowo z regulaminem Społecznika, wie o co chodzi i szczegółowo zna projekty. Od wskazywania winnych jest Sąd lub inne instytucje pilnujące prawidłowości rozdzielania środków, nie Pan Panie Mieczysławie. WSTYD!!!!!

Teresa

26.05.2021 00:36

Zupełnie się z Panem nie zgadzam. Jak większość zapewne. Proszę nie mylić obrony swojego stanowiska z atakiem. Pozdrawiam.

Jan W.

26.05.2021 00:36

Miecio czy Miecia (skoro piszesz o sobie zauważyłam, to diabli wiedzą kto ty jesteś), jak nie masz o czymś pojęcia to zamiast zabierać głoś, zrób sobie na czole koło i pier....j się w koło! Będzie z tego więcej pożytku niż z takich wypocin.

Tomasz

26.05.2021 00:36

Mietek, idź pan na spacer...

Wacek

odpowiedz
26.05.2021 15:01

warto spojrzeć na: https://pomorzezachodnie.konsultuje.pl/wyniki wyniki głosowania są nieco inne niż podaje Pan Prezes, Jak się uczestniczy w tego rodzaju projektach warto dobrze i ze zrozumieniem zapoznć się z regulaminem. A obrażanie się na fakty nie najlepiej świadczy o podejściu do pracy społecznej w której zysk nie powinien być mierzony złotówkami. Jeszcze gorzej, gdy w sumie nie znaczące niepowodzenie próbuje się przenieść na "oburzenie mieszkańców". Jeśli już mają być mieszkańcy oburzeni to na Stowarzyszenie , które na siłę chce zaistnieć za publiczne pieniądze. lub pieniądze mieszkańców na zaspokojenie swych ambicji.

Do Wacka - tego co Wacka upomina

26.05.2021 15:01

Skąd znasz treści innych projektów ? Sugerujesz się nazwą czy ich krótkim opisem ? Mieszkańcy nie mają podstaw, bo wyniki głosowania są prawidłowe i nikt ich nie zmieni. Stajecie się pośmiewiskiem całego powiatu gryfickiego. Niszczycie idee Społecznika, stajecie w obronie prezesa który pozjadał własny rozum.

odpowaidam

26.05.2021 15:01

zamiast pluć jadem , skąd inąd adekwatnie podpisany Wacek, może być nawet bardzie dosadnie nazwany , tylko dlatego , że to Wacek, a jego uwagi nie mogą być dla zwolenników Stowarzyszenia , czyli "oburzonych mieszkańców" traktowane w sposób obiektywny, Tylko dlatego, bo Wacek ma inny pogląd na sprawę.. Jeszcze raz powtórzę, wasz projekt który w skali powiatu przegrał był po prostu słabiej oceniony niż projekt Gryficki dotyczący wakacyjnego biegu dzieci i młodzieży. Co ważne , nie jest prawdą że wasz projekt jest ekologiczny. Komisja inaczej to oceniła, uważając że bieganie jest bardziej przyjazne środowisku niż montaż stojaków na rowery. Pan Prezes dopuszcza się manipulacji faktami, a redakcja powinna sprostować tytuł : Mieszkańcy Trzebiatowa, co widać także po komentarzach , są oburzeni , owszem, , ale tym, jak prezes Stowarzyszenia przedstawia fakty - niezgodnie z prawdą .

Do Wacka

26.05.2021 15:01

No właśnie, warto spojrzeć i przeanalizować wyniki głosowania- jeśli wiesz co to znaczy. Tak samo jak zamiast pluć jadem warto doczytać czym jest działanie proekologiczne a co nim nie jest, to dowiedziałbyś się czemu mieszkańcy są oburzeni wynikami. A na końcu warto uruchomić swoje szare komórki i zastanowić się komu miały służyć te stojaki na rowery. Stowarzyszeniu, jego prezesowi czy może zwykłym mieszkańcom naszej gminy? A skoro jesteś taki oburzony i mocny w gębie, to zastanów się kto miał złożyć taki wniosek o dofinansowanie i czemu nikt inny tego nie zrobił? A może trzeba było samemu złożyć taki wniosek zamiast pyskować i krytykować pod skąd inąd adekwatnym do wpisów pseudonimem Wacek- co kojarzy się jednoznacznie ha, ha, ha!!!

26.05.2021 14:49

Pan prezes nie pisze projektów, nie zna regulaminów, nie pracuje społecznie. Pan prezes ma inne zadanie. Zadanie wszystkim znane, ośmieszyć społeczność Trzebiatowską na cały kraj i jeszcze dalej!!!!!! .

26.05.2021 09:07

Pycha kroczy przed upadkiem, panie prezesie, niebawem zakończy się manipulowanie ludźmi, taka jest od wieków kolejność niegodziwego postępowania

Mieszkaniec

26.05.2021 09:07

Oczekujemy od Przewodniczącego publicznych przeprosin za obraźliwa dla Polaków tablicę. To niwybaczalne umieszczanie tablicy z takim napisem szczególnie dla ludzi którzy przeżyli koszmar wojny. Najgorsze i trudne sprawy można wyjaśnić ,poprawić błędy budując sobie i innym dobrą opinię i zaufanie.

...

odpowiedz
26.05.2021 16:39

A te hitlerowskie tablice przy schodach z projektu Społecznik? Nie, ludzie!!! Trzymajcie mnie, bo nie wierzę że to się dzieje

Wiktoria

odpowiedz
26.05.2021 17:33

Panie redaktorze proszę zweryfikować treść swojego artykułu i zapoznać się z wynikami konkursu! Cytowanie bezmyślnie słów pana prezesa z Trzebiatowa oraz tytuł artykułu obraża prawdziwych społeczników !

fakty

26.05.2021 17:33

Tzw Wiktoria i Mieszkaniec oraz inni twierdzący, że tablice z napisem w języku niemieckim "Achtung Minen" są hitlerowskimi tablicami - są prostymi ludźmi i nieukami. Mogą się one co najwyżej kojarzyć z wojną, ale nie z hitlerowcami, ponieważ tablice o tej treści wynikają wprost z zapisów konwencji ottawskiej, której poprzedniczką były przepisy konwencji genewskich oraz późniejsze konwencji haskiej o oznaczaniu pól minowych. Takie oznakowania stosuje się do dzisiaj w różnych językach świata. Ale skąd ciemnocie o tym wiedzieć?

Zosia

odpowiedz
26.05.2021 09:50

Oszustwo w Społeczniku? Co to za tytuł ? Proszę z rzetelnością podchodzić do publikacji. Sprawdzić wyniki, a nie cytować słowa Pana prezesa z Trzebiatowa, które są bez pokrycia!!!

Klos

odpowiedz
26.05.2021 18:41

Działania prezesa są antyspołeczne to taki wspólczesny Leper tylko nie ta głowa, za takąpostawę nic nie wygra pycha to mało powiedziane a kłódki są już w sklepie..na czymś trzeba zarabiać.!

Czytanie ze zrozumieniem...

odpowiedz
26.05.2021 18:39

Artykuł z cyklu dramat. To że prezes nie przeczytał regulaminu i rzuca oskarżenia bez wiedzy merytorycznej to jedno, ale że prasa daje się nabrać... Weryfikacja informacji to ważna sprawa.

Smutna

odpowiedz
26.05.2021 19:38

Pan prezes i jego zwolennicy lubią babrać się w oszczerstwach skierowanych do pracowników społecznika, wstyd mi za was