Orange Energia Fotowoltaika – dlaczego warto przyjrzeć się tej ofercie?
Rozważasz montaż instalacji fotowoltaicznej, ale obawiasz się wysokich kosztów? Nie wiesz, czy taka inwestycja jest opłacalna? Sprawdź ofertę fotowoltaiki od Orange Energia! Eksperci doradzą Ci najkorzystniejsze rozwiązanie, a profesjonalne ekipy zainstalują panele. System fotowoltaiczny może zostać w całości sfinansowany za pomocą kredytu bankowego, a wszystkie formalności związane z umową załatwisz online. Już teraz poznaj więcej szczegółów.
Fotowoltaika od Orange Energia
Orange Energia jest największym niezależnym sprzedawcą energii w Polsce i oferuje szeroki zakres usług, w tym instalację paneli fotowoltaicznych wraz z rozliczeniem 100% wartości energii. Firma skupia się na oferowaniu kompleksowych rozwiązań, angażuje się także w rozwój energii odnawialnej i działa na rzecz ochrony środowiska. Z szerokiej oferty mogą korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i firmy.
Instalacje fotowoltaiczne od Orange Energia to oferta przeznaczona zarówno dla klientów indywidualnych jak i biznesowych – jeśli chodzi o klientów indywidualnych, to jest ona szczególnie atrakcyjna dla gospodarstw domowych z dużym zużyciem energii, chcących znacznie obniżyć swoje rachunki za prąd. Co istotne, dzięki współpracy z BNP Paribas Bank i AS InBank mogą być one w 100% finansowane w systemie ratalnym (do 150 stałych rat). Decyzja banku wydawana jest w ciągu kilku minut, a kredyt do 26 400 zł nie wymaga potwierdzania dochodów. Wszystkie formalności związane z podpisaniem umowy i załatwisz online.
Fotowoltaika od Orange Energia to obsługa na najwyższym poziomie – otrzymasz profesjonalne doradztwo na każdym etapie, projekt i montaż przez wykwalifikowane ekipy. Panele i falowniki dostępne w ofercie pochodzą od uznanych światowych producentów, co gwarantuje wysoką efektywność i niezawodność instalacji.
Jakie są inne zalety Fotowoltaiki od Orange Energia?
- Rozliczenie Orange Energia Net-billing 1:1 – Twój rachunek będzie pomniejszony o wartość energii oddanej przez Ciebie do sieci (100% wartości energii wyprodukowanej przez Twoją instalację trafia z powrotem do Ciebie o dowolnej porze doby).
- Pakiet benefitów dla Mikrowytwórców – obejmuje on m.in. gwarancję stałych opłat miesięcznych przez 4 lata, darmowe assistance domowe (bezpłatna pomoc 9 specjalistów, 5 razy w roku w przypadku napraw do 1 500 zł każda oraz części zmienne w cenie), ważność Magazynu Energii oddanej przez cały okres trwania umowy oraz brak opłaty za Magazyn Energii oddanej..Możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej – po realizacji montażu instalacji fotowoltaicznej otrzymasz fakturę VAT. Na jej podstawie będziesz miał możliwość odliczenia w rocznym zeznaniu podatkowym część kwoty poniesionych kosztów (jeśli jesteś właścicielem lub współwłaścicielem domu jednorodzinnego, także w zabudowie szeregowej lub bliźniaczej).
- Testowe uruchomienie instalacji i zgłoszenie do operatora systemu dystrybucyjnego (OSD).
Czy Fotowoltaika od Orange Energia w ogóle się opłaca?
W połowie 2022 roku w Polsce było prawie milion prosumentów (osób, które jednocześnie wytwarzają i zużywają energię elektryczną). Popularność mikroinstalacji fotowoltaicznych rosła już od dłuższego czasu, co przekładało się na szybki rozwój rozproszonej energetyki odnawialnej. Zainteresowanie fotowoltaiką spadło, gdy w życie wszedł nowy sposób rozliczania fotowoltaiki – net-billing, który zastąpił model opustów (net-metering). Polega on na tym, że prosument sprzedaje nadwyżkę do sieci po określonej cenie, a za energię pobraną musi płacić tak samo jak inni odbiorcy. Przez część osób rozważających inwestycję w fotowoltaikę został on więc uznany za niekorzystny.
Tymczasem eksperci zwracają uwagę, że w dobie rosnących cen energii, opłacalność net-billingu rośnie. Fotowoltaika nadal pozostaje źródłem oszczędności, jednak jej rentowność jest uzależniona również od innych czynników, takich jak: liczba i moc paneli, ich usytuowanie (dach budynku, grunt, elewacja) czy poziom autokonsumpcji energii wyprodukowanej z instalacji. Warto mieć również na uwadze fakt, że w Polsce dostępne są dotacje, dzięki którym można obniżyć całkowity koszt inwestycji i zwiększyć jej opłacalność, m.in. Mój Prąd i Czyste Powietrze.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY