Mieszkańcy Gryfic nie chcą dzielić się jedzeniem? Jadłodzielnia stoi pusta...

2021-04-16 20:00
Tomasz Krupecki
2021-04-16 20:00

Pomysł jadłodzielni w Gryficach to prywatna inicjatywa, która ma połączyć darczyńców i potrzebujących. Kiedy kilkanaście dni temu przedsięwzięcie wystartowało, wydawało się, że to strzał w dziesiątkę. Teraz okazuje się, że lodówka stoi pusta. O co chodzi?

Pomysł jadłodzielni, czyli lodówki, w której każdy może zostawić jedzenie, zrealizowała rodzina przedsiębiorców. Na terenie swojej firmy postawili lodówkę, aby każdy mógł przynieść jedzenie, którym poczęstują się potrzebujący ludzie. Lodówka otwarta jest przez 24h/7.

Kiedy w tym roku, przed świętami Wielkanocnymi, państwo Chliszcz uruchomili jadłodzielnie, informowaliśmy o tym w naszym serwisie. Internauci chwalili pomysł i szybko okazało się, że takie miejsce w Gryficach jest potrzebne. Mieszkańcy przynosili swoje dary, a potrzebujący zaczęli przychodzić po jedzenie.

ZOBACZ: Pierwsza jadłodzielnia w Gryficach już działa. Podziel się z innymi swoim jedzeniem

Niestety, chętnych do dzielenia się jedzeniem brakuje. Od kilku dni lodówka jest pusta. Czy mieszkańcy Gryfic nie chcą dzielić się jedzeniem?

Osoby opiekujące się jadłodzielnią poprosiły naszą redakcję o pomoc w zaapelowaniu do mieszkańców, którzy na pewno mają dobre serca i chętnie podzielą się jedzeniem.Mamy czas pandemii, trudny okres dla wielu ludzi. Pamiętajmy, by w tym trudnym okresie nie zapominać o potrzebujących.

Jeśli mamy w domu za dużo jakiegoś jedzenia, a nie chcemy go wyrzucać, nie chcemy, żeby się zepsuło, to zanieśmy je do wolno stojącej jadłodzielni.

Jadłodzielnia znajduje się przy ulicy Kamieńskiej 1 w Gryficach.

Komentarze (12)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Głodny

odpowiedz
16.04.2021 20:52

A co tam mają wkładać jak sami nie mając co jeść przez te durne lockdowny? Jak pojechaliście zrobić zdjęcia to trzeba było coś tam zostawić "redakcjo dobrego serca" zamiast narzekać na bezduszność mieszkańców miasta.

Beata

odpowiedz
16.04.2021 21:09

Ale to że to nie trafny pomysł to bujda znam osoby które tam wożą i zostawiają jedzenie a to że bezdomni szybko ją opróżniają to chyba dobrze bo o to chodziło!!

Przechodzień

odpowiedz
17.04.2021 00:19

Za rękę nie złapałem, więc nie będę oskarżał, ale jak przechodzę czasem skwerem na przeciwko tej lodówki, to często widać tam panów spożywających jakieś dziwne trunki i proszących drobne. Przy tym mieli wózek wyładowany jedzeniem. Może warto byłoby zainteresować straż miejską, by miała oko na to czy żywność trafia naprawdę do potrzebujących, a nie na libacje.

Cóż

odpowiedz
17.04.2021 09:15

Jeden się podzieli, drugi chce tylko zdjęcia na portal społecznościowy. Ostatnio przejeżdżając koło nowo postawionej lodówki, zauważyłam, no właśnie co zauważyłam? Ludzi fotografujacych się na tle lodówki trzymających jakąś rzecz, która chyba zmierzali zostawić. Świat chyli się ku zagładzie tylko rozgłos i fałszywe pochwały.

16.04.2021 22:56

Ceny są masakrycznie wysokie, ale pełno chleba w śmietnikach. Nie wiadomo o co chodzi.Widocznie chleb dla niektórych jest jeszcze za tani.

Justi

16.04.2021 22:56

Powodem jest słaba jakość pieczywa , zwłaszcza w marketach ale nie tylko tam

Nikt

odpowiedz
17.04.2021 11:03

Stoi w złym miejscu, że nie wszyscy wiedzą gdzie się znajduje

Czytacz

odpowiedz
16.04.2021 21:59

A może mieszkańców po prostu nie stać żeby się dzielić ceny w sklepach są masakrycznie wysokie chleb 3 zł to może warto by było się nad tym pochylić czemu tak ceny rosną skoro w kraju taki dobrobyt 500 płacą 13 i 14 emeryturę chcą płacić tylko ludzie nie widzą im więcej dają tym więcej zabierają niech nie dają ale też niech nie zabierają

Szczery do bólu

odpowiedz
17.04.2021 05:59

Nic dziwnego W nie chcą tam wkładać jak korzystają z niej tylko okoliczni żule których trzeba zbierać później z ulicy. Jeśli miało by to być dla potrzebujących to ok a nie dla żuli i nierobów którzy teraz to co zbiorą pod sklepami przeznaczają w całości na alkohol a tam idą jak po swoje. Zlikwidować to im szybciej bo zjedzie się choloty z innych miast

Franek

17.04.2021 05:59

Zaraz jadę do dobrodusznych Gryfic szukać tej lodówki. Bezdomny z Trzebiatowa .

Fatum

odpowiedz
17.04.2021 14:02

Pewnie powołano tam prezesa od dzielenia i on decyduje to i ile dostanie

Banan

odpowiedz
17.04.2021 08:03

Pomysl dobry tylko debilna lokalizacja. Trzeba bylo ja postawic kolo wydzialu komunikacji a nie w centrum miasta. Wystarczy pomyslec to nie boli.