Oszustwo w Społeczniku? Mieszkańcy są zdruzgotani!

2021-05-25 22:10
Karol Szumny
2021-05-25 22:10

Do 24 maja trwało głosowanie na proekologiczne inicjatywy, na które program Społecznik przyznaje dofinansowanie. Najwięcej głosów otrzymał projekt „A może rowerem na morze”. Jak się jednak okazuje, projekt ten… nie został ogłoszony zwycięzcą! Społecznik tłumaczy się regulaminem, jednak wciąż nie ma jasnych deklaracji, dlaczego projekt z największą liczbą głosów przegrał.

Głosowanie w programie Społecznik polegało na oddawaniu głosów poprzez stronę internetową. W powiecie gryfickim zgłosiły się takie inicjatywy jak: „Gryficka 10”, „A może rowerem nad morze” oraz „Festiwal Latawców”. Najwięcej głosów zdobył projekt trzebiatowskiego stowarzyszenia „Nasze Miejsce”, których celem był montaż stojaków rowerowych na terenie miasta.

Mimo największej liczby głosów, to nie projekt stowarzyszenia okazał się zwycięski. Wszystko przez dodatkowe punkty, które przyznał Społecznik, wskutek czego projekt z Trzebiatowa okazał się przegrany. Decyzji tej wciąż nie rozumie Krzysztof Wasilewski – prezes stowarzyszenia Nasze Miejsce.

- To działanie antyspołeczne ­mówi w rozmowie z naszą redakcją Krzysztof Wasilewski. – Mieszkańcy są rozgoryczeni, nie chcą głosować. Jak mam ich namówić do kolejnego głosowania, skoro te głosy później nie mają znaczenia.

Mieszkańcy Trzebiatowa również są oburzeni. Po ogłoszeniu wyników posypała się fala krytyki. Stowarzyszenie zamierza wysłać oficjalne pismo do marszałka województwa, by ten zmienił bądź unieważnił obecne wyniki głosowania.

- Społecznik zwracał też uwagę, czy zgłoszony projekt jest proekologiczny. A co jest bardziej ekologiczne: jazda rowerem, biegi czy puszczanie latawców? pyta prezes stowarzyszenia. – Dlaczego te inicjatywy są proekologiczne, skoro wszyscy przyjadą tam samochodem? Co środowisko na tym zyskuje?

- Nie godzimy się na taką niesprawiedliwość. Nie mogę zrozumieć, jak projekt z największą liczbą głosów, okazał się przegrany. To nie w porządku. To głosy mieszkańców są ważniejsze podkreśla Krzysztof Wasilewski.

Komentarze (11)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Karol

odpowiedz
26.05.2021 20:44

Pan prezes zamówił już stojaczki do siebie na sklep i co teraz?? Nie zarobi.....

Karol

odpowiedz
26.05.2021 20:48

Sam głosowałem w spoleczniku i od samego poczatku było wiadomo, które projekty dostana dodatkowe punkty za ekologiczność, a które nie więc pan prezes wprowadza ludzi w błąd - wszystko było widoczne przez cały czas.

Krystyna

odpowiedz
27.05.2021 08:41

Po to jest regulamin aby się go trzymać. Poza tym nie ocenia się książki po okładce. Po samym tytule i krótkim opisie nie można oceniać innych projektów, czy są bardziej, czy mniej ekologiczne. Pisanie, że być może doszło do oszustwa jest krzywdzące w stosunku do tych Społeczników, którzy otrzymali dofinansowanie. Każdy chce wygrać! Redakcja skupia się głównie nad Regionalnymi Inicjatywami Obywatelskimi, zupełnie pomijając mikrodotacje, a z powiatu gryfickiego, aż 9 innych organizacji otrzymało dofinansowanie właśnie w ramach mikrodotacji.

Emeryt

odpowiedz
27.05.2021 14:10

Jest mi przykro że po tylu latach od zakończenia wojny dlatego że ktod grzecznie zwrócił uwagę o tablicy źle kojarzacej się nam starszym ludziom że jest nieukiem bo nie zna np.konwencji haskiej. Zastanawiam się czy nie wystarczyło postawić tablicę o posianej trawie z prośbą o niedeptanie. Dlaczego jest tyle wulgarnych słów, bluznierstwa w stosunku do innych. Czy ten posłany kawałek ziemi wart jest takiej nienawiści? Mówi się o wartościach proekologicznych a ile wycięto drzew w centrum, wzdłuż ulic itp.nie ma gdzie usiąść i odpocząć. Jeszcze żyjemy i że smutkiem patrzymy Co wyprawia się Trzebiatowie.

26.05.2021 09:48

Zaangażowanie mieszkańców to super sprawa i to należy traktować jako sukces. Społecznik jest dzielony wg regulaminu i "zasad" . Rzadko się zdarza by ten sam podmiot dostawał dofinansowanie dwa razy z rzędu. Samorządowcy mogliby potrząsnąć kiesą - ale oni tylko potrafią doić swój elektorat - niestety.

Do fakty

odpowiedz
27.05.2021 11:30

Czy tablice o takiej treści zostały zaakceptowane przez Społecznika? Wątpię

do fakty

27.05.2021 11:30

Może trzeba zgłosić protest jak to zrobił pan prezes ;-)

Beti

odpowiedz
26.05.2021 07:46

A czego Pan nie rozumie że to jest oszustwo lub przekręt może ktoś w łapę dostał niech Marszałek się wytłumaczy 😀

Jola

odpowiedz
26.05.2021 14:52

Pan Prezes powinien poprosić Panów Posłów o malutki datek na rzecz elektoratu - po 5000 PLN, szanowni Radni oddają dietę jak kiedyś za Sławka bywało i będzie super.

Anioł

odpowiedz
27.05.2021 16:37

Nie ma co inwestować w Trzebiatów - miasto Patusów

Elżbieta

odpowiedz
26.05.2021 05:20

Wydaje mi się, że nie rozumie Pan treści artykułu. Doszło do oszustwa a z tym nikt nie chce się pogodzić chyba że ma to w naturze.