Piłkarze Orła Łoźnica i Dębu Dębice awansowali na fotel lidera tabeli w swoich grupach. Z kolei derby gminy Stepnica dla Pionier Żarnowo. Zapraszamy na relację z 10. kolejki rozgrywek A klasy.

GRUPA 1
Orzeł Łoźnica - Bizon Cerkwica 7:3
Bramki: Winczewski (2), Krawczyk, Teofil, Gibała, Soska, Listkiewicz.
Orzeł urządził sobie ostre strzelanie w miniony weekend. Ekipa z Łoźnicy rozbiła Bizon Cerkwica 7:3 i po tym triumfie awansowała na fotel lidera grupy 1 A klasy. Gospodarze do przerwy prowadzili po golach Pawła Krawczyka (13 minuta), Damiana Teofila (15 minuta) oraz Kamila Gibały w 35 minucie. W drugiej połowie w 57 minucie Bizon zdobył pierwszego gola w tym spotkaniu, na którego Orzeł odpowiedział kolejnymi czterema bramkami (dwa trafienia zaliczył Konrad Winczewski, a po jednym dorzucili Michał Soska i Rafał Listkiewicz). W końcówce goście zmniejszyli rozmiary porażki, strzelając dwa gole. Orzeł po tym triumfie awansował (mimo jednego rozegranego meczu mniej) na fotel lidera tabeli.

Fala Międzyzdroje - Pomorzanin Przybiernów 0:0
Po trzech z rzędu zwycięstwach Pomorzanin Przybiernów tym razem bezbramkowo zremisował na wyjeździe z Falą Międzyzdroje. Ekipa z Przybiernowa z 14 punktami na koncie zajmuje szóste miejsce w ligowej tabeli.

Pionier Żarnowo - Zalew Stepnica 4:1
Bramki: Komenda (2), Kowalewski, Węcławek - Kroczyński
Derby gminy Stepnica dla Pioniera. Wicelider tabeli powrócił na zwycięską ścieżkę, pokonując rywala zza między. Gospodarze już w 4 minucie objęli prowadzenie po golu Grzegorza Kowalewskiego. Goście w 18 minucie odpowiedzieli trafieniem Dawida Kroczyńskiego i do przerwy był remis 1:1. W drugiej połowie Pionier w 66 minucie ponownie wyszedł na prowadzenie, a gola strzelił Filip Węcławek, zaś później dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Michał Komenda (w 73 i 79 minucie) i było po meczu. Pionier jest wiceliderem tabeli z dorobkiem 23 punktów, zaś Zalew jest dwunasty w tabeli i zgromadził dotychczas na swoim koncie siedem oczek.

GRUPA 2
Dąb Dębice – Ina Recz 5:1
Bramki: Majdański, Wawrzyński, Radawiec, Sobański, Zawilski.
Na pozycję lidera tabeli grupy 2 powrócił Dąb! Ekipa z Dębic awansowała dzięki wysokiej wygranej w miniony weekend nad Iną Recz 5:1. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:0 po golach Tomasza Majdańskiego w 32 minucie i Daniela Wawrzyńskiego w 39 minucie. W drugiej odsłonie spotkania w 59 minucie prowadzenie miejscowych podwyższył Rafał Radawiec. Wówczas goście odpowiedzieli bramką honorową w 66 minucie, a ostatnie dwa trafienia należały do zespołu Dęba. Gole strzelili jeszcze Rafał Sobański w 71 minucie i Tomasz Zawilski w 80 minucie. Dąb dzięki tej wygranej przegonił w tabeli Orła Grzędzice (który przegrał swój mecz) i jest ponownie liderem!

GRUPA 3
Leśnik Kliniska - Promień Mosty 3:2
Bramki: Domaradzki, Pracowity, Jastrowicz – Wiliński, Siemieniak.
Emocjonujące spotkanie i pięć goli obejrzeli kibice w meczu Leśnika z Promieniem. Bramek mogło paść więcej, ale dwa gole dla Leśnika nie zostały uznane, gdyż sędzia dopatrzył się spalonego, z kolei piłkarze Promienia dwukrotnie trafiali w słupek bramki rywali. Pierwsi na prowadzeniu byli zawodnicy z Mostów. Piłkę do bramki przeciwnika skierował głową, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Wiliński. Leśnik jeszcze przed przerwą wyszedł na prowadzenie po golach Mateusza Domaradzkiego i Michała Jastrowicza. Promień zdołał doprowadzić do wyrównania, w drugiej odsłonie meczu po bramce Siemieniaka, jednak ostatnie słowo należało do ekipy z Klinisk. Pięknym lobem popisał się Pracowity i zapewnił swojej ekipie komplet punktów. Leśnik z dorobkiem 10 punktów zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli, a Promień jest na 12. pozycji i ma na swoim koncie 6 oczek.

OKS Center MD Goleniów - Świat Drzewa KP Przecław 0:6
Do przerwy nic nie zapowiadało takiego pogromu miejscowych. Drużyna z Przecławia prowadziła po golu z 5 minuty spotkania. Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej połowie, a przyjezdni zaaplikowali OKS-owi jeszcze pięć goli. Drużyna z Goleniowa doznała szóstej porażki w sezonie i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.