Lockdown w Polsce. Artur Łącki komentuje decyzje rządu

2021-03-18 14:25
Karol Szumny
2021-03-18 14:25

W środę po godzinie 15:00 całą Polskę obiegła informacja o wprowadzeniu nowych obostrzeń w całym kraju. Minister zdrowia Adam Niedzielski nie wyklucza dalszych restrykcji, co negatywnie wpłynie na polskich przedsiębiorców. „Trzeba o was zawalczyć i pokazać im, że istniejecie” – napisał poseł Artur Łącki na Facebooku.

Według rmf24 w pierwszej kolejności rząd miałby zamknąć sklepy meblowe, sklepy odzieżowe, elektroniczne czy budowlane. W dalszej kolejności rząd miałby rozważyć zamknięcie punktów usługowych takich jak salony kosmetyczne i fryzjerskie oraz salony tatuażu. CZYTAJ: Salony fryzjerskie, kosmetyczne do zamknięcia? Rząd rozważa taką możliwość

Na temat sytuacji obecnie panującej w kraju wypowiedział się poseł PO Artur Łącki.

- Szykuje się nowy lockdown w Polsce – powiedział poseł. – Co to znaczy, jeśli chodzi o pensje? To znaczy, że urzędnicy dostaną swoje pensje. To znaczy, że dziennikarze dostaną swoje pensje. To znaczy, że posłowie dostaną swoje pensje, ale to znaczy również, że swoich pensji nie zostaną znowu mali-, średni- i mikroprzedsiębiorcy, czyli polskie rodziny, które żyją z pracy własnych rąk we własnych firmach – podkreśla Artur Łącki.

Pomoc państwa „dziurawa jak durszlak”

- Ci ludzie znowu nie będą mogli prowadzić własnych interesów, ci ludzie znowu nie będą zarabiali pieniędzy, ci ludzie znowu będą musieli oczekiwać pomocy państwa, która jest niestety dziurawa jak durszlak i nie do wszystkich trafi.

Artur Łącki oczekuje od rządu o przedłużenie wszystkich ustaw, które pomagają przedsiębiorcom się utrzymać.

- Żądamy teraz […], żeby rząd jak najszybciej przedłużył obowiązywanie wszystkich ustaw covidowych, pomocowych na następne miesiące. Żądamy również, by pierwsza subwencja PFR-u została umorzona przedsiębiorcom w całości, w 100 proc., a nie tylko w 75 czy 50 proc.

- I żądamy również, żeby rząd zaczął pomagać według tego, co zamyka, a nie według PKD. […] Żądamy, żeby pan prezydent zajął się wreszcie częścią społeczeństwa polskiego – zakończył Artur Łącki.

Komentarze (14)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

andrzej

odpowiedz
18.03.2021 14:49

Gdyby ktoś tego faceta nie znał- pomyślał by dobrze mówi.Ale to pierwszy cwaniak PO w zachodniopomorskim.Każdego by pouczał - a może się pochwalisz ile ty masz obiektów na stanie ,ile kasy.na kontach Jesteś najbogatszym posłem tej kadencji,skoro tak się martwisz,proszę pomóc kolegom.Albo sprzedać dom o pow 350 m.

Andrzej

18.03.2021 14:49

Panie popraw BYKI w pisowni. Zazdrosny jest Pan czy co,,, jak by Pan znał tego człowieka to by Pan wiedział że zarobił i go stać.

AntyĄĄĄ

odpowiedz
18.03.2021 14:48

Wreszcie jest komentarz naszego ulubieńca. Niech jedzie na oddział covidowy i zobaczy , jak ludzie umierają. Tak na marginesie to najbogatszy poseł w Polsce.

Jack Next

odpowiedz
18.03.2021 17:12

W tym przypadku należałoby sprawdzić i przeswietlic pokoleniowo!Ludzie dorabiają się ciężką pracą i mają tylko na przeżycie i opłacenie rachunków! !!A tutaj w przypadku tego człowieka jest wielka niewiadomą ! Te działki prawie za darmo , ta SORBONA REWALSKA itd , itd....Jest tego......ho , ho , ho !I niech ten człowiek nas nie poucza!I niech odda prawie 230 tysięcy złotych podatnikom! !!!!?

Adam

odpowiedz
18.03.2021 17:30

Odezwał się najlepszy we wszystkim PeOwiec. Jak tak ci szkoda ludzi to przestań pobierać pensję do końca pandemii wspólnie ze swoimi POkoloesiami i dajcie tym biednym ludziom cwaniaczki!

Alik

odpowiedz
18.03.2021 14:41

To czyli ty dostaniesz podziel się z tymi co nie dostana ciekawe czy będziesz taki szczodry ????? Ale znając twoje podejście pewnie (napewno nie )???

18.03.2021 14:54

Uderz w stół a nożyce się odezwą, kolej na Rzepę i Jacha. Co oni mogą, mogą tyle co klient majstrowi. A le co sobie pogadają to pogadają.

Piotr

odpowiedz
18.03.2021 19:18

Łącki najpierw niech mafia PO odda Polakom ukradzione pieniądze z OFE.150 miliardów złotych tyle ukradła Polakom mafia PO.A rudy hitlerowiec donald tusk powiedział że te pieniądze nie są własnością Polaków.To ja się pytam CZYJĄ???A może pana łąckiego?!

18.03.2021 17:35

Pan Bóg jest nierychliwy ale sprawiedliwy. Już kiedyś Łącki wyciągnął rękę z pomocą ubogim i co prawica uschła. To niczego go nie nauczyło - a Pan Bóg widzi i w końcu zagrzmi. Oj będzie się działo.

Majster

odpowiedz
18.03.2021 19:34

Tak to już jest że jak ktoś się czegoś dorobił. To złodziej. Przyklejony z latka najbogatszego posła. Bo niczego nie ukrywa. Niech ujawnia majątku cwaniaczki co na żony wszystko poprzepisywali. To Lacki przy nich cienias. Tak to już jest że jeden dostaje Maybachy od bezdomnych i jest ok. A jak ktoś ma firmę to złodziej. Taka to nasz Polska właśnie jest.

odys

18.03.2021 19:34

Nikt nie mówi, że on kradł sam. Twój wpis świadczy,że była to mafia.

L

18.03.2021 19:34

Och Majster, myślisz że jak ty uczciwie za........sz to inni też. Oj biedny naiwny, współczuję.

And

18.03.2021 19:34

Jesteś jedynym który myśli logiczne w tej grupie a pisiory tylko ujadają jak wściekłe psy a don orleone jest ok smutne

POLAK

odpowiedz
18.03.2021 21:01

Ale to smutne i żałosne. Jedyne czego może żądać, to wysiadki na przystanku autobusowym. Kiedy ta formacja przestanie istnieć, dla Polski będzie to wielka ulga i chwała.