Murek za 78 tysięcy złotych

2026-05-20 20:34
Tomasz Krupecki
2026-05-20 20:34

Nowa inwestycja w Mrzeżynie jest już gotowa od kilku tygodni i kosztowała 78 tysięcy złotych. „To poważne przedsięwzięcie, ale efekt jest bardzo fajny” - mówi burmistrz Marzena Domaradzka, która nagrała film promocyjny z okazji wybudowania niespełna 34-metrowego murka.

Budowla o dokładnej długości 33,4 metra powstała w tym roku. To inwestycja tak istotna, że pani burmistrz postanowiła zaprosić zaprzyjaźnione media i nagrać film, w którym chwali się nowym obiektem. Zdaniem gospodyni gminy Trzebiatów turyści będą wręcz „zdziwieni”, gdy zobaczą, czego dokonały władze w nadmorskiej miejscowości.

- Ci, którzy dopiero teraz przyjechali do Mrzeżyna, zdziwią się, że przy Alei Brwinowskiej stanął murek oporowy. To dobra wiadomość szczególnie dla osób z niepełnosprawnościami poruszających się na wózkach oraz dla mam z wózkami dziecięcymi, które będą mogły swobodnie spacerować tą aleją - uważa pani burmistrz. - Murek powstał po to, żeby zabezpieczyć szarą wydmę przed osuwaniem. Mieliśmy bardzo dużo próśb i telefonów od mieszkańców, a także od turystów, szczególnie od biegaczy Run SUS Travel, którzy przemierzają ostatni odcinek do pomnika Zaślubin z Morzem, aby coś zrobić z tym miejscem - tłumaczy na filmie promocyjnym Marzena Domaradzka.

Kilka lat temu, gdy Aleję Brwinowską budował burmistrz Józef Domański, samorząd otrzymał zgodę na realizację przedsięwzięcia pod warunkiem zabezpieczenia wydmy. Wówczas ustawiono niewysoki drewniany płot, który spełniał tę funkcję. Teraz drewnianą konstrukcję zastąpiono solidnym murem.

- W tej chwili mamy fantastyczne miejsce, które zabezpiecza wydmę, sprawia, że aleja w tym miejscu jest schludna i przejezdna, a do tego stanowi fantastyczne miejsce do odpoczynku i relaksu - zachwyca się pani burmistrz.

- Koszt inwestycji wyniósł 78 tysięcy złotych. W tę kwotę wlicza się projekt oraz pozwolenie na budowę, bo to już takie poważne przedsięwzięcie. Ale efekt, jak widzicie, jest bardzo fajny - podsumowuje burmistrz Domaradzka.

Komentarze (17)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Krytyk

odpowiedz
22.05.2026 08:25

Zrobiła takie show jakby ta promenada była ze złota zrobiona, a tak to nic nie znacząca informacja

Kazimierz

odpowiedz
21.05.2026 16:17

Rozumiem, że to utwardzenie drogi również za te środki finansowe

Nie ważne

odpowiedz
21.05.2026 20:34

Za tmtaka kasę to tam ściana powinna stać żeby takich rządzących rozstrzelać lub chłosta im za marnowanie kasy. Zaraz będą płakać ze śmieci bo nawet kosza nie ka zadnego

Henryk

odpowiedz
21.05.2026 23:03

Gdzie jest pan sołtys dombroszczak

Hik

21.05.2026 23:03

On dalej jest sołtysem?

Staszek

odpowiedz
23.05.2026 19:24

Z naturalnych bloczków granitowych ( 20 cm * 40 cm ) byłby ładniejszy z gwarancją dożywotnią .

Czytelnik

odpowiedz
21.05.2026 14:38

Nie komentujcie jak się nie znacie, mam podobny mur który także zabezpiecza skarpę. Co prawda zapłaciłem niecałe 60 tys za 40 metrów, ale to kilka lat do tyłu i nie mam tam ławeczek do siedzenia. Ten murek zapewne ma funkcję muru oporowego, a w takim musi być porządny fundament, bo inaczej się będzie przechylać. Jak ktoś budował u siebie mur oporowy, który dodatkowo nie jest kawałem betonu, to takie koszta go nie dziwią.

W punkt

21.05.2026 14:38

Jeśli zapłaciłeś 60 tysięcy za 40 metrowy murek to znaczy, że jesteś jebnięty, ale to twoje pieniądze więc możesz sobie wydawać jak chcesz. Domaradzka ma oglądać każdą złotówkę pięć razy zanim wyda, bo to pieniądze wszystkich podatników. Cała gmina leży na łopatkach a ona wydaje kase na takie gówna i jeszcze bezczelnie opowiada że turyści będą zdziwieni rozmachem inwestycji. Parodia i robienie z ludzi kretynów

Czyt.

21.05.2026 14:38

panie "w punkt" jebnięty to jesteś sam. Z zaprezentowanej przez ciebie logiki (?) wynika, że lepiej byłoby wydać dużo mniej i nich się taki gówno murek rozpadnie lub przewróci po roku? To jest gospodarne podejście? Jak jesteś głupi to tak możesz sobie wydawać, ale swoje pieniądze i pretensje mieć do siebie, że badziew ci się rozwalił po roku. Gminy nie stać na to, żeby wydawać pieniądze na coś co po roku czy dwóch się rozwali dlatego ma budować solidnie.

@w punkt

21.05.2026 14:38

Sąsiad przez płot też miał podobne zdanie, postawił zwykły murek rok później niż ja, a obecnie będzie go rozbierał, bo cały jest popękany i przechylony. W czasie deszczu piach z wodą przelewa się pęknięciami. Tak zaoszczędził, że teraz musi wydać na rozbiórkę i nowy mur. Już się kontaktował z firmą, która pracowała u mnie. Tak się kończą oszczędności. I kto tu jest jebnięty? A gdyby zamiast murku z artykułu powstał zwykły, bez wzmacnianych fundamentów to pewnie za 2-3 lata byłby ferment, że badziew postawiono.

22.05.2026 06:31

O to obraz Polski i Polaków, dokopać, dogryźć, skrytykować. Biedni zmanipulowani stają się coraz bardziej zgorzkniali. A wystarczy latem zapytać turystów czy im się zmiany w Mrzeżynie podobają. Ponad 60 % turystów to stali bywalcy przyjeżdżają tu od lat. Ich opinie są i będą obiektywne. Powodzenia.

Do L

22.05.2026 06:31

turyści ci powiedzą kto jest zmanipulowany bo dostał pracę i mieszkanie.fałszywa donosicielko.

Mrzeżynianin

odpowiedz
23.05.2026 07:26

Ten murek jest przy promenadzie a nie przy Alei Brwinowskiej

Turysta

odpowiedz
21.05.2026 18:19

Uważam że jest ok a cena normalna widać że piszą ci którym nie po drodze z obecną Panią pozdrawiam

Niezadot

21.05.2026 18:19

No tak. Trzeba ją odwołać a z tym raczej nie będzie problemu.

kreowanie rzeczywistości

odpowiedz
24.05.2026 12:48

Jak nie masz argumentów, to produkujesz emocje. Jak nie masz dowodów, to produkujesz atmosferę. Jak nie masz fachowców, to bierzesz krzykaczy, również tych internetowych, bo zawsze jacyś nawiedzeni się znajdą, a jak nie to dorobimy. Tak działa superportal24.

Do kreowanie

24.05.2026 12:48

Tak właśnie robisz ty.