Ludzie oszaleli na punkcie tych lodów. W Gryficach za papierek każą płacić 200 złotych!

2021-04-27 13:25
Karol Szumny
2021-04-27 13:25

Lody Ekipy podbijają serca i podniebienia dzieci oraz nastolatków. Fenomen tych lodów stał się w ostatnim czasie nadzwyczaj zauważalny. Do tego dochodzą kolosalne ceny za… sam papierek, a w Internecie krążą filmy, gdzie ludzie dosłownie walczą o każdą sztukę. W Gryficach pojawiła się oferta za 200 złotych. Przesada czy zwykła zabawa?

Ekipa? Jaka Ekipa?

Ekipa to popularna grupa youtuberów, którzy prowadzą swój własny kanał. Wspólnie tworzą jeden zespół. Na jego czele stoi pochodzący z Krakowa Karol Friz Wiśniewski, którego subskrybuje ponad cztery miliony osób. Sama Ekipa z kolei ma blisko półtora miliona subskrybentów, a niemal każde opublikowane przez nich nagranie dobija do ponad jednego miliona wyświetleń.

„Małpka Kapucynka vs Kostka Rubika”

Gdybyśmy jednak zagłębili się w treść tych kanałów, to tak naprawdę wciąż nie wiedzielibyśmy, o czym one są. Ostatnie filmy na kanale „Ekipa” w serwisie YouTube to dwie piosenki z łącznym wynikiem sięgającym 60 milionów wyświetleń, a kolejne trzy ostatnie filmy to opowieść o prezencie urodzinowym dla Friza, turniej rzutu śnieżką, a następnie nagranie, jak małpka kapucynka poradzi sobie z kostką Rubika. Brzmi banalnie? Wyświetlenia tych filmów sięgają miliona (!) wyświetleń.

Niepowtarzalny smak czy napis na papierku?

Producentem lodów Ekipy jest firma Koral. Skąd wziął się ich fenomen? Odpowiedź może być niejednoznaczna. Ich smak to zwykły sorbet – cytrynowy lub truskawkowy, oba w polewie o smaku gumy balonowej ze strzelającym cukrem. Zapakowane są w kolorowy papierek z wyjątkowym dla niektórych napisem „Ekipa”.

Walka o każdą sztukę

Z pewnością do ich „wyjątkowości” przyczyniła się niska podaż i znikoma dostępność lodów. Gdy jednak się pojawiły – dzieci, młodzież, a czasami nawet dorośli – szturmem ruszyli do supermarketów. Po sieci krąży film z warszawskiego Lidla, gdzie widać dorosłych wraz z dziećmi, którzy zaciekle walczą o każdą sztukę. Podobno chętni stali już od 5:30 pod sklepem!

Firma Koral natomiast – producent lodów – zapowiedziała zwiększoną produkcję lodów Ekipy. W ciągu doby ma być produkowane aż milion sztuk!

Jednak kupno lodów to nie wszystko. W Internecie są sprzedawane… same papierki po lodach! Ceny również są niewiarygodne. Na platformie Allegro niektóre oferty sięgają kilkudziesięciu tysięcy złotych!

Oferty pojawiają się również lokalnie. Na Facebooku „Spotted Gryfice”, gdzie mieszkańcy mogą dodawać swoje lokalne ogłoszenia, pewna osoba zamierza sprzedać swoje opakowania po lodach za cenę 200 złotych lub też zamienić je na kolejne sztuki lodów.

Konflikt pokoleń

Podczas takich sytuacji pojawia się również różnica zdań internautów. Część wyśmiewa osoby tak bardzo chcące kupić sobie lody Ekipy, natomiast inni przypominają fenomen gum z Kaczorem Donaldem. Je również z zapałem kolekcjonowano.

Należy jednak zauważyć pewną różnicę – gumy z Kaczorem Donaldem miały łącznie około dwustu krótkich historyjek, przedstawiające jakąś przygodę bohatera. Tymczasem, zamiast bajek, popularność wśród dzieci zdobywają filmy małpki z kostką Rubika, opowieści z imprez czy relacje z życia influencerów.

 

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Matrix

odpowiedz
28.04.2021 06:19

Pamietacie film matrix? Dziwna tam byla ta wizja swiata... Ale czy teraz juz nie jestesmy popodlanczani do urzadzen i nie generujemy impulsow na ktotych ktos zyskuje? Antyszczepionkowcy i inaczej myslacy niebawem beda wykluczeni.. Piekna wizja postepu cywilizacyjnego.