Komisja bez stanowiska w sprawie śmieci!

2020-08-18 17:35
Sylwester Wasiak
2020-08-18 17:35

Radny Łukasz Mituła opuszczając w trakcie posiedzenie Komisji Budżetu i Gospodarki Gminnej dał wyraźny sygnał, że czeka nas gorący wrzesień w sprawie gospodarki śmieciowej.

Przypomnijmy, że rozstrzygnięty został przetarg na odbiór odpadów w gminie Goleniów. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.
Wczoraj tematem zajęła się Komisja Budżetu i Gospodarki Gminnej, na której posiedzeniu przedstawione zostały trzy uchwały dotyczące gospodarki „śmieciowej”. Jedna z nich dotyczyła ustalenia stawki na osobę za odbiór śmieci na poziomie 31 złotych, druga kolokwialnie rzecz ujmując dołożenia przez Radę Miejską brakującej kwoty do podpisania umowy z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej no i trzecia dotycząca prognozy wieloletniej.
- Komisja podjęła tylko jedną uchwałę dotyczącą wysokości stawki od osoby za odbiór śmieci na poziomie 31 złotych. Następnie radny Mituła opuścił posiedzenie komisji zrywając kworum. Wobec powyższego pozostałe dwie uchwały nie były już procedowane i Komisja nie zajęła stanowiska w ich sprawie – poinformował Henryk Zajko, wiceburmistrz gminy Goleniów.
Uchwały „śmieciowe” będą zatem tematem dyskusji bezpośrednio na sesji Rady Miejskiej. Czy kwota 31 złotych od osoby za odbiór śmieci jest już przesądzona?
Jak nas poinformował wiceburmistrz H. Zajko, jej wysokość wynika z zaproponowanej przez PGK ceny w przetargu i pokrywa w 100% koszt odbioru śmieci, Rada Miejska ma jednak możliwość zweryfikowania tej kwoty.
A co na ten temat sądzi radny Łukasz Mituła, który opuszczając posiedzenie komisji wyraźnie zamanifestował brak zgody na przedstawione przez władze gminy propozycje?
- 31 zł od osoby za odbiór śmieci to skandalicznie wysoka i nie do zaakceptowania stawka. Koszt systemu w wysokości 13 mln zł to nieporozumienie. To, że do przetargu stanęła jedna firma nie oznacza, że trzeba akceptować jej warunki. Jeśli ostatecznie cena 31 zł zostanie zaakceptowana przez Radę oznacza to, że czteroosobowa rodzina będzie musiała miesięcznie płacić 124 złote za odbiór śmieci. Finalnie skończy się to tak, że ludzie nie będą płacić i ten system zostanie jeszcze bardziej popsuty, zamiast być naprawionym – skomentował sprawę radny Łukasz Mituła.

Komentarze (5)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Grzegorz

odpowiedz
18.08.2020 19:53

Bo ten przetarg zostal tak właśnie skonstruowany, żeby tylko jedna firma do niego stanęła, którą jest oczywiscie PGK a inne firmy nawet nie byly brane pod uwagę i tak mają to widzieć mieszkańcy hahaha tylko nikt nie jest az taki głupi jak sobie pan szanowny burmistrz myśli. Ja bym wypirzył PGK i wziął Remondis napewno nie bylo by takich cyrków i kosztów, no tak , ale pieniążki na nową siedzibę PGK poszły i na wiele innych inwestycji i trzeba teraz w tym gównie nogi moczyć bo przeciez ktoś za to przytulił a PGK jest nam potrzebne jak te lampy w parku i drzewka pana burmistrza - żenada, rzygać mi się chce

on i ona

odpowiedz
18.08.2020 21:54

Banda debili siedzi w tym urzędzie miasta sami będą płacić tyle i tak płacimy więcej niż powinniśmy chorzy ludzie ani grosza więcej......

Aurelia

odpowiedz
18.08.2020 19:49

Niestety ale będzie tak, że ludzie zaczną wyrzucać śmieci na własną rękę do lasów, rzek i na łąki, do przydrożnych rowów... Musimy pamiętać, że niektórych na prawdę nie stać by z domowego budżetu wywalać kasę w "śmieci" .

Marek

odpowiedz
18.08.2020 20:04

Nasi włodarze doprowadzą do tego że ludzie będą śmieci do lasu wywozić.A koszty posprzątania poniesie gmina i gdzie tu jest logika?

A kuku

odpowiedz
18.08.2020 23:54

RK i Gruby Heniek chyba na głowy upadli