Ludzie oszaleli na punkcie tych lodów. W Gryficach za papierek każą płacić 200 złotych!

2021-04-27 13:25
Karol Szumny
2021-04-27 13:25

Lody Ekipy podbijają serca i podniebienia dzieci oraz nastolatków. Fenomen tych lodów stał się w ostatnim czasie nadzwyczaj zauważalny. Do tego dochodzą kolosalne ceny za… sam papierek, a w Internecie krążą filmy, gdzie ludzie dosłownie walczą o każdą sztukę. W Gryficach pojawiła się oferta za 200 złotych. Przesada czy zwykła zabawa?

Ekipa? Jaka Ekipa?

Ekipa to popularna grupa youtuberów, którzy prowadzą swój własny kanał. Wspólnie tworzą jeden zespół. Na jego czele stoi pochodzący z Krakowa Karol Friz Wiśniewski, którego subskrybuje ponad cztery miliony osób. Sama Ekipa z kolei ma blisko półtora miliona subskrybentów, a niemal każde opublikowane przez nich nagranie dobija do ponad jednego miliona wyświetleń.

„Małpka Kapucynka vs Kostka Rubika”

Gdybyśmy jednak zagłębili się w treść tych kanałów, to tak naprawdę wciąż nie wiedzielibyśmy, o czym one są. Ostatnie filmy na kanale „Ekipa” w serwisie YouTube to dwie piosenki z łącznym wynikiem sięgającym 60 milionów wyświetleń, a kolejne trzy ostatnie filmy to opowieść o prezencie urodzinowym dla Friza, turniej rzutu śnieżką, a następnie nagranie, jak małpka kapucynka poradzi sobie z kostką Rubika. Brzmi banalnie? Wyświetlenia tych filmów sięgają miliona (!) wyświetleń.

Niepowtarzalny smak czy napis na papierku?

Producentem lodów Ekipy jest firma Koral. Skąd wziął się ich fenomen? Odpowiedź może być niejednoznaczna. Ich smak to zwykły sorbet – cytrynowy lub truskawkowy, oba w polewie o smaku gumy balonowej ze strzelającym cukrem. Zapakowane są w kolorowy papierek z wyjątkowym dla niektórych napisem „Ekipa”.

Walka o każdą sztukę

Z pewnością do ich „wyjątkowości” przyczyniła się niska podaż i znikoma dostępność lodów. Gdy jednak się pojawiły – dzieci, młodzież, a czasami nawet dorośli – szturmem ruszyli do supermarketów. Po sieci krąży film z warszawskiego Lidla, gdzie widać dorosłych wraz z dziećmi, którzy zaciekle walczą o każdą sztukę. Podobno chętni stali już od 5:30 pod sklepem!

Firma Koral natomiast – producent lodów – zapowiedziała zwiększoną produkcję lodów Ekipy. W ciągu doby ma być produkowane aż milion sztuk!

Jednak kupno lodów to nie wszystko. W Internecie są sprzedawane… same papierki po lodach! Ceny również są niewiarygodne. Na platformie Allegro niektóre oferty sięgają kilkudziesięciu tysięcy złotych!

Oferty pojawiają się również lokalnie. Na Facebooku „Spotted Gryfice”, gdzie mieszkańcy mogą dodawać swoje lokalne ogłoszenia, pewna osoba zamierza sprzedać swoje opakowania po lodach za cenę 200 złotych lub też zamienić je na kolejne sztuki lodów.

Konflikt pokoleń

Podczas takich sytuacji pojawia się również różnica zdań internautów. Część wyśmiewa osoby tak bardzo chcące kupić sobie lody Ekipy, natomiast inni przypominają fenomen gum z Kaczorem Donaldem. Je również z zapałem kolekcjonowano.

Należy jednak zauważyć pewną różnicę – gumy z Kaczorem Donaldem miały łącznie około dwustu krótkich historyjek, przedstawiające jakąś przygodę bohatera. Tymczasem, zamiast bajek, popularność wśród dzieci zdobywają filmy małpki z kostką Rubika, opowieści z imprez czy relacje z życia influencerów.

 

Komentarze (10)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Myślący Antykonsumpcjonista

odpowiedz
27.04.2021 22:08

Oglądanie tego typu youtuberow to stan umysłu... podobnie kupowanie opakowań po lodach. Ciekawe jakie ci ludzie maja IQ?

27.04.2021 18:12

Nie rozumiem dlaczego ludzie tak ogłupieli na punkcie tych lodów, walka w sklepach to jakaś jedna wielka porażka, sztucznie nakręcone aukcja niby kolekcjonerskich papierków wystawione nawet uwaga za 100-200 TYS to jakiś żart i nakręcanie ludzi.. Jak może byc kolekcjonerskie coś co jest identyczne a produkcja idzie masowo! Ludzie opamiętajcie się! Każdy papierek identyczny to jakim cudem może byc coś wart?? Ciekawa jestem kto licytuje te papierki za tak gigantyczne pieniądze? Coś tu się nie zgadza

jarek

odpowiedz
27.04.2021 21:27

a ja mam takie zdanie-jak chcesz dac 200 i cie stac to daj. Ja nie chce nawet za darmo.

Asia

odpowiedz
28.04.2021 04:38

Stracone pokolenie idiotów...

28.04.2021 07:06

To jest kolejny sposob relkamy i mieszania w glowach przez YouTube oraz lokalne portale nie dajcie sie nabierac.

28.04.2021 08:43

Pój... ło im się we łbach. Śmiech na sali jak Boga kicham🤣🤣🤣🤣 żałosne.

28.04.2021 12:55

Ww łbach im się poprzewracało.

Przykład idzie z góry

odpowiedz
28.04.2021 13:30

Inaczej byście mówili, gdy by to był wasz biznes. Chyba zapomnieliście jak się biliście o parasolki za 5 zyla rozdawane na otwarciu Hosso :)