Lockdown w Polsce. Artur Łącki komentuje decyzje rządu

2021-03-18 14:25
Karol Szumny
2021-03-18 14:25

W środę po godzinie 15:00 całą Polskę obiegła informacja o wprowadzeniu nowych obostrzeń w całym kraju. Minister zdrowia Adam Niedzielski nie wyklucza dalszych restrykcji, co negatywnie wpłynie na polskich przedsiębiorców. „Trzeba o was zawalczyć i pokazać im, że istniejecie” – napisał poseł Artur Łącki na Facebooku.

Według rmf24 w pierwszej kolejności rząd miałby zamknąć sklepy meblowe, sklepy odzieżowe, elektroniczne czy budowlane. W dalszej kolejności rząd miałby rozważyć zamknięcie punktów usługowych takich jak salony kosmetyczne i fryzjerskie oraz salony tatuażu. CZYTAJ: Salony fryzjerskie, kosmetyczne do zamknięcia? Rząd rozważa taką możliwość

Na temat sytuacji obecnie panującej w kraju wypowiedział się poseł PO Artur Łącki.

- Szykuje się nowy lockdown w Polsce – powiedział poseł. – Co to znaczy, jeśli chodzi o pensje? To znaczy, że urzędnicy dostaną swoje pensje. To znaczy, że dziennikarze dostaną swoje pensje. To znaczy, że posłowie dostaną swoje pensje, ale to znaczy również, że swoich pensji nie zostaną znowu mali-, średni- i mikroprzedsiębiorcy, czyli polskie rodziny, które żyją z pracy własnych rąk we własnych firmach – podkreśla Artur Łącki.

Pomoc państwa „dziurawa jak durszlak”

- Ci ludzie znowu nie będą mogli prowadzić własnych interesów, ci ludzie znowu nie będą zarabiali pieniędzy, ci ludzie znowu będą musieli oczekiwać pomocy państwa, która jest niestety dziurawa jak durszlak i nie do wszystkich trafi.

Artur Łącki oczekuje od rządu o przedłużenie wszystkich ustaw, które pomagają przedsiębiorcom się utrzymać.

- Żądamy teraz […], żeby rząd jak najszybciej przedłużył obowiązywanie wszystkich ustaw covidowych, pomocowych na następne miesiące. Żądamy również, by pierwsza subwencja PFR-u została umorzona przedsiębiorcom w całości, w 100 proc., a nie tylko w 75 czy 50 proc.

- I żądamy również, żeby rząd zaczął pomagać według tego, co zamyka, a nie według PKD. […] Żądamy, żeby pan prezydent zajął się wreszcie częścią społeczeństwa polskiego – zakończył Artur Łącki.

Komentarze (10)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Jack Next

odpowiedz
19.03.2021 14:02

ĄCKI! Jedno pytanie!Czy Pan Zimoch oddał już 214 tysięcy Waszym????Skoro oddał to czas najwyższy , abyś przytulił te Kasę! !!A tak na marginesie- szastacie Kasą podatników! !!!Przy okazji i boki robisz !!!Prawda?

gryf

odpowiedz
20.03.2021 14:10

Łącki weż się lepiej za parking przy szpitalu w Gryficach żeby karetki na sygnale nie czekały w kolejce do wjazdu na teren szpitala. To że potrafisz bić pianę to już wiemy od dawna, ale masz okazję się wykazać chociaż raz to spróbuj

Ja tylko pytam

odpowiedz
20.03.2021 05:54

Czy CBA sprawdzalo juz posla Lackiego w jaki sposob dorobil sie majatku wartego wedlug gazety Wprost ok 45 milionow zlotych?. Moze by takie pytanie redaktor zadal!!!! Wyborcy chca wiedziec jak zarabiac aby zylo im sie lepiej a nie sluchac tyko tych jego dyrdymalow z kosmosu.

20.03.2021 07:09

Proponuję zrzutkę na biednego Posła i jego rodzinę. Po 10 pln minimum to czteropak piwa w Dino - nie dużo a dzięki temu Poseł uzyska wsparcie i pomoc.

Luśka

odpowiedz
19.03.2021 08:47

Ja nie jestem zwolenniczką żadnej partii. Wszyscy są po jednych pieniądzach. Każdy potrafi czarować pięknie mówić, udawać troskę itd. Oni wszyscy to narcyzy skupieni na czubku własnego nosa! Ile by nie mieli to ciagle będzie im mało! Każdy z nich jest wielkim wstydem i porażką!

kilon

odpowiedz
20.03.2021 07:07

CBA to pltfusy chca zlikwidowac by zylo sie im lepiej!!! Niedoczekanie wasze!!!

olo

odpowiedz
20.03.2021 16:39

Trzeba ludziom i pracownikom zapłacić za wykonaną usługę jak podłączą centralne, zbudują dom, czy wykonają ogrodzenie! o czym mowa?

Stiepan

odpowiedz
20.03.2021 18:28

A ja gdzieś wyczytałem, że majątek ĄCKIEGO oszacowano na około 100 mln! Czy hotel w Gdańsku to też jego własność? A samochody to chyba z wypożyczalni! !!!Wiadomości wczoraj nie powiedziały do końca prawdy!!!!

Szymek

odpowiedz
19.03.2021 16:37

Łacki to te syn geodety z Gryfic