Murek za 78 tysięcy złotych

2026-05-20 20:34
Tomasz Krupecki
2026-05-20 20:34

Nowa inwestycja w Mrzeżynie jest już gotowa od kilku tygodni i kosztowała 78 tysięcy złotych. „To poważne przedsięwzięcie, ale efekt jest bardzo fajny” - mówi burmistrz Marzena Domaradzka, która nagrała film promocyjny z okazji wybudowania niespełna 34-metrowego murka.

Budowla o dokładnej długości 33,4 metra powstała w tym roku. To inwestycja tak istotna, że pani burmistrz postanowiła zaprosić zaprzyjaźnione media i nagrać film, w którym chwali się nowym obiektem. Zdaniem gospodyni gminy Trzebiatów turyści będą wręcz „zdziwieni”, gdy zobaczą, czego dokonały władze w nadmorskiej miejscowości.

- Ci, którzy dopiero teraz przyjechali do Mrzeżyna, zdziwią się, że przy Alei Brwinowskiej stanął murek oporowy. To dobra wiadomość szczególnie dla osób z niepełnosprawnościami poruszających się na wózkach oraz dla mam z wózkami dziecięcymi, które będą mogły swobodnie spacerować tą aleją - uważa pani burmistrz. - Murek powstał po to, żeby zabezpieczyć szarą wydmę przed osuwaniem. Mieliśmy bardzo dużo próśb i telefonów od mieszkańców, a także od turystów, szczególnie od biegaczy Run SUS Travel, którzy przemierzają ostatni odcinek do pomnika Zaślubin z Morzem, aby coś zrobić z tym miejscem - tłumaczy na filmie promocyjnym Marzena Domaradzka.

Kilka lat temu, gdy Aleję Brwinowską budował burmistrz Józef Domański, samorząd otrzymał zgodę na realizację przedsięwzięcia pod warunkiem zabezpieczenia wydmy. Wówczas ustawiono niewysoki drewniany płot, który spełniał tę funkcję. Teraz drewnianą konstrukcję zastąpiono solidnym murem.

- W tej chwili mamy fantastyczne miejsce, które zabezpiecza wydmę, sprawia, że aleja w tym miejscu jest schludna i przejezdna, a do tego stanowi fantastyczne miejsce do odpoczynku i relaksu - zachwyca się pani burmistrz.

- Koszt inwestycji wyniósł 78 tysięcy złotych. W tę kwotę wlicza się projekt oraz pozwolenie na budowę, bo to już takie poważne przedsięwzięcie. Ale efekt, jak widzicie, jest bardzo fajny - podsumowuje burmistrz Domaradzka.

Komentarze (17)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Mieszkańcy

odpowiedz
20.05.2026 21:49

Kpiny.Ze swojego budżetu napewno by pani burmistrz nie wydała takiej kwoty.

głowa boli

odpowiedz
20.05.2026 21:05

Tu „marnotrawienie pieniędzy publicznych” to chyba i tak bardzo delikatne określenie. Murek o długości trzydziestu kilku metrów za około 80 tysięcy złotych? Koń by się uśmiał. To są pieniądze mieszkańców, pieniądze z naszych podatków, a nie prywatny budżet na realizowanie kolejnych dziwnych pomysłów. Naprawdę trudno zrozumieć, jakie jeszcze koncepcje mogą pojawić się w głowie pani burmistrz, skoro takie wydatki przechodzą bez większego zastanowienia. Dla mnie to jest po prostu żenujące i pokazuje całkowity brak szacunku do publicznych pieniędzy. Mieszkańcy mają prawo pytać, kto podejmuje takie decyzje, kto je akceptuje i dlaczego za takie kwoty realizuje się inwestycje, które na pierwszy rzut oka wyglądają na kompletnie nieadekwatne do kosztów.

Proste jak cep

20.05.2026 21:05

Głowa boli , bo jest pusta . Pusta głowa , bo tępa głowa , nie rozumie zasad powstawania takich konstrukcji . Mur oporowy , to nie tylko to co jest widoczne na powierzchni , to zapewne głęboki wykop , mnóstwo cementu i stali . Pytanie zasadnicze , czy jest on tam niezbędny , bo jeśli tak , to nie ma sprawy , a bałwanom i złośliwcom , zawsze będzie nie po drodze . Ot taki powiat , pełen dmuchańców i bałwanków

Kos

odpowiedz
21.05.2026 07:22

Dwa koła metr bieżący prawie darmo 😄.

Anna

odpowiedz
21.05.2026 08:42

Naprawdę nie ma ns co innego wydać pieniądze, pani Burmistrz tyle jest innych rzeczy do zrobienia ważniejszych niż ten murek

Waldek

21.05.2026 08:42

Kto wygrał przetarg???

Olo

21.05.2026 08:42

Zobacz budowlane w stolycy tam się dopiero dzieje

Kacyk

odpowiedz
20.05.2026 21:43

Kanalizy na bocznej nie ma za to filmik różowej landrynki

Jacek

20.05.2026 21:43

Czerwonego kapturka

lis

20.05.2026 21:43

jak dobrze wiadomo rządzi nami PEŁO. Pamiętacie jak latała za Trzaskowskim?

Jaro

odpowiedz
21.05.2026 07:23

Śmiech na sali. 20 tys. co najwyżej bym zapłacił.

Ijan

21.05.2026 07:23

Razem z materiałem!!!

Do Marzeny

odpowiedz
20.05.2026 20:58

Tak się pieniądze rozwala, jest milionerką to na pieniądze nie patrzy

Roman

20.05.2026 20:58

Ja u siebie za 10 tysięcy 15 metrowy zrobiłem więc gdzie te koszta

Tomek

odpowiedz
20.05.2026 21:48

Mam nadzieję że kiedy będzie można zgłaszać oferty na altanki, pergole, mostki drewniane do parku miejskiego Trzebiatowie to ceny można będzie ustalać jak za ten murek. Ale obiecuję że zrobimy to lepiej niż ta papierowa altaną na ulicy Piaskowej. Wiem że wszyscy się kierują ceną czyli im mniej tym lepiej ale bez przesady. Dzisiaj widziałem zmianę stopni schodów drewnianych na zejściu numer jeden w Mrzeżynie, decha gruba, prawidłowo, zamocowana przez pracowników bardzo prawidłowo, ale dlaczego te deski, belki, nie zostały zaimpregnowane?? Ja rozumiem że ciężko jest dobrać impregnaty i środki zabezpieczające ale można to zrobić i są takie środki które wydłużą żywotność danej belki czy deski. I tak wszystko jest robione w tej naszej gminie, trochę na odpiernicz.

21.05.2026 08:15

Te bloczki to chyba z odrzysku

21.05.2026 08:18

Te bloczki to chyba z odzysku ze tak to drogo kosztowało