Lockdown w Polsce. Artur Łącki komentuje decyzje rządu

2021-03-18 14:25
Karol Szumny
2021-03-18 14:25

W środę po godzinie 15:00 całą Polskę obiegła informacja o wprowadzeniu nowych obostrzeń w całym kraju. Minister zdrowia Adam Niedzielski nie wyklucza dalszych restrykcji, co negatywnie wpłynie na polskich przedsiębiorców. „Trzeba o was zawalczyć i pokazać im, że istniejecie” – napisał poseł Artur Łącki na Facebooku.

Według rmf24 w pierwszej kolejności rząd miałby zamknąć sklepy meblowe, sklepy odzieżowe, elektroniczne czy budowlane. W dalszej kolejności rząd miałby rozważyć zamknięcie punktów usługowych takich jak salony kosmetyczne i fryzjerskie oraz salony tatuażu. CZYTAJ: Salony fryzjerskie, kosmetyczne do zamknięcia? Rząd rozważa taką możliwość

Na temat sytuacji obecnie panującej w kraju wypowiedział się poseł PO Artur Łącki.

- Szykuje się nowy lockdown w Polsce – powiedział poseł. – Co to znaczy, jeśli chodzi o pensje? To znaczy, że urzędnicy dostaną swoje pensje. To znaczy, że dziennikarze dostaną swoje pensje. To znaczy, że posłowie dostaną swoje pensje, ale to znaczy również, że swoich pensji nie zostaną znowu mali-, średni- i mikroprzedsiębiorcy, czyli polskie rodziny, które żyją z pracy własnych rąk we własnych firmach – podkreśla Artur Łącki.

Pomoc państwa „dziurawa jak durszlak”

- Ci ludzie znowu nie będą mogli prowadzić własnych interesów, ci ludzie znowu nie będą zarabiali pieniędzy, ci ludzie znowu będą musieli oczekiwać pomocy państwa, która jest niestety dziurawa jak durszlak i nie do wszystkich trafi.

Artur Łącki oczekuje od rządu o przedłużenie wszystkich ustaw, które pomagają przedsiębiorcom się utrzymać.

- Żądamy teraz […], żeby rząd jak najszybciej przedłużył obowiązywanie wszystkich ustaw covidowych, pomocowych na następne miesiące. Żądamy również, by pierwsza subwencja PFR-u została umorzona przedsiębiorcom w całości, w 100 proc., a nie tylko w 75 czy 50 proc.

- I żądamy również, żeby rząd zaczął pomagać według tego, co zamyka, a nie według PKD. […] Żądamy, żeby pan prezydent zajął się wreszcie częścią społeczeństwa polskiego – zakończył Artur Łącki.

Komentarze (12)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

St....a

odpowiedz
18.03.2021 21:39

Ten oszołom jest odPOwiedzialny za zakażenia i śmierć Polaków. To ciągłe POdburzanie ludzi, łamanie restrykcji przynosi straszne żniwo, a ten pajac wysuwa żądania. Państwo powinno surowo karać takich cymbałów jak ten, żeby odechciało się podżegania raz na zawsze. Ten typ boi się o swoje interesy ale niech powie szczerze ile wsparcia dostał od rządu i niech nie sieje dezinformacji.

ziko

odpowiedz
18.03.2021 22:17

drodzy gryficzanie kto glosowal na tego jegomoscia jak nie WY macie za swoje niech napisze 100

18.03.2021 23:59

Pan Łącki buduję któryś budynek z kolei i płaczę, przesada

Jola

odpowiedz
19.03.2021 08:01

A wiecie ile płaci swoim pracownikom ten kapitalista, wyzyskiwacz. Ile zarabiali u niego członkowie KIS, ilu miał stażystów, ile wziął dotacji na utworzenie miejsca pracy - ale to było za PO a teraz się urwało i boli.

lion

odpowiedz
19.03.2021 09:29

POganska partia POganskie obyczaje!

Emi

odpowiedz
19.03.2021 19:53

Niemcy, Holandia od połowy grudnia mają zamknięte wszystko tylko sklepy spożywcze są otwarte tak powinno być u nas żeby ludzi uchronić od tej zarazy😷🤔

Majster

19.03.2021 19:53

No właśnie i w tych krajach ludzie dostają pieniądze żeby utrzymać swoje firmy. A u na nie wszyscy i czy się lubi Łąckiego czy nie to ma niestety racje. Ja zamknę firmę i co mam powiedzieć pracownikom że nie mam na wypłaty.

Jack Next

odpowiedz
19.03.2021 20:53

Zawsze mówiłem, że kłamstwa i przekręty mają krótkie nóżki! Nie wiem czy "UCZONY " Łącki poprosi CBA o sprawdzenie jego majątku! !!!!Jego i żony! !!!On jest " CIENIASEM" co wielokrotnie powtarzał! !!!Panie Łącki !!!A jak tam działki w Bieszczadach? My tutaj znamy Pana !!!A jeszcze dzisiaj zabłysnął w wiadomościach! !!Jest Pan złym człowiekiem! !!

Mara

odpowiedz
18.03.2021 20:56

Czy super portal musi wszystko cytować co mówi Łącki on tylko żąda a ile sam od siebie daje społeczeństwu. Czy on nie widzi co się dzieje w Polsce jak ludzie lekceważą obostrzenia. Ten człowiek tylko szmal widzi, jak covid go dopadnie to do grobu tego nie weźmie (chyba). A tak było przez chwilę spokojnie! Ps. widziałem dzisiaj policjanta jak wręczył mandat za brak maseczki brawo policja Gryfice, jeszcze przydałby się kontrola w marketach i nie tylko klientów i obsługę sklepów

bidok

odpowiedz
19.03.2021 20:27

Pan Łącki w sprawie lockdownu lepiej niech milczy jego to nie dotyczy ma tyle kasy w pocie czoła zarobionej,że starczy mu na wiele lat no chyba ze mu jeszcze mało to rozumiem.

Jola

odpowiedz
19.03.2021 06:54

A gdzież się podziała asystentka Pana Posła, czyżby ją aresztowali za przywłaszczenie (kradzież) książek. Tak samodzielnie występuje?

Juras

19.03.2021 06:54

Ta blondyneczka o niebo przerasta asystentkę, nie wstyd się z nią pokazać nawet w Warszawie, a Dorotka jest dobra na poziomie gminy.